رئیس سازمان مدیریت بحران كشور خبر داد:

آمادگی 75 درصدی کشور در مقابله با بحران ها

آمادگی 75 درصدی کشور در مقابله با بحران ها

به گزارش بکسیها، رئیس سازمان مدیریت بحران کشور از آمادگی ۷۵ درصدی کشور در مقابل با بحران ها اطلاع داد.به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، محمدحسن نامی در حاشیه افتتاح پروژه های سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران که بامداد امروز برگزار شد، با حضور در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با عنایت به شرایط شهر تهران در مورد تراکم جمعیتی و وضعیت توپوگرافی که عبور گسل ها و شیب تند را در آن شاهد می باشیم این شهر حدودا همیشه در معرض تهدید قرار دارد. بنابراین در زمینه جلوگیری از بحران باید اقدامات لازم را با هدف ایمن سازی انجام دهیم.

وی اضافه کرد: در همین راستا شورا و شهرداری تهران پشتیبانی خوبی از مدیریت بحران انجام دادند و اقدامات موثری در این عرصه انجام شده است. خوشبختانه روند اقدامات سرعت خوبی دارد و تعداد قابل توجهی پروژه به بهره برداری رسیده است.

نامی افزود: سال قبل ۵۹ پروژه در حوزه پیشگیری و مدیریت بحران در شهر تهران به بهره برداری رسید و امروز هم شاهد بهره برداری از پروژه های دیگری هستیم. خوشبختانه در کشور هم این وضعیت ادامه دارد اما با عنایت به این که تهران درصد قابل توجهی از جمعیت را در محدوده کوچکی در خود جای داده همه مدیران در امور پیشگیری آماده هستند و این مقابله در قسمت های مختلفی همچون بازسازی، بازتوانی و اتخاذ تمهیدات لازم قابل مشاهده می باشد.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با اشاره به اینکه این سازمان کاملا آماده است، اظهار داشت: در استان ها ریاست ستادهای استان بر عهده استانداران و در شهرها بر عهده فرمانداران است. این افراد آمادگی خوبی را برای مقابله با بحران ها کسب کردند بشکلی که امروز کشور در مقابل بحران ها آمادگی ۷۵ تا ۷۸ درصدی دارد و بموقع اقدامات لازم صورت خواهد گرفت. امروز در بحث اسکان موقت در کشور توانمندی خوبی بوجود آمده و روز به روز هم تجهیزات مورد احتیاج به روزتر و بیشتر تأمین می شود.

وی در مورد جبران مالی خسارت های ناشی از وقوع حوادث طبیعی در کشور هم اظهار داشت: هر زمانی نیاز باشد دولت کمک های لازم را انجام می دهد اما با عنایت به شرایط سخت مالی باید در این عرصه از ظرفیت بیمه ها بهره بگیریم تا خسارت ها در همان محل وقوع بحران پرداخت گردد که این مورد هم درحال پیگیری است.

نامی در مورد آمادگی شهرداری تهران هم در مقابله با بحران ها در شهر تهران اظهار داشت: شهرداری تهران هم اکنون آمادگی خوبی را کسب کرده اما برخی ساختمان ها در تهران ناایمن هستند که سعی شده آن دسته که متعلق به مردم است از طریق گفتگو و کمک نسبت به ایمن سازی آنها اقدام گردد. هم اکنون هم آمادگی ۶۰ تا ۶۵ درصدی در تهران برای مقابله با بحران ها بوجود آمده است.
رشد ۱۰۰ درصدی بودجه عمرانی شهرداری در حوزه پیشگیری و مدیریت بحران
پرویز سروری نایب رییس شورای اسلامی شهر تهران هم در حاشیه این مراسم و در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امسال بودجه عمرانی حوزه پیشگیری و مدیریت بحران بیشتر از ۱۰۰ درصد رشد داشته و این در حالیست که ما در همه بخش ها شاهد کاهش بودجه بودیم تا بتوانیم بخش حمل و نقل عمومی را تقویت نماییم اما با عنایت به اهمیت حوزه ایمنی و نگاه ویژه مدیریت شهری به این حوزه بودجه عمرانی آن افزایش قابل ملاحظه ای یافته است.

وی تصریح کرد: سوله های مدیریت بحران دسترسی های مردم را در هنگام وقوع بحران ها راحتتر می کند. بنابراین هر چه سوله های مدیریت بحران را توسعه دهیم در واقع امکان کاهش خسارت های جانی و مالی را فراهم نموده ایم.

سروری در پاسخ به سوالی در مورد حضور مهدی چمران ریاست شورای اسلامی شهر تهران در جلسه فردا یکشنبه شورای اسلامی شهر تهران هم اظهار داشت: فکر نمی کنم آقای چمران در جلسه فردا حضور پیدا کند.

منبع:

1402/04/04
09:05:53
0.0 / 5
534
تگهای خبر: پروژه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد