مدیركل امور بانوان شهرداری تهران تاكید كرد

پیشگیری از صدمه های اجتماعی کشوردر گرو توجه به مقام مادر

پیشگیری از صدمه های اجتماعی کشوردر گرو توجه به مقام مادر

به گزارش بکسیها، مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران اظهار داشت: اگر به ارزش های والای مقام زن و مادر و به خانواده محوری و تقویت بنیان خانواده دقت کنیم، از بروزآسیب های اجتماعی تا حد بسیار زیادی جلوگیری خواهیم کرد.به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا احمدی صدر در اولین جلسه هم اندیشی فعالیتهای مشترک سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی و اداره کل امور بانوان شهرداری تهران اظهار داشت: این نشست در جهت بررسی و تعامل دو مجموعه در حیطه زنان سرپرست خانوار، توانمند سازی و صدمه های اجتماعی قشر بانوان با حضور مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران وجمعی از مدیران و معاونان دو مجموعه برگزار شد.

وی اضافه کرد: عدم توجه کافی به شخصیت والا و با عظمت زن و مادر در کشوری که مهد تمدن اسلامی است، سبب بروز صدمه های گوناگونی در جامعه ما شده است. اگر به ارزش های والای مقام زن و مادر و به خانواده محوری و تقویت بنیان خانواده دقت کنیم، از بروزآسیب های اجتماعی تا حد بسیار زیادی جلوگیری خواهیم کرد، هرچه از مساله مادر و خانواده دور شدیم، صدمه های اجتماعی زیاد شده است. این که کسی بزهکار است یا این که فردی معتاد است و سراغ خلاف می رود را باید در خانواده جستجو کرد. خانواده های بسیار زیادی داریم که اینقدر مستحکم هستند که با تمام ناملایمات موجود اصالت و قوام خویش را حفظ نموده و از صدمه های اجتماعی در امان مانده اند.

مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران با تکیه بر حیطه های اشتراکی که بین روند فعالیت دو مجموعه وجود دارد، اظهار داشت: در امور بانوان با سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی در نگاههای مختلفی که ما به شهروندان خدمت می دهیم، مسیرها و حوزه های مشترک کاری وجود دارد که مستلزم یک همکاری، هم افزایی در بهینه سازی و خدمت رسانی در این حیطه هاست. ما نیازمند این هستیم از ابعاد مساله به صورتی که مدیریت شهری درگیر آن بوده است و روند فعالیتی که در ارتباط با دهه های قبل بوده است و با اقنضائات زمانی کنونی نمود پیدا نمی کند، فاصله بگیریم، بار دیگر بازشناسی و باز تعریف شود و دستور کاری مجدد را تعریف نماییم. خلاء هایی در این حیطه زنان سرپرست خانوار از واژه سرپرست خانوار و توانمندی سازی گرفته تا ابعاد و اجزا و آینده نگری وجود دارد که نیازمند بازشناسی است.

به گزارش روابط عمومی سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران، در انتها این نشست مقرر شد سه کمیته متشکل از اعضای متناظر از هر دو مجموعه شامل "کمیته زنان سرپرست خانوار"، " کمیته صدمه ها" و کمیته مشارکت های اجتماعی تشکیل شوند که ضمن تعیین سرفصل ها، نسبت به تدوین یک الگو و دستورالعمل اجرایی اقدام نمایند.

منبع:

1401/05/14
22:03:38
0.0 / 5
568
تگهای خبر: خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد