تقویت کارآفرینی مهم ترین عامل جلوگیری از صدمه های اجتماعی

تقویت کارآفرینی مهم ترین عامل جلوگیری از صدمه های اجتماعی

بکسیها: مدیرعامل سازمان رفاه خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران اظهار داشت: تکمیل و تقویت اکو سیستم کارآفرینی شهری مهم ترین عامل بر جلوگیری از صدمه های اجتماعی بخصوص صدمه های اجتماعی ناشی از بیکاری است.


به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، نخستین جلسه تخصصی بهره برداران مراکز تسهیل و توسعه‌ی کسب و کار و کارآفرینی اجتماعی (توتیا) در هفته مهارت و کارآفرینی با حضور بهره برداران مراکز ۵، ۷، ۹، ۱۰، ۱۹ و ۱۱ تحت بستر وب برگزار شد.
سید مالک حسینی، مدیرعامل این سازمان ضمن اشاره به ضرورت توجه مدیریت شهری به کارآفرینی شهری و نقش شهرداری ها در بهبود وضعیت کسب و کار اظهار داشت: امروزه کارآفرینی بعنوان راهکاری مورد استقبال عموم مردم در جهت بهبود وضعیت اقتصادی و اجتماعی مطرح گردیده و ظرفیت های موجود درمحیط زندگی، تکلیف مدیران شهری را در بهره گیری خلاقانه از این ظرفیت ها دوچندان کرده است.
حسینی با تکیه بر این که کارآفرینی نه تنها بعنوان یک نیروی محرک و سازنده اقتصادی، بلکه در بعدی گسترده تر بعنوان یک عامل پویای اجتماعی مورد توجه قرار گرفته است اضافه کرد: رویکرد اصلی این مراکز عرضه خدمت به افراد کم برخوردار شهر، مشاغل شهری و همینطور مشاغل در معرض صدمه و یا صدمه دیده از کرونا است.
وی با اشاره به اینکه این مرکز تلاشی برای اقدامات پیشگیرانه از صدمه های اجتماعی و آینده است، اضافه کرد: نتایج توسعه کارآفرینی، افزایش نوآوری، ارتقای سطح فناوری، افزایش اشتغال، تولید دانش فنی و تولید و توزیع متوازن درآمد در سطح جامعه است که می تواند افزایش ثروت ملی و رشد اقتصادی جامعه را دربرداشته باشد و در نهایت دوری و جلوگیری از خطرات و صدمه هایی که در آینده گریبان گیر جامعه می شود.
بنابر اعلام روابط عمومی سازمان رفاه خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران، در انتها این جلسه هریک از شرکت کنندگان به بیان فرصتها، ظرفیت های منطقه ای و همینطور چالش های پیش رو در این حوزه پرداختند.1400/05/15
13:04:57
0.0 / 5
705
تگهای خبر: خدمات , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد