مراجعه بیش از 12 میلیون خودرو به مراکز معاینه فنی کشور در سال قبل و قبولی 77 درصدی

مراجعه بیش از 12 میلیون خودرو به مراکز معاینه فنی کشور در سال قبل و قبولی 77 درصدی

به گزارش بکسیها مدیر امور اجرائی معاینه فنی خودرو های کشور با اشاره به این که در سال قبل 12 میلیون و 37 هزارو 530 خودرو سبک در مراکز معاینه فنی پذیرش شده اند اضافه کرد: 77 درصد این خودرو ها موفق به گرفتن گواهی معاینه فنی شدند.


عبدالله متولی در گفت و گو با ایسنا، در تشریح روند پذیرش خودرو ها در مراکر معاینه فنی و موفقیت انها در گرفتن گواهی معاینه فنی اظهار داشت: هم اکنون در سراسر کشور­ ۶۶۷ مرکز معاینه فنی خودرو های سبک با ۸۵۶ خط آزمون درحال فعالیت هستند که ۲۲ مرکز معاینه فنی با مجموع ۳۲ خط در سال قبل راه اندازی شد و کد فعالیت در سامانه سیمفا دریافت نمودند که این آمار در قیاس با سال ۱۳۹۹ با­ رشد ۳۷ درصدی توسعه و راه اندازی همراه بوده است.
وی ادامه داد: تعداد پذیرش خودرو های سبک جهت گرفتن گواهی معاینه فنی در سال قبل ۱۲ میلیون و ۳۷ هزارو ۵۳۰ خودرو بوده است که ۷۷ درصد این تعداد توانستند گواهی معاینه فنی گرفتن کنند. این آمار در سال ۱۳۹۹، ۱۱ میلیون و ۵۸۴ هزارو ۴۱۴ خودرو بود ­­­که ۷۵ درصد این تعداد موفق به اخذگواهی معاینه شده بودند.
بگفته متولی، در بخش خودرو های دوگانه سوز نیز یک میلیون و ۴۳۰ هزار و ۴۳۸ خودرو سال قبل در مراکز معاینه فنی کشور پذیرش شد که باتوجه به دو مخزنه بودن تعدادی از خودرو ها یک میلیون و ۵۵۲ هزارو ۲۰۷ مورد منجر به بازرسی چشمی مخزن شد و از این تعداد یک میلیون و ۳۱۸ هزارو ۵۰۴ مخزن مورد تایید قرار گرفت.
وی افزود: در سال ۱۳۹۹ نیز با آماری مشابه با سال ۱۴۰۰ یعنی از مجموع یک میلیون و ۴۱۲ هزار و ۷۱۳ پذیرش خودرو های دوگانه سوز، یک میلیون و ۵۳۷ هزارو ۳۴۱ مخزن مورد بازرسی قرار گرفت و یک میلیون ۲۸۹ هزارو ۴۸۴ مخزن تایید شد.
مدیر امور اجرائی معاینه فنی خودرو های کشور این را هم اظهار داشت که اکنون ۴۴۶ لابراتوار هیدرواستاتیک مخازن خودرو های دوگانه سوز درسطح کشور در حال فعالیت است که درسال گذشته ۱۸۷ هزارو ۶۷۲ مخزن را مورد آزمایش قرار دادند.
وی اشاره کرد: در بخش خودرو های سنگین نیز در سال قبل ۶۸۴ هزارو ۴۰۷ خودرو جهت گرفتن معاینه فنی به ۱۷۵ مرکز معاینه خودرو های سنگین مراجعه کردند که ۸۰ درصد آنها موفق به گرفتن معاینه فنی شده اند، این آمار در سال ۱۳۹۹، ۷۵۸ هزار و ۴۹۵ خودرو بوده که ۷۸ درصد آنها گواهی معاینه فنی دریافت کرده اند.
مدیر امور اجرائی معاینه فنی خودرو های کشور با اشاره به این که هم اکنون ۷۴ خط معاینه فنی موتور سیکلت در مراکز معاینه فنی خودرو های سطح کشور درحال فعالیت هستند اضافه کرد: درسایر مراکز معاینه فنی خودرو های سبک نیز زیرساخت استقرار این خطوط آزمون موتور­سیکلت موجود بوده که در کوتاهترین زمان آماده فعالیت می باشند که البته این مهم مستلزم ضمانت اجرائی قانون معاینه فنی موتور سیکلت از جانب دستگاه های ذیربط است چونکه متأسفانه در سال قبل تنها ۱۳۶ موتور سیکلت مبادرت به دریافت گواهی معاینه فنی کردند.
منبع:

1401/04/25
12:56:41
0.0 / 5
549
تگهای خبر: دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد