نوری مطرح كرد؛

خسارت ۱۸۲ میلیارد تومانی سیل

خسارت ۱۸۲ میلیارد تومانی سیل

وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: در سیل های اخیر هیچ مدرسه ای تخریب و یا آوار نشده و ۵۶۹ مدرسه با صدمه های جزئی، نیازمند بازسازی هستند.


به گزارش بکسیها به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش ضمن اشاره به ارزیابی خسارت ۱۸۲ میلیارد تومانی برای مدارسی که در مناطق سیل زده بوده اند، تصریح کرد: هیچ مدرسه ای تخریب و یا آوار نشده و ۵۶۹ مدرسه با صدمه های جزئی، نیازمند تعمیر و بازسازی هستند.
وی اضافه کرد: خساراتی که سیل اخیر به فضاهای آموزشی وارد کرده است، شامل تخریب دیوار محوطه، ورود گل و لای به محوطه مدرسه، ریزش نازک کاری سقف ها، خرابی پوشش سقف ها و خسارت به برخی تجهیزات است.
نوری ضمن اشاره به این که ارزیابی خسارت ناشی از سیل به مدارس انجام شده است، تصریح کرد: سیل، سیلاب و بارش های فراوان اخیر سبب تخریب کلی و یا آوار هیچ مدرسه ای در کشور نشده است و با تأمین منابع اعتباری که از جانب دولت محترم پیشبینی خواهد شد، تمامی مدارس یاد شده توسط سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور بازسازی و برای حضور دانش آموزان آماده خواهند شد.
وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: در جریان سیل اخیر مدارس ۱۱ استان همچون تهران، چهارمحال و بختیاری، سیستان و بلوچستان، فارس، کرمان، کهگیلویه و بویراحمد، گلستان، لرستان، مازندران، مرکزی و یزد صدمه دیده اند که بر مبنای بررسی کارشناسان سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور اغلب آنها نیازمند تعمیر و بهسازی هستند.
وی اظهار داشت: با برنامه ریزی صورت گرفته و با همکاری مدیریت بحران کشور و خیرین حقیقی و حقوقی مدرسه ساز که همواره یار و یاور دستگاه تعلیم و تربیت کشور بوده اند، بازسازی مدارس صدمه دیده با اولویت آغاز خواهند شد تا انشاالله در مهر ۱۴۰۱ با مشکل خاصی مواجه نباشیم.

1401/05/14
14:09:52
0.0 / 5
624
تگهای خبر: آموزش , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد