هوای اصفهان ناسالم می باشد

هوای اصفهان ناسالم می باشد

بکسیها: شاخص کیفی هوای روز جمعه کلانشهر اصفهان با وجود قطعی هفت ایستگاه پایش، با میانگین 118 همچنان وضعیت ناسالم برای گروههای حساس را نشان میدهد.کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان در گفت و گو با خبرنگار مهر گفت: کیفیت هوا در ایستگاه های پایش آنلاین در خیابان های احمدآباد با شاخص ۷۹، باهنر با شاخص ۷۱، پروین با شاخص ۸۰، رودکی با شاخص ۶۵، فرشادی با شاخص ۶۷، فیض با شاخص ۶۱، در وضعیت (زرد) قابل قبول است.
محمود مزارع با اعلان اینکه شاخص کیفی هوا در خیابان استانداری با میانگین ساعتی ۴۱۵ در وضعیت خطرناک قرار گرفته است، اضافه کرد: شاخص کیفی هوا همین طور در ایستگاه بزرگراه خرازی با ۱۱۸ و ورزشگاه میثاق با ۱۰۶ AQI وضعیت نارنجی ناسالم برای گروههای حساس رل نشان میدهد و هفت ایستگاه پایش در خیابان های انقلاب، رهنان، میرزا طاهر، دانشگاه، باغ غدیر، کاوه و جی قطع است.
کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان، اضافه کرد: امروز وضعیت کیفیت هوای شهر صنعتی سگزی با شاخص ۱۲۸ ناسالم برای گروههای حساس، شاهین شهر با شاخص ۷۱ و مبارکه با شاخص ۶۹ در وضعیت قابل قبول ثبت شده ضمن این که ایستگاه های منطقه صنعتی دولت آباد، خمینی شهر، نجف آباد و کاشان دائم قطع است.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروههای حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناکست.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.

1401/02/23
13:58:20
0.0 / 5
630
تگهای خبر: آنلاین , كیفیت , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد