آسمان صاف تهران

آسمان صاف تهران

به گزارش بکسیها بر مبنای پیشبینی های انجام شده آسمان استان تهران امروز (۱۳ تیرماه) صاف همراه با افزایش دما پیشبینی میِ شود و افزایش غلظت آلاینده ها در هوای پایتخت دور از انتظار نخواهد بود.به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا بر مبنای اداره کل هواشناسی استان تهران امروز (۱۳ تیرماه) آسمان تهران صاف همراه با افزایش دما خواهد بود و در ساعات بعداز ظهر در بعضی مناطق گاهی وزش باد نسبتا شدید مورد انتظار است.

بنابر پیشبینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا هم در بامداد امروز (۱۳ تیرماه) با افزایش ترافیک صبحگاهی کیفیت هوا در بیشتر مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از عدم وزش باد مؤثر و انباشت آلاینده ها طی ساعات گذشته خواهد بود.

حاکمیت جو آرام در طول روز پراکندگی آلاینده ها را محدود خواهد نمود علاوه براین با حضور عوامل کافی جهت تولید آلاینده ازن، افزایش غلظت این آلاینده در بعضی مناطق بخصوص در ساعات بعدازظهر سبب کاهش کیفیت هوا خواهد شد.

این وضعیت جوی تا شامگاه امشب (۱۳ تیرماه) ادامه خواهد داشت و افزایش ترافیک سبب تجمع آلاینده ها و برقراری وضعیت ناسالم برای گروه های حساس در بعضی مناطق پرتردد خواهد شد.

افزایش نسبی تندی باد تا بامداد فردا(۱۴ تیرماه) تا حدودی باعث پراکندگی و کاهش غلظت آلاینده ها خواهد شد. با رشد ناپایداری جوی و افزایش تندی باد طی روز شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده ها تسهیل خواهد شد، با این وجود تولید و افزایش غلظت آلاینده ازن در ساعات بعدازظهر، کاهش کیفیت هوا در بعضی مناطق را به دنبال خواهد داشت.

با تداوم وزش باد مؤثر تا اواخر وقت فردا (۱۴ تیرماه) پراکندگی آلاینده ها و برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق پایتخت پیشبینی می شود.

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون و کیفیت هوا با شاخص ۹۳ در شرایط قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص الان ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون و کیفیت هوا با شاخص ۸۶ در شرایط قابل قبول است.

منبع:

1400/04/14
10:08:07
0.0 / 5
805
تگهای خبر: كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد