یك عضو شورای شهر تهران:

وزارت نفت فعالیت پالایشگاه ها در مناطق مسكونی را متوقف نماید

وزارت نفت فعالیت پالایشگاه ها در مناطق مسكونی را متوقف نماید

بکسیها: یک عضو شورای شهر تهران بر لزوم توقف فعالیت پالایشگاه ها در مناطق مسکونی توسط وزارت نفت تاکید نمود.


به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، حسن خلیل آبادی در سیصدومین جلسه شورای اسلامی شهر تهران در تذکری ضمن تسلیت به مناسبت درگذشت آیت الله علی اکبر محتشمی پور، اظهار داشت: ایشان بعد از بی مهری هایی که دیدند، به نجف هجرت کرده و در کنار حرم مولای متقیان حضرت علی(ع)، به تعبیری کنج عزلت گزید تا از بی مهری ها دور شود.

ایشان سپس ضمن گلایه مندی از هیات عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی، اظهار داشت: طی چهار سال قبل از آقایان آرش حسینی میلانی، حجت نظری و خواهرانم زهرا نژادبهرام و زهرا صدراعظم نوری که صلاحیتشان مورد تردید قرار گرفته است، جز پاکی، صداقت و مردم دوستی ندیدم و با تلاش خود در امتداد حفظ حقوق شهروندان و ارتقاء کیفیت شورا گام برداشتند، پس ناسپاسی است اگر صلاحیتشات در عضویت در شوراها مورد تایید قرار نگیرد.
وی ادامه داد: امیدوارم همانگونه که مقام معظم رهبری، از شورای نگهبان خواستند که اشتباه در روند تایید صلاحیت ها جبران شود و جبرانی صورت نگرفت، حداقل نمایندگان محترم مجلس که خود برآمده از رای مردم هستند، در حق نمایندگان مردم در شوراها جفا نکنند.
خلیل ابادی در بخش دیگری از سخنان خود از وزارت نفت خواست که فعالیت پالایشگاه ها در مناطق مسکونی را متوقف نماید. وی در این زمینه اظهار داشت: قرار گرفتن دو پالایشگاه، تاسیسات نفتی و مخازن گازی در محدوده جغرافیایی شهرستان ری، مشکلات گوناگون ایمنی و زیست محیطی شامل آلایندگی آب، هوا و خاک را پدید آورده است.
وی با اعلان اینکه حضور این تاسیسات، خطرات جانی برای ساکنان و خطرات مالی را برای همگان خصوصا شهروندان ری، باقرشهر، کهریزک و روستاهای اطراف را به دنبال دارد، اظهار نمود: متاسفانه بتازگی نیز در پالایشگاه مذکور شاهد یک آتش سوزی مهیب بودیم که این حادثه در محوطه پالایشگاه رخ داد. خوشبختانه با سرعت عمل آتش نشانان محترم و سایر مسئولان حریق اطفاء شد، اما در صورت عدم مهار آتش، می توانست یک فاجعه عظیم انسانی را رقم زند.
خلیل آبادی اشاره کرد: حالا بدینوسیله به وزارت نفت و سازمان محیط زیست تذکر می دهم بمنظور پیش گیری از هرگونه حادثه جانی و مالی برای مردم خصوصا ساکنان اطراف پالایشگاه های نفتی و انبارهای حجیم گاز که در مجاورت این پالایشگاه قرار دارند، تدابیر لازم را اتخاذ کنند. کوچکترین اتفاق می تواند یک انفجار بزرگ و خطرات جانی فراوان را به همراه داشته باشد بدین جهت از دو دستگاه مذکور و سایر مسئولان ملی و محلی درخواست دارم ضمن پیش گیری از چنین رخدادی رعایت اصول ایمنی و مسائل زیست محیطی را نیز حائز اهمیت برشمارند.
این عضو شورای شهر تهران افزود: چونکه فاضلاب نفتی پالایشگاه ری در زمینهای مجاور خود رسوب کرده و منجر به تخلیه و تخریب یکی از روستاهای اطراف خود شده و آب و هوای روستاهای دیگر را نیز گرفتار معضل کرده است، همین طور گازهای متصاعد شده از پالایشگاه هوای شهر را نا مطبوع کرده است. از وزارت نفت می خواهم توسعه در آن منطقه، فعالیت صنایع پرخطر اینچنینی را متوقف نماید و برای انتقال این صنایع به خارج از محیط های مسکونی تدابیری بیاندیشد، همین طور سازمان محیط زیست برفعالیت این صنایع و نصب فیلترهای ویژه اقدام نماید و گزارشات لازم را به مسئولان عرضه نماید.
وی ضمن قدردانی از آتش نشانان خصوصا آتش نشانان پالایشگاه، شهرداری تهران مناطق کهریزک و باقرشهر اظهار داشت: آتش نشانان در این آتش سوزی همچون گذشته جان برکف ایستادگی کردند، امیدوارم دیگر شاهد هیچ حادثه ای در آن تاسیسات نباشیم.
منبع:

1400/03/18
14:10:02
0.0 / 5
576
تگهای خبر: دستگاه , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد