گزارش بكسیها؛

الکس از آمریکا تا فساد در دبی

الکس از آمریکا تا فساد در دبی

به گزارش بکسیها، شهروز سخنوری ملقب به الکس، متهمی است که به افترا سرکردگی شبکه فساد به اعدام محکوم شده است، فردی که تا دهه ۹۰ مقیم آمریکا بود اما بعد از آن ریپورت شد.به گزارش بکسیها به نقل از مهر، الکس یا همان شهروز سخنوری، متهمی است که فعالیت هایش سه سال از جانب مراجع قضایی و انتظامی رصد می شد. فردی که به همراه مادر و دختری به نام مانلی مبادرت به شناسایی دختران، بهره کشی جنسی و در نهایت قاچاق آنها می کرد.
در مرور پرونده وی، فعالیتهای فسادزای وی به وفور دیده می شود. شهروز سخنوری، ملقب به الکس سال ۹۰ و پس از دیپورت شدن از دوبی، به همراه مادر و یک دختر دیگر معروف به «مانلی» مبادرت به تأسیس باند اسکورت دختران ایرانی کرد. سخنوری قبل از سال ۹۰ مقیم آمریکا بود که به دلیل فعالیتهای غیرقانونی از این کشور دیپورت و مدتی در دوبی ساکن شد.
او از دوبی هم به دلیل ارتکاب جرایمی مانند تجاوز به زنان و دختران دیپورت شد تا به ایران بازگردد.
مثلث فساد الکس-شاینا-مانلی
مانلی دست راست الکس، در مورد علت دیپورت شهروز سخنوری از دوبی می گوید: «الکس به همراه چند تن دیگر در دوبی مبادرت به گروگانگیری اعضای یک خانواده کردند. آنها جلوی چشم پدر خانواده به مادر خانواده و دختر آنها تجاوز و سپس پدر را اتو کردند. الکس به خاطر این کار ۶ ماه زندانی و بعد هم دیپورت شد.»
الکس پس از بازگشت به ایران با مانلی دوست شد تا به همراه مادرش و مانلی شبکه مخوف خویش را پایه گذاری کند.

شاینا برقی، مادر الکس که تابعیت آمریکا را هم داشته است، همدست پسر در فساد و قاچاق می شود. الکس با تهیه چند عکس برهنه از مانلی و ارسال آن برای دوستان خود در خارج از کشور مقدمات سفر مانلی و مادرش به دوبی را فراهم نمود.
بعد از بازگشت مانلی به ایران، الکس که در این زمان ۲ دختر دیگر را هم به دام انداخته بود، آنها را این دفعه با مدیریت مانلی به دوبی فرستاد. الکس در این زمان با به کارگیری یک مهندس هندی مبادرت به طراحی وبسایت اسکورت دختران ایرانی کرد و تصاویر برهنه مانلی و ۲ دختر دیگر را روی سایت بارگذاری کرد.
دکی، نفوذی داخلی
اما الکس برای آنکه بتواند در ایران امنیت نیروهای خویش را تأمین کند، چند حامی با نفوذ در بین مسؤلان برای خود پیدا کرد. یکی از این حامیان با نام مستعار «دُکی» از مسؤلان با نفوذ دولتی بود که در چند مورد دختران باند الکس را از بازداشت نیروی انتظامی آزاد کرده بود.
دستگیری الکس در مالزی
در نهایت و بعد از یک کار پیچیده انتظامی -اطلاعاتی، الکس در اردیبهشت سال ۹۹ در مالزی دستگیرشد و با همکاری اینترپل به ایران انتقال یافت. در نهایت برای وی و همدستانش در دادگاه انقلاب پرونده ای قضایی تشکیل شد.

مسعود ستایشی در مورد آخرین وضعیت پرونده الکس اظهار داشت: افترا فرد یاد شده راه اندازی شبکه سازمان یافته فساد است، با عنایت به این که در حوزه فساد و مقابله با آن با کسی تعارفی نداریم و این مورد مورد تاکید رئیس قوه قضاییه و بزرگان نظام در عرصه های مختلف است و رهبر معظم انقلاب هم همواره به آن تاکید داشته اند. دستگاه قضا در حوزه مقابله با شبکه های سازمان یافته فساد اقدامات مثبتی انجام داده است و نمونه آن رأیی است که برای این فرد صادر و به مجازات اعدام با رای قطعی محکوم شده است.
وی اظهار داشت: متهم دیگر پرونده به افترا فراهم کردن موجبات فساد به تحمل ۸ سال حبس محکوم شده است و حکم در حال اجرا می باشد ومتهم دیگری هم در این پرونده مطرح است که هنوز حکم او اجرا نشده و در شرف اجرا است.
وکیل الکس در گزارش بکسیها به نقل از مهر: این پرونده متهمان زیادی دارد
پیمان باقری وکیل الکس در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد روند رسیدگی به پرونده اظهار داشت: پیش از این به رای پرونده اعتراض کرده بودیم که در نهایت بر مبنای اعتراض صورت گرفته، پرونده به شعبه ۳۷ دادگاه تجدید نظر ارسال شد.
وی اضافه کرد: این پرونده متهمان زیادی دارد، یکی از موکلین بنده در این پرونده به ۱۵ سال حبس محکوم شده بود.
باقری خاطرنشان کرد: بر مبنای روندقانونی اعتراض کردیم و پرونده در دیوان عالی مسیر خویش را طی می کرد. حکم هنوز به ما ابلاغ نشده است.


منبع:

1401/05/26
10:06:02
0.0 / 5
584
تگهای خبر: دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد