شهردار منطقه ۲۰ خبر داد

بهسازی بقعه لطمه دیده بی بی شهربانو

بهسازی بقعه لطمه دیده بی بی شهربانو

به گزارش بکسیها، شهردار منطقه 20، بهره برداری از ایستگاه متروی حرم عبدالعظیم حسنی، بهسازی بقعه صدمه دیده بی بی شهربانو و کلنگ زنی بزرگترین پارکینگ طبقانی را از برنامه های شهرداری منطقه طی سالجاری عنوان نمود.


ناظم رضوی در گفت و گو با ایسنا، در مورد آخرین وضعیت «کوه و بقعه بی بی شهربانو» که در پی فعالیت کارخانه های اطرافش گرفتار مشکلاتی شده بود، اظهار داشت: اقدامات خوبی در امتداد صیانت از «کوه و بقعه بی بی شهربانو» انجام گرفته بگونه ای که از شروع امسال ۱۰۰هکتار توسعه فضای سبز داشتیم و یک منطقه قطب گردشگری در راه اطراف این کوه درحال ایجاد است که با راه اندازی این مجموعه، کوه بی بی شهربانو به یک قطب گردشگری در جنوب تهران تبدیل می شود.
وی در مورد لطمه به بقعه نیز اضافه کرد: مسئولان کارخانه سیمان اقداماتی را درباب بهسازی انجام دادند، بگونه ای که با کمک به سازمان میراث فرهنگی و سازمان اوقاف، اقداماتی را در امتداد مرمت بقعه انجام دادند و امید است این همکاری ها برای حفظ زیست بوم کوهستان ادامه داشته باشد.
رضوی در مورد توسعه محله نفرآباد شهر ری نیز با اعلان اینکه در دوره ششم شورای شهر اقدامات بی نظیری برای احیای این محله انجام شده است، اظهار داشت: برمبنای برنامه ریزی انجام شده تا آخر سال ۳۰پروژه مسکونی، ورزشی و ساخت زائر سرا و پارکینگ ایجاد می شود و همین طور در صدد راه اندازی بازارچه سنتی فروش سبزیجات هستیم و برای بوستان ۵۶هکتاری مشارکتی با الگوی کشت و زرع و کشاورزی، درحال بازپیرایی هستیم که بنظر می رسد تا آخر سال به سرانجام برسد.
وی تاکید کرد: هم اکنون بر طبق اصلاحاتی که انجام شده ساکنان می توانند ساختمان های ۴طبقه بسازند و حتی تمهیداتی اندیشیده شده که ساکنان می توانند پارکینگ های مسکونی خودرا در پارکینگ های متمرکز جانمایی کنند تا طبقه هم کف را به عنوان تجاری مورد بهره برداری قرار دهند.
بگفته رضوی، این اتفاقات سبب استقبال مردم از نوسازی بافت در نفرآباد شده است، البته هنوز مردم در تامین منایع نقدینگی مشکلاتی دارند که اگر بانک ها کمک کنند یا بصورت مشارکتی مبادرت به نوسازی کنند؛ این پروسه سرعت می گیرد و مشکلی در شهرداری تهران برای نوسازی بافت فرسوده در محله نفرآباد ندارند.
شهردار منطقه ۲۰ با اعلان اینکه یکی از بزرگترین پروژه های پایتخت در منطقه ۲۰ واقع شده است که این پروژه راه اندازی پارکتیک طبقاتی با ۵۰۰۰ ظرفیت پارک خودرو اظهار داشت: این پارکینگ بصورت مشارکتی با بنیاد مسکن راه اندازی خواهد شد که پیش بینی می شود در سه سال این پارکینگ زیر سطحی در ۵طبقه راه اندازی شود.
وی با اعلان اینکه بر طبق برنامه ریزی های انجام شده در آخر سال جاری ایستگاه حرم مطهر عبدالعظیم حسنی در خط ۶ مترو در مجاورت محله نفرآباد راه اندازی می شود، اظهار داشت: در مسئله بازآفرینی محله نفرآباد حدود ۵۰درصد از سهم دولت بوده که از دولت میخواهیم سهم خودرا در ایجاد و تکمیل شبکه زیرساختی این محله همچون زیرساخت شبکه فاضلاب شهری و تامین نور و برق را در دستور کار قرار دهند.
منبع:

1402/03/04
12:35:35
0.0 / 5
423
تگهای خبر: پروژه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد