ترافیک رویدادهای شهری در پایتخت

ترافیک رویدادهای شهری در پایتخت

شهرداری تهران در هفته گذشته ترافیکی از رویدادهای شهری را پشت سر گذاشت، کلکسیونی از اتفاقات شهری از نمایشگاه تخصصی در حوزه مهم سرمایه گذاری تا برگزاری مراسم عیدانه در بوستان آب و آتش.


از شروع تیرماه جاری اماکن تفریحی و نمادهای شناخته شده پایتخت شاهد ترافیک برنامه های شهرداری است. از بوستان گفت و گو برای برگزاری نمایشگاه تهران ۱۴۰۱ گرفته تا برج میلاد برای برگزاری همایش فرصت های سرمایه گذاری تهران و منطقه گردشگری عباس آباد در روزهای اعیاد قربان و غدیر، همه و همه مملو از برنامه هایی برای بهبود کیفیت در شهر بودند.
به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، یکی از اتفاقات مهم شهر که در هفته گذشته رخ داد برگزاری همایش «فرصت های سرمایه گذاری کلانشهر تهران» بود که در آن ۲۳۰ پروژه خدماتی، رفاهی، حمل و نقلی و... در امتداد توسعه سرانه های شهر تهران در معرض دید و معرفی بخش خصوصی قرار گرفت. از ساخت تونل شهید متوسلیان تا ساخت پارکینگ همه در قالب بسته های اقتصادی آماده شد و در معرض معرفی قرار گرفت.
این همایش فرصت کوتاهی برای معرفی جزئیات ۲۳۱ پروژه به ارزشی بیش از ۳۰۰ هزار میلیارد تومان در پایتخت بود و شناسایی و نیازسنجی این پروژه ها حکایت از تعیین نقشه راه برای رفع موانع مالی در پروژه های عمرانی و شهری اولویت دار تهران دارد. البته بگفته مسئولان مالی شهرداری این همایش کوتاه بود و شهرداری مشتاق به همکاری با بخش خصوصی برای پیشبرد آنها در ادامه راه است بگونه ای که ابوالفضل فلاح معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران در یادداشتی به بهانه برگزاری همایش مذکور، با اشاره به استفاده کادر جدید مدیریت شهری از کلیه ظرفیت های تأمین مالی مانند بازار سرمایه، نظام بانکی، مشارکت عمومی و خصوصی و...، برای اجرای بموقع پروژه های شهر نوشت: " امروزه مشارکت شهروندان در امور شهری یک لزوم است، ضرورتی که می تواند منجر به توسعه پایدار شهری شود. حضور بخش خصوصی در ساخت پروژه های شهری باعث صرفه جویی در هزینه های شهرداری و افزایش بهره مندی از ظرفیت مشــارکت های مردمی می شود. از ین جهت، شهرداری تهران با معرفی بیشتر از ۲۰۰ فرصت سرمایه گذاری این آمادگی را دارد با همراهی و همکاری سرمایه گذاران و شورای اسلامی شهر تهران، ظرفیت های سرمایه گذاری پایتخت را به عنوان الگوی کلانشهرهای کشور و جهان اسلام معرفی نماید."
شهرداری هفته شلوغی را پشت سر گذاشت چونکه نمایشگاه «شهرهای خواهرخوانده و توانمندی مدیریت شهری» در امتداد تبادل آخرین دستاوردها هم انجام شد و نمایندگان ۱۸ شهر خواهرخوانده تهران، مناطق ۲۲گانه، کلیه معاونت های شهرداری، استانهای مختلف کشور و شرکت های استارت آپ و دانش بنیان از ۱۳ تا ۱۷ تیرماه در این نمایشگاه حضور داشتند و آخرین دستاوردها برای ارتقای کیفیت خدمات شهری مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
همین طور احمد وحیدی وزیر کشور در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه اظهار کرده است: تجربیات گوناگونی ­­در مدیریت شهرها در برخورد با مسائل مختلفی همچون اقتصاد، فرهنگی، محیط زیست، حمل و نقل عمومی، زندگی باکیفیت و ارزان، اقتصاد دیجیتال و از همه مهمتر نحوه مقابله با حاشیه نشینی وجود دارد که در اینگونه نمایشگاه ها می توان به اشتراک گذاشت و محل بحث و دادو ستد دانشی باشد. دیپلماسی شهری در دیپلماسی بین المللی جایگاه ویژه ای دارد. این که چگونه بتوانیم این روابط را عمیق تر نماییم و تبادل فرهنگی صحیحی داشته باشیم، مورد اهمیت است.
مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران، جذب سرمایه گذار را از اهداف اصلی برگزاری نمایشگاه شهرهای خواهرخوانده دانست و موفقیت در این عرصه را به هنر و توانمندی حاضرین در نمایشگاه ارتباط داد.
«شب فیروزه ای» از قربان تا غدیر در بوستان آب و آتش!
همزمان با رویدادهایی که اغلب بابت به سرانجام رسیدن پروژه های ضروری و نیازهای شهر برگزار شد، با فرارسیدن ایام اعیاد قربان و غدیر، منطقه فرهنگی و گردشگری عباس آباد هم ویژه برنامه هایی در محل بوستان آب وآتش برگزار می نماید. ویژه برنامه هایی که فاصله بین دو عید مذکور را پوشش خواهد داد.
از ین جهت، برگزاری ویژه برنامه «شب فیروزه ای» در منطقه فرهنگی و گردشگری عباس آباد از روز شنبه ۱۸ تا دوشنبه ۲۶ تیرماه به مدت ۱۰ شب (در بازه زمانی عید قربان تا عید غدیر) از زمان اذان مغرب برنامه ریزی شده است.
به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، برمبنای آنچه عنوان شد، مشاهده تحرکات اخیر برای برون رفت از وضعیت موجود در حوزه های سرمایه گذاریدر تهران، انجام پروژه های زیرساختی و بهبود کیفیت خدمات شهری برای شهروندان مطلوب و امیدوارکننده است و از طرف دیگر هم توجه و اهمیت مدیریت شهری به برگزاری برنامه های نشاط آفرین و رویدادهایی که امید و سرزندگی را به شهر القاء می کنند، پایتخت نشینان را بر سر ذوق می آورد.
منبع:

1401/04/19
16:37:19
0.0 / 5
650
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد