شهردار تهران عنوان كرد

ضرورت ایجاد مدیریت واحدبرای اداره امور کلان شهرها

ضرورت ایجاد مدیریت واحدبرای اداره امور کلان شهرها

به گزارش بکسیها، شهردار تهران اظهار داشت: نخستین نکته ای که به ذهن من می رسد اینست که باید اراده ای ایجاد شود تا هماهنگی بین کلان شهرها با ایجاد مدیریت واحد و انسجام باشد.


به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، علیرضا زاکانی در یکصد و چهاردهمین نشست مجمع شهرداران کلانشهرهای کشور، اظهارکرد: ما در یک سه گانه شهر، شهروند و مدیریت شهری در شرایطی به سر می بریم که حال شهر مناسب نمی باشد و شهرها از فرسودگی، ترافیک، آلودگی هوا، ایمنی در ساخت، شرایط مسکن، زیرساخت های صدمه خورده و... رنج می برند.
وی بیان نمود: در مجموعه شهرها و عرضه دهندگان خدمت و کارگزاران نظام، ظرفیت های بی نظیری نهفته است که این امر را شدنی می کند.
زاکانی تصریح کرد: مبحث بعدی پیشرفت و آبادانی است؛ امروز بیشتر از ۷۵ درصد مردم در شهرها سکونت دارند و بیشتر از ۸۰ درصد مردم در کلان شهرها زندگی می کنند که نزدیک ترین سطح عرضه خدمات و رضایتمندی در شهرداری ها را بوجود می آورد.
وی افزود: امروز نیازمند این هستیم که در شهرها، ظرفیت هایی در کنار یکدیگر قرار بگیرد؛ اما ظرفیت ها، نامحدود است که گاها با موازی کاری و ناهماهنگی از بین می رود و در بهترین فرصت در هماهنگ کردن قالب مدیریت شهری و ایجاد زمینه هماهنگ و مشارکت پذیر، می تواند ظرفیت هایی را به یکدیگر گره بزند و بتوانیم آبادانی و پیشرفت را شتاب دهیم.
شهردار تهران تصریح کرد: نخستین نکته ای که به ذهن من می رسد اینست که باید اراده ای ایجاد شود تا هماهنگی بین کلان شهرها با ایجاد مدیریت واحد و انسجام باشد.
زاکانی ضمن اشاره به این که پشتیبانی از نهاد خدمت گزار و کمک به رشد آن و تبدیل شهرداری ها به نهاد خدمتگزار نکته دوم است، خاطرنشان کرد: برای این امر گرفتار عقب افتادگی و گرفتار خلاء هستیم، در حوزه نیروی انسانی، مجموعه شهرداری ها، حوزه مالی و بخش اداری مشکلاتی وجود دارد و نیازمند پشتیبانی هستیم تا در کوتاه ترین زمان، شیرین ترین خدمت را به مردم عرضه نماییم.
وی افزود: این پشتیبانی ها لزوم جدی دارد و خیلی از آنها نیازمند قانون و مقررات و ایجاد تسهیلات و دادن فرصت ها و... است و امکان دارد ایجاد زمینه فرصت برای مجموعه مدیریت شهری را فراهم آورد.
شهردار تهران اظهار داشت: سال قبل از جانب دولت با اراده ای که در آن وجود دارد، گامهای موثری برداشته شده اما عقب افتادگی سالهای سال نیازمند تجدید قوای جدی است، خیلی از ظرفیت ها قانونی می باشد که حقوقی برای شهرداری ها ایجاد می کند؛ اما خدمت در بخش هایی که از آن محروم هستیم، به ما صدمه می زند؛ چونکه درآمدهای پایدار شهر نداریم و با افول جدی صدور پروانه مواجه شدیم.
زاکانی اظهار نمود: در بررسی های صورت گرفته به این نتیجه می رسیم که با ابلاغیه ها و ایجاد تنگناها نه تنها برای مردم راه را باز نکرده ایم بلکه شرایطی را بوجود آورده ایم که قیمت مسکن سرسام آور شده است؛ بنابراین از شما آقای قالیباف و رئیس قوه قضاییه درخواست می کنم تدبیری بیندیشید چونکه بعضی از مسایل در گلدن تایم است و اگر به آن پرداخته نشود به بحران تبدیل می شود.
وی ادامه داد: امروز که دغدغه مسکن و مشکلات گوناگونی داریم و این به روشنی فرا روی ما است، توجه به مسکن به صورت نقطه ای امیدبخش بوده که فرصتی طلایی و نیازمند حرکت جهادی است.
شهردار تهران اظهار داشت: ۲۰ کلانشهر بالای ۵۰۰ هزار نفر وجود دارد و برای رونق کمیسیون مسکن، لازم است که اهتمام ویژه ای صورت بگیرد تا بتوانیم حرکتی درجهت رفاه مردم داشته باشیم و لبیکی به رهبر عزیزتر از جانمان بگوییم.
بنا براعلام سایت شهر، یکصدوچهاردهمین نشست مجمع شهرداران کلان شهرهای ایران امروز پنجشنبه با حضور محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی، علیرضا زاکانی شهردار تهران، مهدی جمالی نژاد معاون وزیر کشور و بعضی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و شهرداران کلانشهر های ایران به میزبانی شهرداری مشهد برگزار شد.
منبع:

1401/07/29
14:12:01
0.0 / 5
408
تگهای خبر: خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد