اخبار شهرداری مناطق؛

از اجرای پویش کوله پشتی مهربانی تا ساماندهی دست فروشان

از اجرای پویش کوله پشتی مهربانی تا ساماندهی دست فروشان

بکسیها: مدیریت شهری پایتخت طی 24 ساعت گذشته در تهران خدمات گوناگونی را به شهروندان ارایه داده که شهرداری مناطق دراین زمینه نقش ویژه ای دارند، در این بسته خبری اخبار شهرداری مناطق را بخوانید.


به گزارش بکسیها به نقل از مهر، مدیریت شهری به علت تعدد خدماتی که به شهروندان ارائه می دهد، همیشه در پایتخت کشور از اهمیت و جایگاه ویژه ای برخوردار می باشد و به صورتی خیلی از ابعاد زندگی شهروندان با خدمات مدیریت شهری و شهرداری تهران گره خورده است. در این بسته خبری به گوشه ای از خدمات مدیریت شهری می پردازیم. اجرای پویش کوله پشتی مهربانی با مشارکت خیرین در منطقه ۱۳ شهردار منطقه ۱۳ از اجرای پویش اهدا لوازم التحریر ایرانی اسلامی ویژه دانش آموزان نیازمند و کم برخوردار با عنوان کوله پشتی مهربانی در سرای محلات منطقه آگاهی داد. محمد هادی علی احمدی درباب اجرای پویش کوله پشتی مهربانی اظهار داشت: این طرح با مشارکت خیرین از ۱۵ تیر ماه شروع شده و تا ۱۵ مرداد ماه ادامه می یابد. شهردار منطقه ۱۳ هدف از اجرای این طرح را، تامین لوازم التحریر ایرانی و ارائه بسته های آموزشی با حفظ کرامت انسانی به دانش آموزان کم برخوردار و نیازمند اعلام نمود و اضافه کرد: سرای محلات سیزده گانه محل جمع آوری بسته های لوازم التحریر است و شهروندان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۹۶۰۳۹۵۲۲ تماس بگیرند. این طرح در آستانه بازگشایی مدارس با شناسایی دانش آموزان کم برخوردار و به همت اداره آموزش شهروندی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی منطقه اجرائی می شود.
اجرای طرح انضباط شهری در منطقه ۱۴ ساماندهی بساط گستران دستفروش و وانتی ها با هدف حفظ حقوق شهروندی، بصورت مستمر در معابر منطقه ۱۴ اجرا می شود. محمد امین سالاری پور در این زمینه اظهار داشت: باتوجه به درخواست شهروندان و کسبه نواحی، برای تسهیل آمد و شد شهروندان، پیش گیری از وقوع تصادفات در اثر انسداد معابر، صیانت از معابر عمومی و کاهش ترافیک، طرح رفع سد معبر وانتی ها به اجرا درآمده است. شهردار منطقه ۱۴ با اشاره به این که این طرح با همکاری پلیس راهور از برخی نقاط همچون ناحیه ۲ و یک به اجرا درآمد، اضافه کرد: در این طرح، آن دسته از خودرو های وانتی که مبادرت به سد معبر کرده و با ایجاد انسداد در معابر عمومی، سبب ایجاد ترافیک، افزایش ریسک وقوع تصادف و تضییع حقوق شهروندی شدند، توسط معبربانان رفع سد معبر شده و در صورت تکرار تخلف، خودروی آنان توسط پلیس راهور اعمال قانون می شود. وی با اشاره به اینکه این طرح بعد از نشست های هماهنگی، ابلاغ اخطاریه و صورتجلسه به وانت بارها و با حکم مراجع قضائی در دستور کار قرار گرفت، گفت: برمبنای برنامه ریزی های انجام شده درباب سد معبر وانتی ها استمرار این عملیات در ایام و فصل جاری آینده تا به نتیجه رسیدن مطلوب در نقاطی که موجب سلب آسایش شهروندان می شود، ادامه خواهد یافت.
اجرای عملیات عمرانی روکش آسفالت در خیابان شهید غفاری سید محمد موسوی شهردار منطقه ۱۱ از انجام عملیات تراش و اصلاح روکش آسفالت خیابان غفاری آگاهی داد. سید محمد موسوی درباب این خبر اظهار داشت: باتوجه به بررسی های به عمل آمده و مطالبات مردمی، بعد از تخصیص سهمیه آ سفالت و اتمام عملیات آ سفالت در خیابان معیری، پروژه اصلاح روکش آ سفالت در خیابان شهید غفاری شروع شد. موسوی اظهار داشت: هدف از اجرای این عملیات، ترمیم، بهسازی روکش آسفالت و رفع نواقصی مانند چاله ها، ترک ها، نشست ها و شن زدگی های روکش آسفالت بود. وی ادامه داد: عملیات از ۱۶ لغایت ۱۹ تیر سال جاری ادامه داشت و از خیابان کمالی تا خیابان قزوین بصورت مقطعی ادامه داشت. شهردار منطقه ۱۱ ضمن اشاره به صرف بیش از ۲۹۴ تن آسفالت در ۱۸۰۰ متر مربع تصریح کرد: تمام خیابان ها برمبنای اولویت و طرح ریزی برای مرمت آ سفالت در اولویت قرار دارند و برمبنای مطالعات و اعلام معاونت فنی پ عمرانی منطقه ۱۱ عملیات مذکور در خیابان شهید آقابالازاده به زودی شروع خواهد شد. وی اظهار داشت: خیابان شهید غفاری در زمان بارندگی مشکلات آب ماندگی داشت که با رفع نقصها و شیب بندی مناسب این مساله مرتفع شد و همین طور از مزایای این عملیات می توان به رفع نقصها همسطح سازی دریچه های فاضلاب نیز اشاره نمود.

1401/04/22
08:58:56
0.0 / 5
673
تگهای خبر: آموزش , پروژه , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد