بهره برداری از پایانه مترویی اکباتان، یکی از اولویت های شرکت متروی تهران در سال 1401

بهره برداری از پایانه مترویی اکباتان، یکی از اولویت های شرکت متروی تهران در سال 1401

بکسیها: در بازدید میدانی مدیرعامل شرکت مترو تهران از پایانه و پارکینگ زیرزمینی اکباتان که یک پایانه مترویی به شمار می آید، بر تلاش جهت مهیا شدن شرایط بهره برداری از فاز نخست این پروژه در بهار سال 1401 تاکید گردید.


به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، مسعود درستی مدیرعامل شرکت مترو تهران طی بازدید از بزرگترین پارکینگ و پایانه زیرزمینی قطارهای مترو در کشور، در جریان جزییات و آخرین وضعیت پیشرفت عملیات اجرائی پروژه مذکور قرار گرفت؛ پروژه ای که با تامین نقدینگی و تحقق منابع مالی لازم، امکان بهره برداری از فاز نخست آن در ماه های اولین سال پیش رو وجود خواهد داشت.
درستی ضمن اشاره به اهمیت پایانه اکباتان در کاهش سرفاصله حرکتی قطارها و نیز افزایش ظرفیت مسافرگیری خط ۴ مترو، بهره برداری هرچه زودتر از این زیرساخت حمل و نقلی را به مفهوم ثمربخشی سرمایه گذاری ها و کوشش های صورت گرفته در سالهای اخیر دانست و از آن بعنوان یکی از پروژه های دارای اولویت افتتاح در سال ۱۴۰۱ یاد کرد.
براساس اعلام روابط عمومی شرکت متروی تهران، پایانه زیرزمینی اکباتان در ۲ طبقه و با گنجایش پذیرش ۲۱ رام قطار در شمال شهرک اکباتان درحال تکمیل است که فاز نخست آن شامل طبقه زیرین می شود. ۹۰۰ هزار متر مکعب عملیات خاکی، ۲۰۰ هزار مترمکعب بتن ریزی و ۷ کیلومتر ریل گذاری قسمتی از احجام عملیات ساختمانی این پروژه بزرگ عمرانی به حساب می آید که بعد از اتمام آن، امکان ایجاد مجموعه تفریحی، ورزشی، فرهنگی و تجاری بر روی پایانه بعنوان یک پلازای شهری و زمینه ای برای ایجاد فرصت های شغلی فراهم خواهد بود.
منبع:

1400/12/12
12:06:50
0.0 / 5
461
تگهای خبر: پروژه , سرمایه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد