وزیر كشور در آستانه روز روستا و عشایر در پیامی عنوان كرد

دولت سیزدهم پیگیر پیشرفت های حاصل از توسعه مناطق روستایی

دولت سیزدهم پیگیر پیشرفت های حاصل از توسعه مناطق روستایی

به گزارش بکسیها وزیر کشور در پیامی با اعلان اینکه روستا محور تولید و اشتغال در کشور است، اظهار داشت: بحمدا... پیشرفت های چشمگیری در جهت توسعه مناطق روستایی حاصل شده و تلاش می شود این مهم با قدرتی دوچندان از طرف دولت سیزدهم با رویکرد جدید پیگیری و در دستور کار قرار گیرد.


به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، متن پیام احمد وحیدی وزیر کشور که به مناسبت روز روستا و عشایر صادر شده، بدین شرح است:
"رونق سکونتگاه های روستایی بعنوان تبلور حیات اقتصادی اجتماعی جامعه، از دیرباز نقش مهمی در توسعه پایدار روستایی و توسعه ملی کشور داشته است. از ین جهت، اهمیت و جایگاه روستاها بعنوان کانون های باارزش تولید و ثروت آفرینی، سبب شده تا نقش آنها در سیاستگذاری ها و برنامه ریزی های توسعه ملی، در سالهای اخیر پررنگ تر جلوه نماید.
توسعه و آبادانی روستاها، همیشه یکی از دغدغه های اصلی مسئولان نظام مقدس جمهوری اسلامی بوده و رسیدن به توسعه روستایی، ضرورت توجه به روستاها و ارتقای بخش کشاورزی و کارهای وابسته به آنرا در کنار مرتفع نمودن مسائل و چالش های موجود در این عرصه، ضروری می نماید. این مهم به ویژه در سالی که از طرف رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی)، هوشمندانه بعنوان «تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها» نامگذاری شده، اهمیت دوچندان یافته و روستاییان و عشایر گرانقدر، نقش برجسته ای در تحقق این شعار و بالندگی کشور عزیزمان برعهده دارند.
در این میان اعضای شوراهای اسلامی روستایی و دهیاران، وظیفه خطیری در تبلور نظام مردم سالاری دینی، بوسیله جلب مشارکت روستاییان و جوامع محلی در نظام تصمیم گیری، تصمیم سازی و برنامه ریزی در امور مربوط به سرنوشت خویش دارند. همین طور دهیاران کشور بعنوان مدیران ارشد روستایی در سالهای اخیر اقدامات فراوانی در امتداد توسعه و آبادانی سکونتگاه های روستایی انجام داده و نقش مهمی در ارتقاء کیفیت این سکونتگاه ها بر عهده داشته اند. در حقیقت به فضل و توفیق الهی و به یمن وحدت و یکپارچگی ملی، بحمدالله پیشرفت های چشمگیری در جهت توسعه مناطق روستایی حاصل شده و تلاش می شود این مهم با قدرتی دوچندان از طرف دولت سیزدهم با رویکرد جدید پیگیری و در دستور کار قرار گیرد.
امید است در سالهای پیش رو، با برنامه ریزیهای لازم و رفع خلاءهای قانونی موجود و تقویت آموزش و توانمندسازی روستاییان عزیز، اقداماتی درخور و شایسته روستا و روستاییان صورت گیرد و شاهد توسعه و پیشرفت بیش از پیش روستاهای کشور باشیم.
اینجانب روز روستا و عشایر را گرامی داشته و از درگاه خداوند منان برای روستائیان عزیز و زحمتکش و عشایر غیور و سخت کوش کشورمان توفیق خدمت و سربلندی و عزت آرزومندم."
طبق گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، در تقویم کشور ۱۵ مهرماه بعنوان روز روستا و عشایر نامگذاری شده است.
منبع:

1400/07/15
20:27:12
0.0 / 5
671
تگهای خبر: آموزش , كیفیت , هوشمند
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد