سرپرست ستاد سمن های شهر تهران:

برنامه ویژه ای برای مشارکت سمن ها در مدیریت شهری داریم

برنامه ویژه ای برای مشارکت سمن ها در مدیریت شهری داریم

بکسیها: سرپرست ستاد سمن های شهر تهران با اشاره به نقش سمن ها در اداره پایتخت اظهار داشت: سمن ها باید در مدیریت شهری سهیم باشند و ما جهت استفاده از این ظرفیت برنامه ویژه ای داریم.


به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، احمد علوی در اولین نشست هم اندیشی نمایندگان سمن ها با اعلان اینکه ستاد سمن های شهر تهران، خانه سازمان های مردم نهاد شمرده می شود و درب ستاد به روی همه سمن ها و نمایندگان آنها باز است اظهار داشت: خدمتی که سمن ها به جامعه ارائه می کنند، خدمتی است که نگاه اقتصادی در آن مطرح نیست.
وی ادامه داد: ما سمن ها را بازوی مدیریت شهری میدانیم و میخواهیم از ظرفیت سمن ها در کنار مدیریت شهری استفاده نمائیم. این کار هم هزینه مدیریت شهر را می کاهد و هم سبب افزایش کیفیت زندگی شهروندان می شود.
بگفته سرپرست ستاد سمن ها، این ستاد حلقه وصل سمن ها با شورا و بدنه شهرداری خواهد بود و سمن ها حتما از حمایت معنوی هیات امنای ستاد سمن های شهر تهران بهره مند خواهند شد.
وی با اعلان اینکه حمایت معنوی از سازمان های مردم نهاد وظیفه اصلی ستاد سمن هاست اضافه کرد: شاید نتوانید حمایت مالی آنچنانی داشته باشیم اما می توانیم تسهیل گر برنامه های این سازمان ها باشیم.
عضو شورای شهر تهران با اشاره به شروع به کار کارگروه های تخصصی در ستاد سمن ها با مشارکت نمایندگان تصریح کرد: ذیل این کارگروه کمیته های تخصصی هم جهت پیگیری بهتر ایجاد می شود.
علوی خطاب به نمایندگان سمن های حوزه گردشگری، صنایع دستی و میراث فرهنگی اظهار داشت: ما در کمیته میراث فرهنگی و گردشگری شورای شهر نیز آماده همکاری با شما و استفاده از ظرفیت های سمن های این حوزه هستیم. برای شروع نیز خدمت شما عرض کنم که امروز تهران نیاز به برنامه ریزی برای دوران پسا کرونا دارد و این دقیقا به حوزه فعالیت شما مربوط می شود.
عضو شورای شهر تهران افزود: عناوینی که شما با آن سر و کار دارید به روح و روان مربوط می شود و برای درمان افسردگی ناشی از قرنطینه کرونائی باید به روش های جدید روی بیاوریم و این کار سمن های فعال در زمینه گردشگریست.
1400/08/12
23:11:24
0.0 / 5
558
تگهای خبر: كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد