ستاری فرد مطرح كرد

باز شدن درهای مدارس به روی ورزش شهروندی

باز شدن درهای مدارس به روی ورزش شهروندی

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: آماده ایم محوطه مدارس را در اختیار شهرداری قرار دهیم و همین طور درهای مدارس به روی ورزش شهروندی گشوده می شود.


به گزارش بکسیها به نقل از مهر، در دیدار حسین اوجاقی مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تهران با صادق ستاری فرد معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش که در دفتر معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش به انجام رسید، حسین اوجاقی گزارشی از رویدادهای ورزشی تعریف شده توسط سازمان متبوع خود برای شهروندان تهرانی، امکانات و پتانسیل های موجود در این جهت ارائه داد.
برگزاری رقابت های قهرمان شهر در اولین تابستان قرن در دو بخش بانوان و آقایان در ۸ رشته تیمی و انفرادی، برگزاری ۷۰۰ ایستگاه تندرستی ویژه بانوان و ۴۰۰ ایستگاه برای آقایان؛ ساماندهی فرهنگی این ایستگاه ها و جذب گروههای خودجوش مردمی موجود در بوستان ها بمنظور پیش گیری از بروز برخی ناهنجاری های اجتماعی، در اختیار داشتن ۲۱۱ مکان ورزشی شامل استخر، مجموعه ورزشی ویژه بانوان، زورخانه، زمین چمن، سالن تیراندازی، مجموعه سوارکاری، سالن های توپی و چندمنظوره با نگاه عدالت محور، قسمتی از مواردی بود که اوجاقی در اظهارات خود بدان اشاره نمود.
مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تهران در ادامه اظهار داشت: ما با نگاهی خانواده محور، توجه به ورزش بانوان را در اولویت برنامه ها قرار داده ایم برای اینکه بانوان ستون های خانواده هستند و در نهایت هر سرمایه گذاری فرهنگی روی این قشر، کل جامعه را متأثر از خود می کند. ما نیز در امتداد رسالت خود، در صدد توسعه ورزش شهروندی و دستیابی به نتایج نیکوی آن یعنی تحکیم بنیان خانواده و حال خوب مردم هستیم.
وی در بخش دیگری از اظهارات خود به لزوم تشکیل مثلثی اشاره نمود که یک ضلع آنرا سازمان ورزش شهرداری تهران و دو ضلع دیگرش را فدراسیون های ورزشی و آموزش و پرورش می سازند تا استعدادیابی به روشی صحیح و سیستماتیک انجام شده و ضمن گسترش ورزش همگانی، پشتوانه سازی محکمی نیز برای ورزش قهرمانی به وجود بیاید.
در ادامه این جلسه، صادق ستاری فرد معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش با اعلان اینکه مدرسه، کانون تربیتی است اشاره کرد: مدارس نباید در تابستان تعطیل باشند. همکاری با ورزش شهرداری در تمام ایام سال؛ در طول سال تحصیلی و ایام غیر آموزشی را در دستور کار می گذاریم تا این فضاها در اختیار شهروندان قرار بگیرند.

ستاری فرد با اعلان اینکه ورزش ابزار برابر ساز اجتماعی است اشاره کرد: به جرأت می توان اذعان داشت که در نظام حکمرانی و در امتداد برابر سازی ورزش و اجرای مرّ صریح قانون اساسی کشورمان در خصوص رایگان بودن ورزش برای همه، ۲ دستگاه اجرائی یعنی شهرداری تهران و آموزش و پرورش بسیار عالی عمل کردند.
معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش افزود: رویکردها و عملکردهای هر دو نهاد، نشان میدهد که فصل مشترک های زیادی وجود دارد که با تاکید بر آنها می توان به نفع مردم و توسعه سلامت و ورزش در جامعه حرکت کرد و از آنجائیکه تهران، همیشه الگو بوده است، تعاملات و اقدامات سازنده پیش رو، می تواند سرمشق خوبی برای سایر کلانشهرهای کشورمان نیز باشد.
وی با اشاره به لزوم اجرای برنامه تحولی در گام دوم انقلاب برای همه دستگاهها، اشاره کرد: ما در آموزش و پرورش ظرفیت بسیار خوبی در بُعد نیروی انسانی داریم و شهرداری نیز زیرساخت های خوبی در اختیار دارد که ترکیب این دو با هم، می تواند نتایج درخشانی را رقم بزند.
ستاری فرد افزود: ما با داشتن ۳۳ هزار مربی ورزشی، ۶ برابر وزارت ورزش و جوانان، نیروی متخصص در اختیار داریم که می توانند در زمینه استعدادیابی به کمک ورزش قهرمانی بیایند.
معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش بار دیگر تاکید کرد: ما آماده ایم محوطه مدارس را در اختیار شهرداری قرار دهیم تا ضمن مناسب سازی، ایمن سازی و بهینه سازی در خدمت ورزش دانش آموزی و دیگر اقشار جامعه باشند.
وی همین طور انجام کارهای مشترک با سازمان ورزش شهرداری تهران را قسمتی از یک استراتژی برشمرد که سلامت، ساختن هنجارها، نشاط، پویایی و کارآمدی از مهم ترین اهداف آنست.

1401/04/20
20:29:31
0.0 / 5
777
تگهای خبر: آموزش , دستگاه , سرمایه , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد