اوج گیری آلودگی هوا در نصف جهان؛

هواشناسی اصفهان درباره ی نفوذ توده گردوخاک هشدار نارنجی صادر کرد

هواشناسی اصفهان درباره ی نفوذ توده گردوخاک هشدار نارنجی صادر کرد

بکسیها: به گزارش بکسیها، اداره کل هواشناسی استان اصفهان اظهار داشت: هواشناسی اصفهان درباره ی نفوذ توده گردوخاک هشدار نارنجی صادر کرد.به گزارش بکسیها به نقل از مهر، هشدار سطح رنگ نارنجی زمانی صادر می شود که وقوع پدیده ای جوی اثرات منفی به همراه داشته باشد و خسارت های احتمالی را سبب شود. هشدار نارنجی رنگ جهت آماده باش دستگاه های مسئول برای مقابله با یک پدیده خسارت زا صادر می شود.
در اطلاعیه هواشناسی اصفهان نسبت به نفوذ توده گردوخاک همراه با وزش باد شدید و احتمال وقوع تندباد لحظه ای، کاهش شعاع دید در مناطق شمال شرق، شرق، شمال و نقاطی از مرکز استان از اواخر سه شنبه ۱۳ تیرماه تا روز پنجشنبه ۱۵ تیرماه هشدار داده است.
براساس هشدار هواشناسی باد و گردوخاک ناطق شمال، شرق، مرکز و جنوب استان به ویژه مناطقی چون نائین، کبوترآباد، خور و بیابانک، ورزنه، شهرضا، اصفهان، مورچه خورت، کاشان، دولت آباد، فریدون شهر، چوپانان، آران و بیدگل، برزک و زواره را در بر خواهد گرفت.
اداره کل هواشناسی استان اصفهان با هشدار نسبت به افزایش شاخص آلودگی هوا در این مناطق و احتمال سقوط درختان کهنسال و شکستن نهال ها و اختلال در تردد محورهای مواصلاتی اصفهان با استانهای سمنان و یزد سفارش کرده است که گروههای لطمه پذیر جامعه مانند سالمندان، افراد دارای بیماریهای تنفسی و قلبی، زنان حامله و کودکان طی این مدت از تردد و انجام کارهای طولانی در فضای باز اجتناب کنند.
اداره کل هواشناسی استان اصفهان همین طور بر لزوم مستحکم کردن سازه های موقت، ایجاد بادگیر و قیم در باغات و مدیریت و صیانت از صنایع حساس در مقابل گردوخاک و خودداری از پارک خودرو در زیر درختان فرسوده و ساختمان های نیمه کاره تاکید کرده است.

1402/04/13
13:07:51
0.0 / 5
388
تگهای خبر: دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد