همه نهادها و مردم برای ارتقاء ایمنی تلاش کنند

همه نهادها و مردم برای ارتقاء ایمنی تلاش کنند

بکسیها: به گزارش بکسیها، معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران بر لزوم مشارکت همه نهادها و مردم برای ارتقاء ایمنی در شهر تاکید نمود.


به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، حسین نظری در همایش شهرداران و نواحی شهرداری و سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران که در ساختمان مرکزی این سازمان برگزار شد، با تسلیت برای شهادت رضا دارابی، آتش نشان تهرانی در حادثه حریق ساختمان واقع در خیابان بهار، اظهار داشت: این شهید والامقام به شغل خود بسیار علاقمند بود و عاشقانه به نجات جان انسان ها پرداخت و در نهایت به مقام شامخ شهادت نائل آمد و جاودانه شد. آتشسوزی ساختمان بهار از حدود ساعت ۱۰ بامداد شروع شد و آتش نشانان در حالت عادی از اطراف و قسمت های پایین محل آتشسوزی، مبادرت به مهار آن کردند، ولی در این حادثه مجبور به مهار از قسمت بالای ساختمان به سمت پایین شدند و من در اینجا دست تک تک آتش نشانان را می بوسم که چنان عاشقانه کار عملیات را پیش بردند.

نظری در ادامه با اشاره به اینکه در شهر تهران تلاشهای زیادی برای ایمنی و آتش نشانی صورت گرفته است، اظهار داشت: ما هنوز نیاز داریم که با قدرت بیشتر به ایمن سازی ادامه دهیم. اغلب آتشسوزی ها که در ساختمان های شهر روی می دهد، در مدت یک تا دو ساعت مهار می شوند، اما مهار آتشسوزی ساختمان خیابان بهار، بسیار طول کشید چونکه محل حادثه مملو از صندلی های ماساژ و باتری های لیتیومی بود که بر روی هم دپو شده و کانون آن در طبقات منفی بود. بر اثر شدت حرارت، ستون های ساختمان از فرم اصلی خارج شد.

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران خاطرنشان کرد: نکته دیگر اینست که همزمان با آتشسوزی در ساختمان خیابان بهار، حدود ۱۶ فروشگاه و مغازه در خیابان ۱۵ خرداد گرفتار آتشسوزی شدند که خوشبختانه با تلاش و از جان گذشتگی آتش نشانان به سرعت مهار گشت.
وی با تکیه بر این که برای ایمن سازی شهر تهران به همکاری همه نهادها و مردم نیاز داریم، اظهار داشت: امیدواریم با کمک یکدیگر، شاهد شهری ایمن با حداقل حادثه باشیم.
نظری خاطرنشان کرد: بهتر است این جلسات هر سه ماه یکبار برگزار گردد و امیدوارم در جلسات بعدی با توان و هماهنگی بیشتر حضور یابیم و از راهکارهای شهرداران مناطق و شهرداران نواحی هم استفاده نماییم، این مورد خیلی مهم است که ما باید در محل حوادث، هماهنگی بیشتری داشته باشیم و با سناریو جلو برویم و امیدوارم با قدرت به این مسیر ادامه دهیم.1401/12/10
08:06:47
0.0 / 5
568
تگهای خبر: باتری , خدمات , فروشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد