حسابرسان 1400 شهرداری تهران عرضه شدند

حسابرسان 1400 شهرداری تهران عرضه شدند

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران حسابرسان ۱۴۰۰ شهرداری تهران را معرفی نمود.


به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، محمد آخوندی رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران در هفتاد و نهمین جلسه این شورا در بررسی طرح تعیین حسابرسان منتخب شورا جهت انجام عملیات حسابرسی سال های۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ شورای اسلامی شهر تهران، شهرداری تهران و سازمان ها و شرکتهای وابسته، بیان نمود: این طرح به صورت عادی به کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران ارسال شد.

وی با اشاره به اینکه فرآیند حسابرسی جزو وظایف اصلی شورای شهر است، اظهار داشت: به جهت اینکه بتوانیم حسابرسی ها را به روز نماییم تلاش شد تا تکلیف حسابرسان سالهای ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ زودتر مشخص شود. بر همین مبنا در ایام پایانی سال ۱۴۰۰ از راه فراخوان عمومی که در روزنامه همشهری هم منتشر گردید با در نظر گرفتن چند شرط از حسابرسان دعوت به عمل آمد.

این عضو شورای اسلامی شهر تهران ضمن اشاره به ارسال رزومه به منظور شناسایی حسابرسان کارآزموده برای واگذاری مسئولیت حسابرسی شهرداری تهران افزود: با بررسی شرایط حسابرسان همچون داشتن رتبه «الف» در جامعه حسابداران کشور، اهلیت داشتن، محل استقرار در تهران بودن و هم با بررسی سوابق اجرایی موسسه حسابرسی و همینطور بررسی گزارش های قبلی حسابرسان در سالهای گذشته و کیفیت گزارش آنها و نوع تعامل با شهرداری تهران در سالهای قبل حسابرسانی از بین متقاضیان این امر انتخاب و به صحن شورا عرضه شدند.

آخوندی در ادامه به جلسه رئیس شورای اسلامی شهر تهران با افراد انتخاب شده از جامعه حسابداران رسمی اشاره و تصریح کرد: در این نشست مشکلات موجود در زمینه حسابرسی سال ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ مطرح و مقرر شد تا بر مبنای توافقی که قبلا در دوره سوم مدیریت شهری هم انجام شده بود و با عنایت به ابلاغیه جدید وزیر کشور در مورد گزارش های حسابرسی برای سال ۱۴۰۰ فعالیت ها به انجام برسد، ضمن این که تفاهمی با مجموعه شهرداری صورت گرفت تا از باردیگر کاری و صرف هزینه اضافی جلوگیری و سرعت در دریافت گزارش ها افزایش یابد.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران اضافه کرد: برای حسابرسی سال ۱۴۰۱ هم صرفاً از آن دسته از حسابرسانی بهره خواهیم برد که داری رتبه «الف» هستند. در این حوزه هم با شهرداری هماهنگ می نماییم که باردیگر کاری صورت نگیرد؛ چون که جامعه حسابداران رسمی این دو باره کاری را نخواهد پذیرفت و برای یک مجموعه دو گزارش مختلف عرضه نمی دهد.

آخوندی در ادامه به تبصره های در نظر گرفته شده در این طرح اشاره نمود و اظهار داشت: در تبصره یکم این طرح آمده است که شهرداران مناطق، روسای سازمان ها، شرکت ها و موسسات وابسته و معاونین شهردار و مدیران کل واحدهای ستادی مورد حسابرسی، مکلف به همکاری لازم برای اجرای دقیق حسابرسی و انجام عملیات رسیدگی و بررسی اسناد توسط حسابرسان منتخب شورا هستند و می بایست اسناد و مدارک مورد نیاز را در اختیار حسابرسان قرار دهند و پشتیبانی لازم برای انجام حسابرسی در واحدها را معمول نمایند.

وی افزود: در تبصره ۲ آمده که حسابرسان منتخب شورا موظفند هرگونه محدودیت در رسیدگی به صورت های مالی شهرداری را در اسرع وقت به شورای شهر اعلام کنند. همینطور در تبصره سوم قید شده است که کلیه قراردادها با موسسات حسابرسی صرفاً توسط شورای اسلامی شهر تهران انجام می شود و حق الزحمه آنها از محل اعتبارات مصوب بودجه شورا پرداخت خواهد شد و هرگونه عقد قرارداد دیگری ممنوع می باشد و همچنین نباید از خدمات این موسسات حسابرسی در دوره حسابرسی استفاده گردد.

آخوندی بیان نمود: در تبصره ۴ ذکر شده که کمیسیون برنامه و بودجه مکلف شده تا هر سه ماه یکبار گزارش پیشرفت را به شورا عرضه کند.
در ادامه این جلسه رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران به معرفی اسامی و مأموریت های شرکتهای حسابرسی برای سال ۱۴۰۰ اشاره نمود و اظهار داشت: موسسه حسابرسی «رازدار» برای سال ۱۴۰۰ مسئول حسابرسی مناطق یک، دو، سه، چهار، شش، نه، ۱۱، ۱۲، ۱۳، ۱۴، ۱۶، ۱۷، ۱۸، ۱۹، ۲۱ و ستاد معایه فنی خودروست و همینطور موسسه حسابرسی «نکونگرش» برای سال ۱۴۰۰ حسابرسی مناطق پنج، هفت، هشت، ۱۰، ۱۵، ۲۰ و ۲۲ را بر عهده دارد.

آخوندی بیان نمود: موسسه حسابرسی «اطمینان بخش» برای سال ۱۴۰۰ حسابرسی اداره کل پشتیبانی، اداره کل امور مالی و اموال، انبارگردانی، تلفیق بودجه، شورای شهر، مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران، سازمان بسیج شهرداری تهران، معاونت فنی و عمران، راهنمایی و رانندگی، حراست کل، مرکز نوسازی و تحول اداری و سازمان بازرسی را می بایست انجام دهد و همینطور به موسسه حسابرسی «شاخص اندیشان» برای سال ۱۴۰۰ مسئولیت حسابرسی سازمان حمل و نقل و ترافیک، شرکت پیام رسا، شرکت بهره برداری راه آهن شهری، شرکت راه آهن شهری مترو و شرکت شهر سالم سپرده شده است.
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران اضافه کرد: موسسه حسابرسی «بهمند» برای سال ۱۴۰۰ حسابرسی سازمان بازنشستگی، سازمان مدیریت پسماند، سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی و شرکت ارتباطات مشترک شهر را بر عهده دارد و همینطور موسسه حسابرسی «ارقام نگر آریا» برای سال ۱۴۰۰ می بایست حسابرسی سازمان فن آوری اطلاعات، شرکت توسعه فضاهای فرهنگی، شرکت خدمات کالای شهروند، شرکت کنترل کیفیت هوا، شرکت واحد اتوبوسرانی، سازمان آتش نشانی، سازمان ورزش و تندرسی، شرکت برج میلاد و شرکت کنترل ترافیک را به انجام برساند.

این عضو شورای اسلامی شهر تهران اظهار داشت: موسسه حسابرسی «داریا روش» برای ۱۴۰۰ حسابرسی سازمان املاک و مستقلات، سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار، سازمان نوسازی شهر تهران، شرکت توسعه مجتمع ایستگاه مترو و شرکت خاکریز آب را انجام خواهد داد و موسسه حسابرسی «کاربرد ارقام» هم برای سال ۱۴۰۰ حسابرسی سازمان بهشت زهرا، سازمان مشاور فنی و مهندسی شهر را پذیرفته اند.

آخوندی افزود: موسسه حسابرسی «پارس ارکان تراز» برای سال ۱۴۰۰ می بایست حسابرسی سازمان بوستان ها و فضای سبز تهران را انجام داده و همینطور موسسه حسابرسی «آزمون پرداز» مسئولیت حسابرسی سازمان پایانه ها و پارک سوارهای شهرداری تهران، سازمان رفاه، سازمان زیباسازی شهر تهران، سازمان مهندسی و عمران شهر تهران و شرکت همشهری را بر عهده گیرد.

وی ادامه داد: موسسه حسابرسی «آذرین حساب» برای سال ۱۴۰۰ حسابرسی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران، سازمان عمرانی مناطق، شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل، شرکت شهربان و حریم بان را انجام خواهد داد و موسسه حسابرسی «امین محاسب پارس» مسئولیت حسابرسی سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی، شرکت بهره برداری نمایشگاه های بین المللی شهر آفتاب و شرکت یادمان سازه را پذیرفته است.

این عضو شورای اسلامی شهر تهران تصریح کرد: شرکت حسابرسی «مفید راهبر» برای سال ۱۴۰۰ حسابرسی سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران و موسسه حسابرسی «حافظ گام» برای سال ۱۴۰۰ حسابرسی شرکت خدمات اداری شهر و موسسه کامپیوتر شهر و در نهایت موسسه «هوشیار ممیز» برای سال ۱۴۰۰ حسابرسی شرکت سرمایه گذاری شهر، شرکت فن آوران شهر و شرکت نوسازی عباس آباد را برعهده خواهند داشت.

به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، در این نشست مقرر شد برای انتخاب حسابرسان سال ۱۴۰۱ مناطق، سازمان ها و شرکتهای تابعه شهرداری تهران بعد از برگزاری جلسه مشترک و دریافت نظرات سایر اعضای شورا در جلسه بعدی در این خصوص تصمیم گیری صورت گیرد.
منبع:

1401/04/28
21:37:07
0.0 / 5
365
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد