رییس كمیته عمران شورای شهر خبر داد

500 هزار موتوربرقی جایگزین موتورهای آلاینده پایتخت

500 هزار موتوربرقی جایگزین موتورهای آلاینده پایتخت

به گزارش بکسیها، رئیس کمیته عمران شورای شهر تهران در مورد تلاش شهرداری تهران برای ورود موتورسیکلت های برقی به خیابان های پایتخت توضیحاتی ارائه نمود.


حجت الاسلام و المسلمین آقامیری در گفتگو با ایسنا، در مورد اجرای طرح موتورسیکلت برقی در تهران با اشاره به اینکه شهرداری برنامه دارد که ۵۰۰ هزار دستگاه موتورسیکلت برقی را جایگزین موتورسیکلت های آلاینده کند، اظهار داشت: بر این اساس شهرداری تسهیلات خرید موتورسیکلت برقی را عرضه می کند که درحال رایزنی با بانکها هستند.
وی با اشاره به اینکه باید تمهیداتی اندیشیده شود تا خرید موتورسیکلت برقی برای شهروندان سهل الوصول باشد، اضافه کرد: نباید خرید موتورسیکلت باری بر دوش خانواده ها باشد. البته هنوز برنامه آن نهایی نشده است اما تسهیلاتی فراهم خواهد شد که شهروندان بتوانند موتورسیکلت های برقی را جایگزین موتورهای آلاینده شان کنند.
آقامیری با اشاره به اینکه اول باید برای «پیک های موتوری» که فعالیت شان احتیاج به مجوز شهرداری دارد این موتورهای برقی را فراهم نماییم و پس از آن تسهیلات به مردم داده شود که در مرکز شهر با موتورسیکلت رفت و آمد می کنند، اظهار نمود: موتورسیکلت سواران باید مجاب به خریدن موتور برقی شوند و پس از آن می توانیم محدودیت هایی را در مورد تردد موتورهای آلاینده ایجاد نماییم. مثلاً اعلام نماییم که در محدوده مشخص فقط تردد با موتورسیکلت برقی امکانپذیر است و در صورت استقبال شهروندان می توانیم محدوده را افزایش دهیم.

فعالیت ۱۰۰ هزار موتورسیکلت در محدوده مرکزی تهران
وی با اشاره به اینکه هم اکنون تخمین زده شده است که ۱۰۰ هزار موتورسیکلت در محدوده مرکزی شهر فعال می باشند، اضافه کرد: این موتورسیکلت ها پیمایش زیادی داشته و به علت ساختار موتور آلایندگی زیادی دارند که باید تبدیل به موتورسیکلت برقی شوند، اما در ابتدا باید تسهیلات به دارندگان موتورسیکلت های آلاینده داد و بعد محدودیت ایجاد کرد. چون که معیشت خیلی از مردم در گروی فعالیت موتورسیکلت ها است و نباید معیشت آنها را گرفتار مشکل نماییم.
رئیس کمیته عمران شورای شهر تهران در پاسخ به این سؤال که تسهیلات برای خرید موتورسیکلت برقی از چه محلی تأمین می شود؟ اظهار داشت: مقرر است این تسهیلات از جانب بانکها تامین گردد که با بعضی از بانکها صحبت های اولیه انجام شده تا حواله خرید موتور برقی از جانب بانک صادر و به شرکت موتور ساز تحویل داده شود و پس از آن هم موتورسیکلت برقی در اختیار دارندگان موتورسیکلت های آلاینده قرار گیرد تا این موتورها از رده بیرون برود.
منبع:

1401/10/19
11:02:16
0.0 / 5
458
تگهای خبر: دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد