اخبار پلیسی شهر؛

از دستگیری سارق موتورسیکلت ها تا کشف ۷ میلیارد لوازم برقی قاچاق

از دستگیری سارق موتورسیکلت ها تا کشف ۷ میلیارد لوازم برقی قاچاق

طی 24 ساعت گذشته در نقاط مختلف تهران حوادثی رخ داد که مأموران انتظامی در آن نقش آفرینی کردند. در این بسته خبری اخبار پلیسی روز را بخوانید.


به گزارش بکسیها به نقل از مهر، کلانشهر تهران بستر حوادث و جرایم مختلفی است. هر روز تماسهای زیادی با مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ تهران گرفته می شود که خیلی از آنها عملیاتی شده و منجر به دستگیری مجرم یا مجرمانی می شود. در این بسته خبری به گوشه ای از ماموریت ها، حوادث و جرایم می پردازیم. دستگیری مأمور قلابی جاعل در تهران سرهنگ کارآگاه علی ولیپور گودرزی، رییس پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری یک جاعل حرفه ای که خودرا نظامی و ذی نفوذ معرفی می کرد، آگاهی داد و اظهار داشت: کوشش های شبانه روزی برای دستگیری همدستان وی با قاطعیت شروع شده است و با رصدهای اطلاعاتی گسترده کارآگاهان اداره سیزدهم پلیس آگاهی فعالیت یک جاعل حرفه ای مدعی بود نظامی است و در یگان های نظامی ذی نفوذ است شناسایی شد. رییس پلیس آگاهی پایتخت اضافه کرد: بنا بر حساسیت موضوع، کارآگاهان اداره سیزدهم پلیس آگاهی تحقیقات شبانه روزی شروع کردند و موفق به شناسایی مخفیگاه متهم در غرب تهران شدند و کارآگاهان بعد از دریافت این اطلاعات مهم با هماهنگی های قضائی در یک عملیات پیچیده متهم را دستگیر و برای تحقیقات به اداره سیزدهم پلیس آگاهی منتقل کردند. این مقام انتظامی افزود: کارآگاهان در گام نخست، از مخفیگاه وی دو فقره کارت شناسایی جعلی نظامی با درجه سرگردی، یک فقره کارت تردد جعلی موتور سیکلت، یک برگ کاغذ گلاسه یک نهاد نظامی کشف کردند و متهم در تحقیقات ابتدایی به جرم خود در خصوص جعل عنوان اشخاص نظامی با همدستی ۲ نفر از دوستانش اعتراف کرد و اطلاعات جاعل مدارک را در اختیار کارآگاهان قرار داد. سرهنگ کارآگاه گودرزی اظهار داشت: با دستور مقام محترم قضائی متهم برای کشف جرایم احتمالی در اختیار کارآگاهان سیزدهم پلیس آگاهی قرار گرفت و تحقیقات گسترده درباب دستگیری دیگر متهمان پرونده ادامه دارد.
تعقیب و گریز در خیابان ۱۷ شهریور منجر به دستگیری سارق حرفه ای شد همین طور در ادامه رییس پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری سارق حرفه ای در یک تعقیب و گریز طولانی توسط کارآگاهان اداره نهم پلیس آگاهی آگاهی داد و اظهار داشت: تحقیقات ابتدایی درباب دستگیری دیگر متهمان پرونده ادامه دارد. وی افزود: تیرماه جاری، کارآگاهان گشت آشکار پلیس آگاهی در خیابان ۱۷ شهریور درحال گشت زنی بودند که به یک خودرو پراید با ۳ سرنشین مشکوک شدند و تحقیقات ابتدایی را شروع کردند و کارآگاهان در گام نخست رصدهای اطلاعاتی را کلید زدند و با استعلام پلاک خودرو متوجه شدند وسیله نقلیه مذکور سرقتی است و سرنشینان آن سابقه سرقت دارند. این مقام انتظامی اشاره کرد: متهمان بعد از مشاهده گشت انتظامی بلافاصله با سرعت زیاد متواری شدند و کارآگاهان در پی همین موضوع تعقیب و گریز را در خیابان ۱۷ شهریور شروع کردند و کارآگاهان بعد از تعقیب و گریز چند کیلومتری با رعایت قانون بکارگیری سلاح در ابتدا مبادرت به تیراندازی هوایی کردند و سپس لاستیک خودرو سارقان را هدف دقیقه شلیک گلوله قرار دادند که در ادامه موفق به توقف خودرو سارقان شدند. سرهنگ کارآگاه گودرزی با بیان کرد: کارآگاهان اداره نهم بعد از توقف خودرو در یک عملیات غافلگیرانه راننده وسیله نقلیه را دستگیر کردند اما ۲ متهم دیگر با سوءاستفاده از ازدحام جمعیت از محل متواری شدند؛ متهم بعد از انتقال به پلیس آگاهی به جرم سرقت محتویات داخل خودرو با همدستی ۲ متهم متواری اعتراف کرد و در تحقیقات ابتدایی از خودرو مسروقه کارت بانکی، گواهینامه خودرو، کارت سوخت، یک دسته چک، یک دستگاه تبلت و یک دستگاه تلفن همراه کشف شد. وی اشاره کرد: با دستور قضائی متهم جهت کشف جرایم احتمالی در اختیار اداره نهم پلیس آگاهی قرار گرفت و تحقیقات درباب دستگیری همدستان وی شروع شده است. دستگیری سارق حرفه ای موتورسیکلت در مرکز تهران همین طور در ادامه سرهنگ ولیپور گودرزی از دستگیری سارق حرفه ای موتور سیکلت توسط کارآگاهان پایگاه هشتم آگاهی داد و اظهار نمود: با وقوع یک فقره سرقت موتورسیکلت در محدوده خیابان جامی موضوع رسیدگی به پرونده در دستور کار تیمی از کارآگاهان پایگاه هشتم پلیس آگاهی قرار گرفت. رییس پلیس آگاهی تهران بزرگ اضافه کرد: کارآگاهان در گام نخست، تحقیقات میدانی را در محل وقوع سرقت شروع کردند و هنگامی که متوجه دوربین های مداربسته موجود شدند به بازنگری فیلم آن پرداختند که در ادامه هویت و مخفیگاه سارق حرفه ای را در مرکز شهر شناسایی نمودند. سرهنگ کارآگاه ولیپور گودرزی با اعلان اینکه متهم با بهره گیری از ادوات خاص مبادرت به سرقت کرده است اشاره کرد: کارآگاهان پایگاه هشتم پلیس آگاهی بعد از دریافت این اطلاعات مهم، با کسب مجوزهای لازم قضائی راهی مخفیگاه متهم شدند و وی را در یک عملیات منسجم دستگیر کردند. این مقام انتظامی افزود: متهم بعد از انتقال به پایگاه هشتم پلیس آگاهی در تحقیقات ابتدایی به جرم چندین فقره سرقت موتورسیکلت در سطح شهر تهران اعتراف کرد.
سرهنگ کارآگاه گودرزی در آخر اشاره کرد: پرونده متهم بعد از تحقیقات ابتدایی برای سیر مراحل قانونی راهی دادسرای مربوطه شد. کشف ۱۰ فقره سرقت در شمال تهران سرهنگ جلیل موقوفه ای رییس پلیس پیشگیری پایتخت از دستگیری سارق حرفه ای و موبایل قاپ محله گاندی آگاهی داد و اظهار داشت: متهم به ۱۰ فقره سرقت مشابه اعتراف کرد همین طور در عملیات کلانتری ۱۰۳ گاندی درحال گشت زنی به یک دستگاه موتورسیکلت دو ترک با پلاک مخدوش که درحال پرسه زنی و زاغ زنی شهروندان است مشکوک و متهمان را زیر نظر گرفتند. وی با اعلان اینکه مأموران جهت بررسی بیشتر به متهمان مراجعه که متهمان با روئیت خودروی پلیس به سرعت بصورت خلاف جهت از محل متواری می شوند اضافه کرد: مشخصات متهمان به واحدهای گشتی اعلام و در یک تعقیب و گریز و اجرای طرح مهار موتورسیکلت متوقف و یکی از متهمان دستگیر و متهم دیگر متواری می شود در بررسی اولیه ۲ دستگاه تلفن همراه سرقتی از متهم کشف شد. رییس پلیس پیشگیری تهران با اشاره به این که در بررسی به عمل آمده مشخص شد ۲ دستگاه تلفن همراه کشف شده را متهمان در روز جاری سرقت کرده اند اشاره کرد: متهم ۲۸ ساله در تحقیقات اولیه به جرم خود و سرقت تلفن همراه به روش موبایل قاپی با همدستی متهم متواری شده در شمال تهران و ۱۰ فقره سرقت مشابه معترف شد که مال باختگان شناسایی شدند. سرهنگ موقوفه ای در آخر اشاره کرد: تحقیقات بیشتر برای کشف جرایم احتمالی متهم و دستگیری متهم متواری شده ادامه دارد.
سارق موتورسیکلت با اسلحه قلابی دستگیر شد رییس پلیس پیشگیری پایتخت در ادامه نیز از دستگیری سارق موتورسیکلت با موتورسیکلت سرقتی در محله مرزداران آگاهی داد و اظهار داشت: از متهم یک قبضه سلاح کلت کمری قلابی کشف شد. وی افزود: عملیات کلانتری ۱۳۹ مرزداران درحال گشت زنی در محله مرزداران به یک دستگاه موتورسیکلت ان اس دو ترک که با رؤیت مأموران تغییر مسیر دادند مشکوک می شوند. سرهنگ موقوفه ای با اعلان اینکه مأموران جهت بررسی بیشتر به متهمان مراجعه کردند اضافه کرد: متهمان با روئیت مأموران با سرعت از محل متواری شدند که بعد از مدتی تعقیب و گریز موتورسیکلت متهمان توقف و یکی از متهمان دستگیر شد و نفر دیگر متواری شد که در بررسی اولیه از متهم یک قبضه سلاح کلت کمری تقلبی و یک قبضه سلاح سرد کشف شد رییس پلیس پیشگیری تهران افزود: در بررسی پلاک موتورسیکلت مشخص شد که سابقه سرقت دارد که متهم ۲۵ ساله در تحقیقات پلیسی به جرم انتسابی و سرقت موتورسیکلت روز گذشته با همدستی متهم دیگر اعتراف و درباب سلاح تقلبی کشف شده اعلام نموده جهت تهدید و سرقت استفاده می کردند. سرهنگ موقوفه ای در آخر با اشاره به این که تحقیقات بیشتر برای کشف جرایم احتمالی متهم و دستگیری متهم متواری شده ادامه دارد اشاره کرد: با شناسایی مال باخته متهم به مرجع قضائی معرفی گردید. کشف ۷ میلیارد لوازم برقی ساختمانی قاچاق سرهنگ کارآگاه هدایت بهرامی رییس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ از کشف یک میلیون و ۴۴۵ هزار عدد لوازم برقی ساختمانی آگاهی داد و اظهار داشت: کارشناسان ارزش کالاها را بیش از ۷ میلیاردریال برآورد کرده اند. وی اظهار داشت: با انجام اقدامات فنی و پلیسی، مأموران پلیس امنیت اقتصادی تهران موفق شدند یک انبار دپوی کالای قاچاق در محدوده خیابان لاله زار را کشف کنند و طی بازرسی های اولیه مشخص شد انبار مذکور بصورت بدون مجوز با تغییر کاربری افتتاح شده و فاقد پروانه و شناسه انبار است. رییس پلیس امنیت اقتصادی تهران افزود: در ادامه بررسی های پلیسی به دست آمد در این مکان تعداد فراوانی لوازم برق ساختمانی فاقد مجوزهای قانونی دپو شده است. این مقام انتظامی به بازدید از این مکان با هماهنگی های قضائی اشاره نمود و اضافه کرد: در این عملیات یک میلیون و ۴۴۵ هزار عدد لوازم برقی سختمانی فاقد مجوزهای قانونی و گمرکی کشف شد. سرهنگ بهرامی در آخر با اعلان اینکه کارشناسان ارزش اموال کشف شده را بیش از ۷ میلیارد اعلام نموده اند و اضافه کرد: دراین رابطه یک متهم دستگیر و برای سیر مراحل قانونی در اختیار مرجع قضائی قرار گرفت. وی اظهار داشت: با توجه به این که مبارزه با قاچاق کالا از اهم وظایف این پلیس است از شهروندان درخواست نمود در صورت مشاهده هرگونه قاچاق و یا احتکار کالا با این پلیس به شماره های ۰۲۱۶۶۷۴۷۳۴۳ و یا ۰۹۹۹۹۸۷۱۳۹۲ تماس بگیرند.

1401/05/01
17:51:02
0.0 / 5
555
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد