وقوع حریق در 88 هكتار از مناطق چهارگانه تهران از آغاز سالجاری

وقوع حریق در 88 هكتار از مناطق چهارگانه تهران از آغاز سالجاری

بکسیها: فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران با اشاره به اینکه از آغاز سالجاری تابحال در مجموع ۲۵ مورد اطفای حریق در مناطق چهارگانه تحت مدیریت اداره حفاظت محیط زیست استان تهران انجام شده است، اظهار نمود: تا ۵ تیر ماه ۲۴ مورد حریق اطفا شد و ۸۸ هکتار از مراتع طبیعی و اراضی ملی این استان گرفتار آتشسوزی شدند.فرهاد زندی در گفت و گو با ایسنا افزود: از ۵ تیر ماه تابحال هم یک مورد حریق رخ داده که هنوز وسعت این آتشسوزی برآورد نشده است.

وی افزود: با عنایت به تهیه تجهیزات اطفای حریق، شناسایی کانون های حریق، آموزش های تیم واکنش سریع و انعقاد تفاهم نامه با دهیاری ها و واحدهای منابع طبیعی، وسعت و موارد آتشسوزی در مناطق چهارگانه استان تهران نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش قابل ملاحظه ای داشته است.

به گفته زندی، بیشترین موارد آتشسوزی در نزدیکی تفرجگاه ها و محل حضور انسان ها در پارک های ملی سرخه حصار و خجیر رخ داده و بیشتر آتشسوزی ها ناشی از عوامل انسانی بوده است.

وی در ادامه اظهار نمود: هیچ یک از موارد آتشسوزی در عرصه های طبیعی استان تهران ناشی از عوامل طبیعی یا انعکاس نور ناشی از ظروف پلاستیکی و فلزی رها شده در طبیعت نبوده است بلکه برپایه بررسی های صورت گرفته وقوع این آتشسوزی ها ناشی از روشن و رها کردن آتش در طبیعت توسط انسان به منظور پخت غذا و... و گسترش آتشسوزی بوده اما تابحال هیچ کسی در این حوزه دستگیر نشده است.

وی تصریح کرد: تیم های واکنش سریع به صورت مداوم و شیفتی مناطق چهارگانه استان تهران را بخصوص در روزهای تعطیل و آخر هفته پایش می کنند تا در صورت مشاهده آتشسوزی مبادرت به اطفا کنند و در صورت مشاهده برگزاری آتش توسط گردشگران به آنان اخطار دهند.

زندی در انتها هم اظهار داشت: راه های دسترسی با خودرو و پیاده را به کانون های بحرانی مسدود کرده ایم تا با پیشگیری از ورود افراد به این مناطق، احتمال وقوع آتشسوزی هم کاهش پیدا کند.

منبع:

1400/04/26
11:28:24
0.0 / 5
544
تگهای خبر: آموزش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد