استاندار تهران :

در دولت آقای رئیسی مسئول اشرافی جایی ندارد

در دولت آقای رئیسی مسئول اشرافی جایی ندارد

بکسیها: استاندار تهران اشاره کرد: در دولت حضرت آیت الله رئیسی مسئول اشرافی جایی ندارد.به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا محسن منصوری در جلسه شورای اداری شهرستان شمیرانات اظهار داشت: شهرستان شمیرانات یکی از شهرستان های مهم استان تهران به حساب می آید و از چندین بعد الگوساز برای استان تهران و حتی کشور قلمداد می شود. در حقیقت این شهرستان در زمینه های فرهنگی و اجتماعی و اقتصادی برای تهران و کشور الگو ساز است. باید سیاست های اصلی خودرا در این شهرستان مشخص نماییم و همه برنامه ها و منابع مالی را در این جهت هدایت و اجرائی نماییم.

وی اضافه کرد: اگر از من پرسیده شود ماموریت شما در دولت آقای رئیسی چه چیز است اساسا افزایش سرمایه اجتماعی نظام را عنوان خواهم کرد. اگر این مهم محقق شود اساسا در همه زمینه ها شاهد رشد و توسعه خواهیم بود و شهرستان شمیرانات ظرفیت های مختلفی برای ارتقای سرمایه اجتماعی دارد.

منصوری افزود: گاهی درباب شهرستان شمیرانات عنوان هایی همچون مرفحین بی درد و خوش نشین هاعنوان می شود که من این عبارات را نمی پذیرم و قبول ندارم. شهرستان شمیرانات با ۳۵۰۰ شهیدی که به نظام داده است به نسبت جمعیت این شهرستان در زمان جنگ واقعا شاخص بالایی است که گواه ریشه دار بودن مردم این منطقه و تدین آنها است که باید از این ظرفیت ها بهره مناسب را گرفت.

وی تصریح کرد: با کار و حرکت جهادی و کار شبانه روزی باید سرمایه اجتماعی را افزایش دهیم. وقتی برای بدون برنامه کار کردن و کور کار کردن نداریم. باید با افزایش خدمات اجتماعی سرمایه اجتماعی را افزایش دهیم. ما مکلف هستیم تا روزی که مسئولیت داریم در جمهوری اسلامی ایران کارها را جامع و متقن پیگیری نماییم.

استاندار تهران در بخش دیگری از صحبت های خود با تکیه بر اینکه امروز به مدیریت علمی نیاز داریم چونکه جنس نیازهای مردم متفاوت شده است، اظهار داشت: باید امروز به مراکز علمی متصل شویم و نباید تناقضی میان رفتار و گفتار مسئولان وجودداشته باشد چونکه این مساله یک آفت قلمداد و سبب سرمایه سوزی می شود. این امر در سطح شهرستان شمیرانات باید مورد توجه جدی قرار گیرد و رفتار و گفتار مسئولان یکسان باشد. گاهی مشخص است برخی سرمایه ها با عرق جبین به دست نیامده که مردم این موارد را می بینند و دلسرد می شوند. پس باید مراقبت نماییم خصوصاً در دولت حضرت آیت الله رئیسی مسئول اشرافی جایی ندارد باید محیط به لحاظ گفتمانی و فرهنگی برای سبک اشرافی مسئولین ناامن شود.

وی افزود: عامل دیگر درافزایش سرمایه اجتماعی که خود منجر به افزایش سرمایه سیاسی و اقتصادی و... می شود، استفاده از ظرفیت های نخبگانی و مردمی در درون شهرستان است که خوشبختانه شمیرانات در سطح استان تهران از این حیث نمونه است. یک نمونه از این ظرفیت ها حضور امام زاده صالح در این شهرستان است. در حقیقت امام زاده صالح پناه مردم تهران است.

منصوری تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب بارها تاکید کرده اند که هر جا کار به مردم سپرده شود، موفق خواهیم بود. باید مدل این کار را پیدا نماییم چونکه حساس ترین و پیچیده ترین مسائل را اگر به مردم بسپاریم کار به بهترین شکل ممکن به پیش می رود حتی امنیت را نیز به مردم می توان سپرد و آنرا تقویت کرد که تجلی آن بسیج است. در کرونا هم با رهبری حضرت آقا که خداوند به ایشان سلامتی بدهند مدلی در کشور پیاده شد که در سطح دنیا زبانزد شد.

وی تصریح کرد: نیاز نیست کشور را خیلی اقتصادی اداره کنید یا آنرا امنیتی اداره نماییم بلکه مدل اداره کشور را باید به سمت اداره اجتماعی ببریم.

منبع:

1400/09/11
23:40:42
0.0 / 5
799
تگهای خبر: خدمات , سرمایه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد