اجرای ۴۵۰ رأی کمیسیون ماده ۱۰۰ در منطقه ۲ طی امسال

اجرای ۴۵۰ رأی کمیسیون ماده ۱۰۰ در منطقه ۲ طی امسال

بکسیها: جلسه هم اندیشی اداره کل هماهنگی رسیدگی به تخلفات اداری و هیأت های بدوی و تجدیدنظر در منطقه 2 برگزار و با اهمیت ترین معضلات این منطقه در آن عنوان شد.


به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، جلسه هم اندیشی اداره کل هماهنگی رسیدگی به تخلفات اداری و هیأت های بدوی و تجدیدنظر با حضور مهدی صالحی شهردار منطقه ۲ و حجت الله ابراهیمیان نماینده شهردار و مدیرکل دفتر هماهنگی و نظارت بر هیأت های رسیدگی به تخلفات اداری کارکنان شهرداری تهران امروز سه شنبه انجام شد.
مهدی صالحی شهردار منطقه ۲ در ابتدای این جلسه اظهار داشت: منطقه ۲ حدود ۴۸ کیلومتر مربع وسعت و ۵۰ کیلومتر نیز حریم دارد و بواسطه نوع استقرار، منطقه ای شمالی-جنوبی شمرده می شود و البته اختلاف تراز ۸۰۰ متری، نگهداشت منطقه را با چالش مواجه می کند.
وی با اعلان اینکه منطقه ۲ شامل چند بیمارستان فراشهری است و پارک های بزرگ شناخته شده ای دارد و استقرار برج میلاد در منطقه شاخص گردشگری بین المللی به آن داده، اضافه کرد: بدین سبب بواسطه این شاخص ها، به عنوان منطقه سلامت و گردشگری معرفی شده است؛ منطقه ۲ از نظر ساختارهای فرهنگی منطقه ای است با تفاوت های جدی فرهنگی در محلات مختلف، از سعادت آباد گرفته تا محله فرحزاد که قدمت این محله به ۸۰۰ سال می رسد.
صالحی افزود: از جنوب بزرگراه شهید حکیم، محلات قدیمی تر منطقه وجود دارند که پیش از انقلاب شکل گرفتند و به تدریج به سمت شمال که حرکت می نماییم به جز فرحزاد و قسمتی از پونک، مابقی آنها پس از انقلاب اسلامی شکل گرفتند.
شهردار منطقه ۲ درباب چالش های این منطقه توضیح داد: از مجموع مساحت منطقه، ۳۰۰ هکتار آن شامل بافت های دارای معضلات شهری است، روددره اوین درکه و قسمتی از جنوب محور یادگار امام (ره) محدوده هایی هستند که در ساختارهای شهری در طول ۵۰ سال قبل شکل گرفتند و از طرح تفصیلی اول تا امروز بصورت جدی درباره ی آنها تصمیم گیری نشده است و فقط تلاش شده فضای سبز عمومی آنها حفظ شود و برای بحث تملک آنها فکر جدی نشده است؛ بنا بر این به سکونتگاه های بدون مجوز و مناطقی با معضل شهری تبدیل گشته اند.
وی افزود: برای فرحزاد که دارای ۱۵۰۰ پارسل و جمعیت ۲۰ هزار نفری است، در طول سال هیچ جواز ساختمانی صادر نمی نماییم، چونکه سند ندارند، پس با یک بافت نابسامان شهری در طول ۵۰ سال قبل روبه رو هستیم؛ همین طور محله اسلام آباد که قبل از این باغات ونک بوده و بواسطه عبور بزرگراه چمران در بعد انقلاب از آن جدا شده، گرفتار بلاتکلیفی اسناد و طرح های توسعه شهری بوده و در این دوره با دستور شهردار تهران موضوع ساماندهی محله اسلام آباد در دستور کار قرار گرفته است.
صالحی با اعلان اینکه باغات طرشت دارای مشکل طرح توسعه شهری است، اظهار داشت: از آنجائیکه خیلی از قنوات و باغات این نقاط خشک شده، موجب ایجاد چرخه های معیوب و کارگاه های نامتجانس می شوند و ایجاد معضل می کنند؛ همین طور در منطقه ۲، ۴ هزار و ۹۸۵ رای اجرا نشده ماده صد از دهه ۷۰ داریم که ۲ هزار و ۱۸۸ مورد آن مربوط به واحدهای اداری و تجاری و ۲ هزار و ۷۹۷ رای مسکونی است که البته در ۹ ماه اخیر ۴۵۰ رای آن اجرا شده در صورتیکه کل سال پیش ۲۷۰ رای اجرا شده بود.
شهردار منطقه ۲ با اعلان اینکه در بحث های نگهداشت بواسطه مساحت و جمعیت منطقه چالش های جدی داریم، عنوان کرد: ۹۲ کیلومتر شبکه بزرگراهی آن هم با اختلاف تراز بالا منطقه را با مشکلات ترافیک و نگهداشت روزانه مواجه کرده است؛ با توجه به این که در دوره پنجم مدیریت شهری توجه چندانی به بحث نگهداشت نشده و امروز به جهت اینکه شبکه های بزرگراهی منطقه را به روز و تاسیسات ترافیکی را در بزرگراه ها نصب نماییم، به ۲ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است.
وی با اشاره به این که منطقه ۲ حدود ۴ هزار و ۷۰۰ مخزن زباله دارد که در طول چند سال قبل هیچ مخزنی خریداری نشده، اظهار داشت: برای جبران و اورهال باید سالی ۷۰۰ مخزن خریداری نماییم.
صالحی با اشاره به موضوع ارزش افزوده تخلفات ساختمانی بیان کرد: ارزش افزوده تخلفات ساختمانی نیز از دیگر مشکلات منطقه است؛ ساخت و ساز شهری در منطقه ۲ نسبتا ساخت و ساز لوکسی است و این ارزش بالای املاک سبب شده که کنترل تخلفات ساختمانی نیز در این منطقه مشکل تر باشد.
در ادامه همین طور حجت الله ابراهیمیان نماینده شهردار و مدیرکل دفتر هماهنگی و نظارت بر هیأت های رسیدگی به تخلفات اداری کارکنان شهرداری تهران با تأکید بر این که امیدواریم این جلسات به پیش گیری از تخلفات و حفظ کرامت همکاران در شهرداری تهران منجر شود، بیان کرد: باید کمک نماییم تا تنگناها و خلأهای قانونی را شناسایی و استخراج و در قالب لایحه به شهردار و شورای شهر تهران ارائه نماییم.
وی با اعلان اینکه روح قانون تخلفات، برخلاف موضوعات کیفری و حقوقی، پشتیبانی از کارکنان است و بدین جهت توجه به آبرو و حیثیت افراد در اداره کل تخلفات برای ما بسیار حائز اهمیت می باشد، اضافه کرد: برمبنای نگاه کلان شهرداری به برنامه های تحول و هوشمندسازی، در این اداره کل نیز باید به سمت تحول پیش برویم و رویکرد های راهبردی جدید اداره کل نیز به همین دلیل در دستور کار قرار گرفته است.
بر اساس گزارش سایت شهر، ابراهیمیان در آخر اشاره کرد: اصلاح و استانداردسازی فرایندها، هوشمندسازی و مکانیزه سازی پروسه رسیدگی به پرونده ها، حضور تعامل گونه نماینده شهردار و مدیرکل در مناطق، سازمان ها و شرکت ها، اهتمام راهبردی و نگاه هوشمندانه به موضوع آموزش کارکنان با همکاری مرکز نوسازی و تنظیم جدول کارشناسان مجرب و خبره تایید صلاحیت شده در زمینه های تخصصی شهرداری تهران از با اهمیت ترین رویکرد های راهبردی جدید اداره کل رسیدگی به تخلفات اداری است.1401/10/21
08:23:14
0.0 / 5
582
تگهای خبر: آموزش , هوشمند
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد