سرپرست شركت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران:

اجرای طرح شبکه خانه موزه ها تاپایان سال 1401 در تهران

اجرای طرح شبکه خانه موزه ها تاپایان سال 1401 در تهران

به گزارش بکسیها سرپرست شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران با تکیه بر این که یکی از سیاست های مدیریت شهری ایجاد زیرساخت های فرهنگی است، اظهار داشت: در همین راستا طرح ایجاد شبکه خانه موزه ها را دستور کار داریم که امیدواریم تا آخر سال ۱۴۰۱ به مرحله اجرا برسد.


به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، کسری حسنی در مراسم تقدیر از کمیته ملی یونسکو به بهانه ثبت جهانی هنر خوشنویسی ایران که با عنوان "ایران جلوه گاه فرهنگ جهان" در خانه موزه سیمین و جلال برگزار شد، اظهارکرد: شهرداری تهران در رویکرد جدید خود پشتیبانی از امور فرهنگی همچون توسعه خانه موزه ها و فضاهای فرهنگی را در دستور کار خود قرار داده است.
وی افزود: همینطور ثبت خوشنویسی ایران در یونسکو هم همچون موضوعات مهمی است که شهرداری با تمام ظرفیت های خود از آن حمایت خواهد نمود و شرکت توسعه فضاهای فرهنگی در جهت تأکیدات شهردار تهران و تحقق شعار "تهران؛ کلانشهر الگوی جهان اسلام" مبادرت به برگزاری این مراسم با حضور هنرمندان و جامعه خوشنویسان کشور کرده و افزایش برگزاری این برنامه ها در دستور کار ما قرار خواهد داشت.
حسنی افزود: همینطور برای سال آینده طرح ساخت گذر حکمت را در برنامه های خود داریم که در این طرح مقرر است یک گذر فرهنگی از خانه جلال تا خانه نیما راه اندازی شود.
سرپرست شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران عنوان کرد: در این دوره با کمک تمام ظرفیت های شهرداری، فعالیتهای فرهنگی و اجتماعی شهر را با کمک هنرمندان توسعه خواهیم داد.
بر طبق این گزارش در ادامه این مراسم، علی اشرف صندوق آبادی نایب رییس انجمن خوشنویسان با اشاره به اینکه اقدامات خوبی از راه یونسکو و وزارت میراث فرهنگی در جهت حفظ این هنر اصیل کشور شده است، اظهار داشت: هنر خوشنویسی با همه مشکلات و دیجیتالی شدن در زندگی مردم گسترده شده است و هم اکنون حدود ۳۷۰ شعبه انجمن در سرتاسر کشور وجود دارد و هنرجویان و اساتید زیادی در این مراکز فعالیت دارند.
وی ضمن اشاره به این که ۶۰ درصد علاقه مندان به خوشنویسی در سطح کشور را بانوان می سازند تصریح کرد: این قشر محور خانواده ها بوده و می تواند به رشد این هنر کمک کنند.
به قول نایب رییس انجمن خوشنویسان ایران، کاربردی شدن خوشنویسی سبب شده هم اینک دوران طلایی این هنر را نظاره گر باشیم.
بنا براعلام روابط عمومی شرکت توسعه فضای فرهنگی شهرداری تهران، در انتها این مراسم هم از اساتید و پیشکسوتان هنر خوشنویسی تقدیر به عمل آمد.
منبع:

1400/10/08
12:46:43
0.0 / 5
680
تگهای خبر: دیجیتال , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد