محمودزاده عنوان كرد؛

شهریه جدید مدارس غیردولتی هنوز تعیین نشده است

شهریه جدید مدارس غیردولتی هنوز تعیین نشده است

بکسیها: رییس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی اظهار داشت: مؤسسین مدارس غیر دولتی در تعیین مقدار شهریه، تاب آوری مردم را در نظر بگیرند.به گزارش بکسیها به نقل از مهر، احمد محمودزاده، در برنامه سلام بامداد بخیر شبکه سوم سیما، اضافه کرد: طرح و تصویب موضوع الگوی تعیین شهریه در یکصد و هجدهمین جلسه شورای سیاستگذاری، برنامه ریزی و نظارت مرکزی مورخ ۲۵/‏۱۱/‏۱۴۰۰‬ در دستور کار قرار گرفت و متناسب با فاکتورهای تعیین شده در این الگو و همین طور رویکرد های تربیتی و فرهنگی و تعیین فاکتورهای جدید در برنامه های آموزشی برمبنای اسناد بالا دستی، شهریه مدارس غیردولتی در سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۱ تعیین و به زودی ابلاغ خواهد گردید.
وی با اعلان اینکه انتظار داریم، مؤسسین مدارس غیر دولتی در تعیین مقدار شهریه، تاب آوری مردم را در نظر بگیرند، اظهار داشت: شهریه مدارس غیردولتی برای سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۱ هنوز تعیین نشده است.
رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی با اشاره به گلایه مقام معظم رهبری (مدظله العالی) درباب اجرائی نشدن سند تحول بنیادین آموزش و پرورش در سالهای قبل، اظهار داشت: خوشبختانه قرارگاه اجرائی سند تحول بنیادین هر هفته با حضور معاونین و شخص وزیر آموزش و پرورش در امتداد عملیاتی نمودن این سند و تدوین ماموریت های مدرسه ای، منطقه ای، استانی و کشوری برگزار می گردد و امید است بتوانیم متناسب با این ماموریت ها، مسیر آینده ی را برای آموزش و پرورش ترسیم نماییم
محمود زاده با اشاره به چگونگی تعیین الگوی شهریه، اظهار داشت: پروسه تعیین الگوی شهریه، مطابق ماده ی ۱۵و ۱۶ قانون تأسیس و اداره مدارس و مراکز آموزشی و پرورشی غیردولتی با تصویب الگوی شهریه در شورای سیاست گذاری، برنامه ریزی و نظارت مرکزی و ثبت اطلاعات مؤسسان در سامانه، و ارائه شهریه پیشنهادی و بعد از تأیید شهریه توسط آموزش و پرورش منطقه و استان، ابلاغ خواهد گردید. که انتظار داریم، باتوجه به شعار شفافیت دولت مردمی، مؤسسین هم در تعیین مقدار شهریه، تاب آوری مردم را در نظر بگیرند و هم باتوجه به توافق به عمل آمده با مؤسسان در پروسه شهریه، شهریه ی اعلامی با شهریه درخواستی اولیا یکسان باشد.
محمودزاده با اعلان اینکه کیفیت بخشی به مدارس و مراکز غیردولتی، فقط پرداختن به موضوعات کنکور و المپیادهای دانش آموزی نیست، اشاره کرد: تمام فرآیندها و اجزا و مؤلفه های تعلیم و تربیت رسمی و همین طور حضور جدی در اجرائی سازی سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و پرداختن به رویکرد های فرهنگی و تربیتی مورد انتظار سازمان می باشد. پس تعلیم و تربیت تمام ساحتی دانش آموزان در آموزش و پرورش و مدارس غیردولتی مدنظر خواهد بود، و کمیت در مدارس غیردولتی خیلی برای ما مهم نیست.
معاون وزیر و رییس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی در آخر بیان کرد: تلاش می نماییم مجوز تأسیس و راه اندازی مدارس را به افراد حقیقی که صلاحیت حرفه ای را برمبنای ماده ۹ قانون تأسیس و اداره مدارس و مراکز آموزشی و پرورشی دارند و همین طور به دستگاهها و نهادها و مؤسسات فرهنگی، مذهبی و تعاونی های آموزشی و پرورشی که اعلام آمادگی کرده اند، دهیم. همین طور از فعالیت مدارس غیردولتی که استانداردهای مورد نظر آموزشی و پرورشی را رعایت نمی کنند جلوگیری خواهد شد.


منبع:

1401/03/08
14:46:13
0.0 / 5
624
تگهای خبر: آموزش , دستگاه , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد