اخبار پلیسی شهر؛

از دستگیری سارق خودرو های مزدا تا رازگشایی از سرقت عمو و برادرزاده

از دستگیری سارق خودرو های مزدا تا رازگشایی از سرقت عمو و برادرزاده

به گزارش بکسیها طی ۲۴ ساعت گذشته در نقاط مختلف تهران حوادثی رخ داد که مأموران انتظامی در آن نقش آفرینی کردند، در این بسته خبری اخبار پلیسی روز را بخوانید.


به گزارش بکسیها به نقل از مهر، کلان شهر تهران بستر حوادث و جرایم مختلفی است هر روز تماسهای زیادی با مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ تهران گرفته می شود که خیلی از آنها عملیاتی شده و منجر به دستگیری مجرم یا مجرمانی می شود. در این بسته خبری به گوشه ای از مأموریت ها، حوادث و جرایم می پردازیم. دستگیری سارق خودرو در شهر زیبا سرهنگ جلیل موقوفه ای از دستگیری سارق محتویات خودرو به همراه خودروی سرقتی اطلاع داد و اظهار داشت: به دنبال افزایش سرقت محتویات خودرو در محله شهر زیبا تهران رسیدگی به مبحث و دستگیری سارق یا سارقان را تیمی از مأموران کلانتری ۱۳۳ شهر زیبا بر عهده گرفتند و گشت زنی های هدفمند را بالا بردند. رئیس پلیس پلیس پیشگیری تهران با اشاره به اینکه مأموران حین گشت زنی در ساعات پایانی شب در محله شهر زیبا خودروی پرایدی را درحال پرسه زنی اطراف خودرو های پارک شده مشاهده نمودند، اضافه کرد: خودرو را زیر نظر گرفته و ابتدا شماره پلاک خودرو را استعلام که مشخص شد سابقه سرقت دارد که سریعاً وارد عمل شده و در یک عملیات منسجم پلیسی خودرو را متوقف کرده و در حالیکه متهم از خودرو پیاده و به صورت پیاده متواری شد با هوشیاری مأموران متهم زمین گیر و دستگیر می شود. وی افزود: در بررسی اولیه از متهم آلات و ادوات و تعدادی لوازم سرقتی خودرو شامل ضبط و باند و مدارک هویتی و خودرو های غیر کشف شد و متهم ۲۴ ساله در تحقیقات ابتدایی با عنایت به ادله و شواهد و بازنگری دوربین های مداربسته سرقت های روزهای گذشته به جرم خود و سرقت خودرو و محتویات خودرو در محله شهر زیبا و محله های اطراف و ۱۰ فقره سرقت مشابه اعتراف که مال باختگان شناسایی و به کلانتری دعوت شدند. موقوفه ای ضمن اشاره به سوابق متهم و تحمل حبس در زندان در انتها تصریح کرد: تحقیقات بیشتر برای کشف جرایم احتمالی متهم و شناسایی مالباختگان ادامه دارد.
دستگیری سارق خودرو های مزدا سرهنگ محمد قاسم طرهانی از دستگیری سارق خودرو های مزدا در شرق تهران اطلاع داد و اظهار داشت: به دنبال افزایش سرقت خودرو بخصوص خودرو های مزدا در محدوده شرق تهران بخصوص محله نارمک و فدک تیمی از مأموران کلانتری ۱۲۷ نارمک رسیدگی به این مورد را در دستور کار خود قرار دادند. جانشین پلیس پیشگیری پایتخت با اشاره به اینکه مأموران حین گشت زنی در ساعات پایانی شب در محله فدک خودروی مزدا را درحال پرسه زنی اطراف خودرو های پارک شده مشاهده نمودند، اظهار داشت: ابتدا شماره پلاک خودرو استعلام که مشخص شد سابقه سرقت دارد که سریعاً وارد عمل شده و سارق را بعد از مدتی تعقیب و گریز و شلیک چند تیر هوایی دستگیر می کنند وی افزود: در بررسی اولیه مشخص شد این متهم ۶۳ ساله روز قبل خودرو را از محله نیاوران سرقت کرده است، متهم که دارای سابقه سرقت و تحمل حبس در زندان دارد، به جرم خود در خصوص سرقت خودرو های مزدا در سطح تهران اعتراف کرد. طرهانی ضمن اشاره به این که شهروندان می توانند با استفاده از دزدگیر و قفل فرمان و پدال از سرقت خودرو جلوگیری نمایند، در انتها تصریح کرد: تحقیقات بیشتر برای کشف جرایم احتمالی متهم ادامه دارد. پایان عربده کشی با شلیک پلیس تهران گروه استان ها- تهران بزرگ –سرکلانتر ششم پلیس پیشگیری پایتخت از دستگیری ۴ شرور که در شرق تهران عربده کشی می کردند، اطلاع داد و اظهار داشت: قدرت نمایی متهمان با شلیک پلیس به پایان رسید.

سرهنگ محمد جلینی از دستگیری چهار شرور که در شرق تهران عربده کشی می کردند، اطلاع داد و اظهار داشت: به دنبال اعلام خبر قدرت نمایی و عربده کشی در یکی از خیابان های محله پیروزی بلافاصله عوامل گشت کلانتری ۱۲۱ سلیمانیه به محل اعزام شدند. سرکلانتر ششم پلیس پیشگیری پایتخت با اشاره به اینکه مأموران در کوتاه ترین زمان ممکن در محل حاضر شدند، اضافه کرد: با حضور مأموران مشخص شد که چهار شرور استفاده از سلاح سرد درحال قدرت نمایی و عربده کشی هستند که این رفتار متهمان نظم عمومی را بر هم زده و باعث رعب و وحشت بین شهروندان شده اند. وی افزود: متهمان که در این رابطه یک دستگاه خودروی سواری را تخریب کرده بودند و توجهی به دستورهای پلیسی نمی کردند، بعد از شلیک تیر هوایی خلع سلاح شدند و هر چهار متهم به کلانتری انتقال یافتند. جلینی ضمن اشاره به این که متهمان اختلاف با یکی از اهالی محل را علت قدرت نمایی اعلام کردند، افزود: امنیت شهروندان خط قرمز پلیس است و پلیس با افرادی که امنیت شهروندان را به خطر اندازند و نظم عمومی را برهم بزنند با قاطعیت برخورد خواهد نمود.
دستگیری عمو و برادرزاده موبایل قاپ سرهنگ کارآگاه علی عزیزخانی از دستگیری عمو و برادرزاده ای که با همکاری یکدیگر ۴۰ فقره موبایل قاپی مرتکب شده بودند، اطلاع داد و اظهار داشت: دوم خرداد ماه مأموران گشت کلانتری ابوسعید حین گشت زنی های انتظامی در محدوده میدان منیریه - خیابان ابوسعید راکب و ترک نشین یک دستگاه موتورسیکلت آپاچی را مشاهده می کنند که قصد سرقت تلفن همراه یکی از شهروندان را داشتند. رئیس پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ تصریح کرد: سارقان که موفق به سرقت نمی شوند حین فرار از صحنه جرم با یک دستگاه خودرو سواری عبوری تصادف می کنند و بعد از این حادثه راکب موتورسیکلت از محل متواری ولی ترک نشین به نام حسن دستگیر می شود و در بازرسی بدنی از وی دو دستگاه تلفن همراه مسروقه کشف می شود. وی به معرفی متهم به پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران اشاره نمود و اظهار داشت: متهم به دنبال جویی های انتظامی به سرقت تلفن های همراه کشف شده به همکاری عمویش معترف شد و در شاخه دیگری از تحقیقات کارآگاهان، متهم متواری را در مخفیگاهش دستگیر کردند. رئیس پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران در انتها اظهار داشت: متهمان به ۴۰ فقره سرقت با همکاری یکدیگر معترف و برخی از مال باختگان شناسایی شده اند و هر دو متهم برای تحقیقات تکمیلی در اختیار این پایگاه قرار دارند.


منبع:

1401/03/30
07:48:52
0.0 / 5
697
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد