هوای پایتخت، ناسالم برای گروههای حساس در مناطق پرتردد

هوای پایتخت، ناسالم برای گروههای حساس در مناطق پرتردد

برپایه اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، امروز(۷ آذر ماه) کیفیت هوای تهران در محدوده ناسالم برای گروههای حساس در مناطق پرتردد قرار خواهد گرفت.به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا برپایه پیشبینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، در صبحگاه امروز (۷ آذر ماه) با افزایش ترافیک صبحگاهی و عدم وزش باد مؤثر کیفیت هوا در مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروههای حساس قرار خواهد گرفت.

حاکمیت پایداری و سکون جو در طول روز از پراکندگی آلاینده ها جلوگیری خواهد نمود. تداوم این شرایط جوی تا اواخر وقت یکشنبه (۸ آذرماه) همزمان با افزایش ترافیک شامگاهی سبب افزایش غلظت ذرات معلق خواهد شد و به تبع آن برقراری وضعیت ناسالم برای گروههای حساس در بیشتر مناطق پایتخت دور از انتظار نخواهد بود.

افزایش نسبی تندی باد تا بامداد روز دوشنبه (۸ آذر ماه) تاحدودی سبب پراکندگی آلاینده ها خواهد شد، هرچند افزایش تردد خودرو ها سبب افزایش غلظت ذرات معلق می شود که کاهش کیفیت هوا در مناطق پرتردد را به دنبال خواهد داشت.

عدم وزش باد مؤثر در طول روز سبب تجمع آلاینده ها خواهد شد. همینطور این شرایط جوی تا اواخر وقت دوشنبه ( ۸ آذرماه) ادامه می یابد و همراه با ترافیک شامگاهی سبب افزایش غلظت ذرات معلق خواهد شد و برقراری وضعیت ناسالم برای گروههای حساس در بیشتر مناطق پرتردد پیشبینی می شود.

به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۹۴ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص الان «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۹۴ و کیفیت هوا در وضعیت قابل قبول است.

منبع:

1400/09/07
14:32:33
0.0 / 5
996
تگهای خبر: كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد