رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری ها:

کمبود تجهیزات و فرسوده بودن پشتیبانی مهم ترین مشکل شهرداری هاست

کمبود تجهیزات و فرسوده بودن پشتیبانی مهم ترین مشکل شهرداری هاست

به گزارش بکسیها خراسان رضوی رییس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور اظهار داشت: کمبود تجهیزات و فرسوده بودن لجستیک از مهم ترین مشکلات شهرداری ها و دهیاری هاست.


مهدی جمالی نژاد در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: برای حل این مساله یکسری سهمیه ها را به تعدادی از شهرها و روستاها اختصاص خواهیم داد. همین طور قسمتی از هزینه های آنها را تامین خواهیم کرد تا ناوگان پیر مدیریت شهری را بتوانیم نوسازی و جوان نماییم.
برای پیشگیری از مهاجرت در کشور نخستین بار سال ۹۵ همزمان با اجرای سرشماری جمعیت مبدا و مقصد افراد رصد شد و الان شناسنامه مهاجرتی شهرهای مختلف کشور احصا شده است.
وی اظهار داشت: حالا در سازمان دهیاری ها و شهرداری های کشور این شناسنامه موجود و وضعیت مهاجرپذیری و مهاجرفرستی هر شهر مشخص است.
رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور تصریح کرد: بر طبق این طرح باید به هر شهری که مبدا مهاجرت بوده، خدمات، سرویس و امکانات بیشتری بدهیم تا کمتر شاهد مهاجرت از آن باشیم.
وی با تکیه بر این که با ارائه امکانات مناسب باید کاری نماییم که جمعیت بصورت متوازن در تمام شهرها و روستاهای کشور پراکنده باشد، اظهار داشت: اگر قرار باشد تمام جمعیت کشور به کلان شهرها و مراکز استانها بروند، توسعه پایدار محقق نمی گردد. در حقیقت رسیدن به توسعه متوازن در گروه پخش شدن جمعیت در تمام روستاها و شهرهای کوچک و میانی است.
جمالی نژاد توجه به شهرهای کوچک و روستاها را بسیار حائز اهمیت دانست و افزود: برای جبران کمبود نیرو و اعتبارات شهرداری های کوچک در بودجه ۱۴۰۰ به وزارت کشور سه ماه فرصت داده شده بود که بخشنامه استخدامی شهرداری ها به دولت پیشنهاد شود. این بخشنامه که خیلی از مشکلات و مسائل در آن دیده شده، برای دولت ارسال شده و الان در کمیسیون های دولت درحال بررسی است.

رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور اضافه کرد: اگر این بخشنامه به تصویب برسد، خیلی از مشکلات و مسائل شهرداری ها در زمینه تامین نیروی انسانی رفع می شود.
وی افزود: در چهار شهرستان کاشمر، بردسکن، خلیل آباد و کوهسرخ اقدامات خوبی انجام شده و بسترها آماده جهش است. اگر در سازمان دهیاری ها و شهرداری ها و همین طور وزارت کشور بتوانیم کمک هایی به شهرداری های مناطق داشته باشیم، شاهد توسعه بیشتر شهرها خواهیم بود.
به دلیل وجود رویکرد خلاقانه بستر پیشرفت در شهرستان های منطقه ترشیز برای پیشرفت فراهم است
جمالی نژاد اضافه کرد: هرچند شهرستان های منطقه ترشیز به علت کویری بودن سال هاست با خشکسالی دست و پنجه نرم می کند اما به علت وجود رویکرد و نگاه های خلاقانه و نوآورانه بستر در این مناطق برای پیشرفت فراهم گشته است.
معاون وزیر کشور همین طور از تمهید کمک هایی برای تهیه قیر مورد نیاز شهرداری های چهار شهرستان کاشمر، بردسکن، خلیل آباد و کوهسرخ آگاهی داد و اظهار داشت: برای ارتقای شهرها و روستاها نیازمند تصویب برخی لوایح و طرح ها در مجلس هستیم.

منبع:

1401/04/29
12:31:52
0.0 / 5
379
تگهای خبر: خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد