انجام روزانه ۱۰هزار ماموریت از طرف پلیس

انجام روزانه ۱۰هزار ماموریت از طرف پلیس

فرمانده انتظامی تهران بزرگ به ادعای یکی از اعضای شورای شهر تهران در مورد حضور معتادان متجاهر در شهرک رضویه تهران واکنش نشان داد.


به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، سردار حسین رحیمی در حاشیه حضور در مرکز نظارت همگانی ۱۹۷ تهران بزرگ با حضور در جمع خبرنگاران درباره شمار ماموریت های پلیس در تهران اظهار داشت: پلیس تهران روزانه بیش از ۱۰هزار ماموریت را در سطح پایتخت انجام می دهد و ما تمام تلاش خودرا برای تامین امنیت در سطح شهر تهران انجام می دهیم. در این میان نیز ممکنست در مواردی انتقاداتی به عملکرد وجود داشته باشد که ما آنرا به جان و دل می خریم و تمام تلاشمان نیز این است که این موارد را برطرف نماییم.
ایشان سپس با اعلان اینکه بیشترین فراوانی وقوع جرائم، کشف و بازداشت مجرمان در میان استانهای کشور مربوط به فرماندهی انتظامی تهران بزرگ است، اظهار داشت: ماموریت پلیس در تهران باتوجه به جمعیت، تراکم و... به شدت سنگین تر و مشکل تر از نقاط دیگر است و به حمدالله در این شرایط توانستیم وضعیت امنیت تهران به سطح قابل قبولی برسانیم.
فرمانده انتظامی تهران بزرگ درپاسخ به پرسشی درباره فعالیت مراکز انتظام پلیس پیشگیری اظهار داشت: هم اکنون ۱۹۶ مرکز انتظام در تهران فعال است و مواردی نظیر حفاظت و نگهبانی همچون اقداماتی است که این مراکز در کنار پلیس انجام می دهند.
رحیمی افزود: درهمین راستا نیز از مردم و مدیران مجتمع های مسکونی می خواهیم با این شرکتها ارتباط برقرار کرده و نسبت به انتخاب نگهبانان محلات از میان این شرکتها اقدام نمایند. نگهبانان محله انتخاب شده از این شرکتها از فیلترهای نظارتی عبور کرده و سوابق این افراد بررسی می شود.
رئیس پلیس پایتخت افزود: معتقدم نگهبانان محله باید در سطح کشور بخصوص در شهری مانند تهران توسعه پیدا کنند چونکه به هر حال انرژی پلیس نیز محدود است و ماموریت های آن نیز فراوان است. بنا بر این حضور نگهبانان محله در مراکز مختلف همچون شرکت ها، مگامال ها، پاساژهای بزرگ، محلات و... می تواند بسیار موثر باشد.
وی در مورد استخدام افراد غیر رسمی تحت عنوان پارک بان و نگهبان در بعضی شرکتها و... نیز اظهار داشت: در مواردی دیده شده که در مقابل تعدادی از رستوران ها افرادی تحت عنوان پارکبان که هیچ سوابقی و پیشینه ای نیز از آنها وجود ندارد، مستقر می شوند که این مساله خلاف مقررات است و لازم است که حتما این خدمات از شرکت های انتظام دریافت شود.
رحیمی درباره ادعای یکی از اعضای شورای شهر تهران درباره جولان معتادان متجاهر در شهرک رضویه و ایجاد مزاحمت برای اهالی با پرتاب سنگ و گلوله و... نیز اظهار داشت: این اظهارات را تکذیب میکنم و موضوع حقیقت ندارد. پلیس تمام نقاط پایتخت را تحت نظر و نظارت داشته و بر این موارد اشراف کامل وجود دارد.
وی از این افراد خواست که با ارائه آمار و اطلاعات غلط منجر به تشویش اذهان عمومی و ایجاد نگرانی و اضطراب در بین مردم نشوند.


1400/10/22
00:30:51
0.0 / 5
656
تگهای خبر: خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد