شهرداری تهران به دنبال استعدادیابی كودكان كار

توضیح زاکانی درباره ی خبر انتخابش به عنوان دستیار ویژه رییس جمهور درامور لطمه های اجتماعی تهران

توضیح زاکانی درباره ی خبر انتخابش به عنوان دستیار ویژه رییس جمهور درامور لطمه های اجتماعی تهران

به گزارش بکسیها، شهردار تهران از برنامه شهرداری برای استعدادیابی کودکان کار آگاهی داد و اظهار داشت: کودکان کار در گذشته شهروند درجه 2 محسوب می شدند؛ اما ما خودرا متعهد به بهبود وضعیت آنها کردیم. دست به دست هم می دهیم تا دیگر شاهد استثمار این کودکان نباشیم.


به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، علیرضا زاکانی در حاشیه جشن فرزندان غدیر که با حضور ۷۰۰۰ کودک کار برگزار گردید، اضافه کرد: خدا به ما این توفیق را داده است که در کلانشهر تهران خدمتگزار بهترین ها باشیم. چونکه کسانی که به آنها توجه نمی شد و عملا شهروند دست دوم محسوب می شدند امروز نور دیده هستند و اهتمام داریم در مدارس مان علاوه بر آموزش نسبت به استعدادیابی آنها و حرفه آموزی شان اقدام نماییم و امیدواریم این کار با جدیت شروع شده ادامه یابد.
وی با اشاره به اینکه امیدواریم به مرحله ای برسیم که چیزی تحت عنوان کار کودک نداشته باشیم، اظهار داشت: چونکه این ظلم بزرگ به کودکان است.
شهردار تهران درباب انتخاب وی به عنوان دستیار ویژه رییس جمهور در امور لطمه های اجتماعی شهر تهران، اشاره کرد: این مساله مطرح شده و در کمیسیون های تخصص درحال بررسی است و تا زمانیکه در جلسه هیات دولت تصویب و ابلاغ نشود نمی توان در مورد آن صحبت کرد.
وی در مورد برنامه های اجرائی شهرداری تهران برای کودکان کار، اظهار داشت: ما خودرا متعهد می دانیم که ناظر به حوزه اجتماعی فعال باشیم و ما خودرا مسئول کارهایی می دانیم که به ما محول شده و به دیگران هم در انجام وظایف شان کمک می نماییم که یکی از این وجوه بحث کودکان خیابانی است و معتقدیم که کودکان کار فراتر از کودکان خیابانی هستند و هم اکنون توانستیم در این مراسم ۷۰۰۰ کودک کار مظلوم را که در وضعیت سخت هستند گردهم آوریم و امیدواریم بتوانیم برای آنها اقداماتی انجام دهیم.
وی در پاسخ به این سؤال ایسنا که برای قسمتی از کودکان کار که در باندهای مافیایی مورد استثمار قرار گرفته و در خیابان های پایتخت تکدی گری می کنند، چه اقداماتی شده؟ اظهار داشت: ما با همه مسئولین کشور وارد مذاکره شده و دست به دست هم می دهیم تا چهره تهران را از این شرایط خارج نماییم و دیگر شاهد استثمار این کودکان نباشیم.
وی با اشاره به اینکه در مسابقه «قهرمان شهر» سال قبل بیش از ۶۰۰ هزار نفر شرکت کردند اما نفر اول مسابقات دو، یک کودک خیابانی بود که حتی کفش مناسبی هم نداشت، اظهار داشت: استعداد یابی این کودکان در دستور کار قرار دارد. به شکلی که اگر به عنوان مثال به همین یک کودک برنده در مسابقات دو توجه ویژه شود می تواند در آینده افتخار آفرین کشور باشد.
زاکانی در پاسخ به این سؤال که تعدادی از اعضای شورای شهر به انتصابات اخیرتان ایراد وارد کردند، اظهار داشت: اطلاعات تان نادرست است.
منبع:

1402/04/19
18:34:12
0.0 / 5
307
تگهای خبر: آموزش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد