لزوم آمادگی ناوگان حمل و نقل عمومی تهران برای دوران پسا کرونا

لزوم آمادگی ناوگان حمل و نقل عمومی تهران برای دوران پسا کرونا

رییس کمیسیون حمل و نقل و عمران شورای اسلامی شهر تهران بر لزوم آمادگی ناوگان حمل و نقل عمومی تهران برای دوران پسا کرونا تاکید کرد و اظهار داشت: با افزایش سرعت واکسیناسیون، شهر و شهروندان آماده می شوند تا مرحله جدیدی از زندگی در دوران پسا کرونا را تجربه کنند.


سید جعفر تشکری هاشمی در گفت و گو با ایسنا، با اعلام این که یکی از بخش هایی که در دوره همه گیری کرونا گرفتار لطمه شد، حوزه حمل و نقل عمومی بود، اضافه کرد: یکی از آثار و نتایج کرونا در این عرصه، کاهش ۶۰ تا ۷۰ درصدی تعداد مسافران در دو بخش مترو و اتوبوسرانی بود.

وی در تشریح دلیلهای ریزش تعداد مسافران حمل و نقل عمومی در دوره فراگیری کرونا، اشاره کرد: تعطیلی مدارس و دانشگاه ها و حذف سفرهای آموزشی از ترددهای درون شهری، تعطیلی و نیمه تعطیل شدن تعدادی از مراکز تجاری و اداری و دورکاری قسمتی از کارکنان خصوصاً در مجموعه های دولتی همچون عوامل کاهش قابل توجه تعداد مسافران ناوگان ریلی و ناوگان اتوبوسرانی بود.

تشکری هاشمی با اشاره به این که افزایش احتمال مبتلاشدن به بیماری در فضای بسته و پرازدحام اتوبوس های شهری و واگن های مترو از اصلی ترین دلایلی بود که موجب کاهش شایان توجه مسافران ناوگان حمل و نقل عمومی شد، اظهار نمود: به همین دلیل، خیلی از شهروندان ترجیح دادند تا در مسیرهای کوتاه با پای پیاده و در مسیرهای طولانی از وسیله نقلیه شخصی بجای وسایل نقلیه عمومی استفاده کنند.
وی با اعلان اینکه کرونا، اهمیت و ضرورت بازبینی در طراحی شهرها و اجتناب از پیمایش مسیرهای طولانی برای تامین نیازهای روزانه شهروندان در ابعاد محله ای را بیش از پیش نمایان ساخت، اشاره کرد: این پدیده(کرونا)، لزوم توجه ویژه به اختصاص فضای باز شهری در مقیاس محلی و پیش بینی مسیرهای مناسب پیاده روی و دوچرخه سواری در طرح های شهری را مورد توجه قرار داد.

رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر اهمیت توسعه متوازن شهری و منطقه ای به موازات ضرورت توسعه کیفی و کمی حمل و نقل عمومی، اشاره کرد: دوران پسا کرونا، فرصت ارزشمندی برای بازبینی در برنامه ریزی ها و سیاستگذاری های شهری است تا مدیریت شهری بوسیله اتخاذ و اجرای ساز و کارهای توسعه متوازن، پایدار و فناورانه در شهر، در راه دست یابی به شهری هوشمند، تاب آور و عدالت محور گام بردارد.1400/08/14
17:02:00
0.0 / 5
632
تگهای خبر: آموزش , هوشمند
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد