شناسایی گلوگاه های ایجاد فساد در شهرداری تهران

شناسایی گلوگاه های ایجاد فساد در شهرداری تهران

به گزارش بکسیها سرپرست سازمان بازرسی شهرداری تهران اظهار داشت: گلوگاه های مختلف ایجاد فساد در شهرداری شناسایی شده است. با تغییر ساختار امکان ایجاد فساد را کاهش داده و از بین می بریم.


به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، داود گودرزی با اشاره به اینکه طی سالهای گذشته برای کاهش فساد اقدامات خوبی انجام شده، اضافه کرد: اما متاسفانه باز هم شرایط خوب نیست و باز هم شهروندان با رفتن به بخش های مختلف همچون در مبحث ساخت و ساز و پسماند با فساد روبرو می شوند.
او افزود: به جهت اینکه شعار ندهیم و وارد فرایند عملیاتی مبارزه با فساد شویم کارگروه مبارزه با فساد تشکیل دادیم و حدود یک ماه است که برای شناخت نسبی از کارهایی که انجام می شود، جلساتی داشتیم. در این جلسه ها گلوگاه های مختلف ایجاد فساد در شهرداری شناسایی شده است و هم اکنون به یک جدول اولیه رسیدیم.
گودرزی ضمن اشاره به اینکه برای مبارزه با فساد باید امکان وقوع فساد را از بین ببریم، اضافه کرد: باید ساختار را به نحوی طراحی نماییم که امکان ایجاد فساد کاسته شده و از بین برود. به همین سبب باید فرآیندهای مختلف که به شهروندان خدماتی عرضه می کند را بررسی و اصلاح نماییم تا فرصت و امکان ایجاد فساد کاهش پیدا کند.
سرپرست سازمان بازرسی شهرداری تهران که در یک برنامه تلویزیونی سخن می گفت، افزود: بعنوان مثال فرایند ساخت و ساز آنقدر طولانی است که خود به خود امکان ایجاد فساد را زیاد می کند اگر بتوانیم مدت این فرایند را کاهش داده و آنرا هوشمند نماییم، امکان فساد هم کاسته خواهد شد.
او اضافه کرد: اگر بتوانیم فرآیندها را اصلاح کرده، مدت خدمات را کاهش داده و خدمات را هوشمند نماییم امکان ایجاد فساد را کاهش خواهیم داد. شفافیت با هوشمندسازی فرآیندها بوجود آمده و خدمت رسانی به شهروندان کیفیت بهتر و بیشتری خواهد داشت.
رفع ایرادات سامانه های ۱۳۷ و ۱۸۸۸
گودرزی ضمن اشاره به فعالیت سامانه های ۱۳۷ و ۱۸۸۸، اظهار داشت: در سازمان بازرسی شهرداری بین ۴۰۰۰ تا ۵۰۰۰ پیام در ۱۳۷ و نزدیک به ۲۰۰۰ پیام در ۱۸۸۸ از سوی مردم ثبت می شود. بررسی های همکاران ما در این زمان کوتاه نشان داد چند ایراد در سامانه ها وجود دارد که باید رفع گردد.
مشوق هایی مخصوص گزارشگران فساد
گودرزی تصریح کرد: به دنبال ایجاد اپلیکیشن واحدی برای شهروندان هستیم تا آنها به سادگی بتوانند پیام های خویش را در شهرداری به ثبت برسانند. همینطور پیامکی را برای گزارش های مردمی ایجاد خواهیم کرد. از طرفی روندی جهت پیگیری و نظارت شهروندان هم باید ایجاد شود.
او اضافه کرد: مشوق هایی جهت پشتیبانی از گزارشگران فساد در نظر خواهیم گرفت و ما درحال بررسی این مشوق ها هستیم.
پایان گفتار درمانی، با فساد مقابله می کنیم
سرپرست سازمان بازرسی شهرداری تهران با بیان اینکه یکی از اصلی ترین شعارهای مدیریت جدید شهرداری تهران مبحث محله محوری است، اظهار نمود: اگر اجازه بساط گستری در جایی را به شهروندی نمی دهیم باید محلات جایگزینی برای او داشته باشیم تا شهروندان بتوانند در محلات به اجناس مورد نیاز خود دسترسی داشته باشند. از طرفی محل تردد شهروندان را سالم سازی نماییم.
او ضمن اشاره به اینکه آمده ایم حق مردم را بگیریم تصریح کرد: گفتار درمانی را تمام و با فساد مبارزه نماییم. ترک فعل ها و عدم نظارت هایی در شهرداری وجود دارد و سبب شده در بعضی پروژه ها که شهرداری سهم دارد، هم حق مردم از بین برود و هم حق شهرداری ضایع شود.
طبق گزارش سایت شهر، گودرزی اظهار داشت: یکی از برنامه هایی که معاون برنامه ریزی و توسعه شهرداری طی روزهای آینده شروع می کند، این است که همه کارمندان شهرداری به صورت مساوی از خدمات بهره مند شوند.
منبع:

1400/06/31
12:02:30
0.0 / 5
926
تگهای خبر: اپل , اپلیكیشن , پروژه , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد