وزارتخانه های نیرو و جهادکشاورزی در مورد سیل امام زاده داوود پاسخگو باشند

وزارتخانه های نیرو و جهادکشاورزی در مورد سیل امام زاده داوود پاسخگو باشند

بکسیها: رییس کمیته عمران شورای شهر تهران اصرار کرد که وزارت نیرو و جهاد کشاورزی باید در مورد سیل امامزاده داوود پاسخگو باشند.


حجت السلام آقامیری در گفت و گو با ایسنا، در مورد وضعیت سیلاب در تهران اظهار داشت: هفت رودخانه در بالادست شهر تهران فعال می باشند که به لحاظ وضعیت توپولوژی تهران از بالادست تهران که کوهستانی است، وارد شهر می شوند.
وی با اعلان اینکه این رودخانه ها نیاز به اتخاذ تمهیداتی دارند، اشاره کرد: باید این رودخانه ها که از بالادست و از خارج شهر وارد تهران می شوند بطور مستمر کنترل، لایروبی و نگهداشت شوند تا از نظر میزان ورودی و خروجی آب مشکلی ایجاد نکنند.
آقا میری با اعلان اینکه در دهه ۴۰ سیلاب عظیمی در تهران جاری شد که منجر به مرگ بیش از ۲۷۰۰ نفر شد، اظهار داشت: در آن زمان مدیران تهران آغاز به انجام مطالعات بر روی رودخانه های تهران کردند؛ اما در دهه ۵۰ و ۶۰ که مجدد سیل به تهران آمد، مدیران شهری ضمن به روز رسانی مطالعات قبلی، نسبت به گرفتن یک وام جهانی اقدام نمودند و این وام برای مدیریت آب های سطحی شهر تهران هزینه شد.
وی با اعلان اینکه بر طبق برنامه ریزی ها قرار شد که ۷۰۰ کیلومتر، شبکه هدایت آبهای سطحی در تهران ساخته شود که تا حالا ۵۳۰ کیلومتر شبکه آبهای سطحی تولید شده است، اضافه کرد: ۱۷۰ کیلومتر از این پروژه باقی مانده است که حدود ۷ هزار میلیارد تومان برای تکمیل، اعتبار لازم دارد و این شبکه باعث شده که در سیلاب های اخیر میزان تلفات کم شده و سیلاب به آب گرفتگی سطح تهران تبدیل گردد، اما رودخانه های بالادست تهران خارج از شهر تهران است و باید وزرات نیرو و جهاد کشاورزی نسبت به لایروبی و نگهداشت رودخانه پاسخگو باشند.
آقامیری با اعلان اینکه وزارت نیرو و جهاد کشاورزی باید در مورد عدم لایروبی، عدم نگهداشت و رصد وضعیت آب رودخانه های بالادست پاسخگو باشد نه این که حالا شهرداری متهم شود، اظهار داشت: این در حالیست که شهرداری تهران تنها در محدوده مرزی شهر تهران می تواند فعالیت کند و پس از کمربندی تهران نیز خارج از حیطه فعالیت شهرداری تهران است و می بینید که در سال های اخیر شهرداری، تمام گلوگاه های سیلابی در داخل شهرتهران را رفع کرده است و حتی درحال کنترل و هدایت روان آب و سیلاب های احتمالی تهران در محدوده بزرگراه فتح است.
وی ادامه داد: شهرداری طبق برنامه جامع مدیریت آبهای سطحی، مرتب و منظم کار خودرا انجام می دهد و مشکلی در این عرصه نداریم امادر مورد سیل امامزاده داوود این حادثه از رودخانه بالادست به وجود آمد و وزارت نیرو و جهادکشاوری باید پاسخگو باشند تا اگر ترک فعلی انجام شده بررسی شود.
منبع:

1401/05/15
10:10:52
0.0 / 5
441
تگهای خبر: پروژه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد