رشد ۷۵ درصدی صدور پروانه در ۶۵ شهر

رشد ۷۵ درصدی صدور پروانه در ۶۵ شهر

بکسیها: بکسیها: بدنبال ارائه بسته 19 بندی تشویقی برای نوسازی بافت های فرسوده در سال گذشته، صدور پروانه ساختمانی در 65 شهر کشور طی بهار امسال رشد 75 درصدی داشته است.


به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، دولت در آبان سال قبل سیاست ها و ضوابط تشویقی کالبدی متضمن نوسازی محله ای در بافت های فرسوده و ناکارآمد شهری که توسط شرکت بازآفرینی شهری ایران تهیه شده بود را به تصویب رساند.
در این بسته مشوق هایی برای گروه ها چهارگانه بمنظور افزایش جذابیت سرمایه گذاری در بافت های فرسوده و ناکارآمد لحاظ شد که همچون آنها می توان به تامین پارکینگ در محلهای مناسب بافت های فرسوده برای جبران کسری پارکینگ، پیش بینی کاربری های انتفاعی در طبقه همکف، تسهیل شرایط توده گذاری و نما و اعطای حداکثر یک طبقه تشویقی نسبت به تراکم مجاز اشاره نمود.
بعد از ارائه بسته تشویقی، تمایل به نوسازی افزوده شد تا جایی که معاون وزیر راه و شهرسازی گفته است که در ۶۵ شهر در بهار سال جاری صدور پروانه ساختمانی ۷۵ درصد رشد داشته است. این آمار محصول همراهی شهرداری ها، ادارات کل راه و شهرسازی استانها و همین طور آگاهی بخشی به مردم است و امیدواریم سایر شهرداری ها نسبت به اعمال مفاد بسته تشویقی ابلاغی اقدام نمایند.
بگفته محمد آیینی، پژوهش های انجام شده قبلی نشان داد موثرترین تشویق برای تشویق مردم به نوسازی بافت های فرسوده از میان تشویق های اداری و حتی مالی و تسهیلاتی، تشویق کالبدی و شهرسازانه است. براین اساس بسته تشویق سیاست های کالبدی متضمن تشویق نوسازی واحدهای فرسوده و لرزان در شورای عالی شهرسازی و معماری ایران به تصویب رسید و با ابلاغ بسته ۱۹ بندی تشویقی برای نوسازی بافت های فرسوده و تشویق مردم به نوسازی شاهد رشد در صدور پروانه ساختمانی هستیم.
بدین سبب گزارش، بیش از ۱۶۷ هزار هکتار بافت ناکارآمد در کشور وجود دارد که به عنوان محدوده های پرخطر شمرده می شود و حدود ۲۰ میلیون نفر جمعیت در این مناطق ساکن هستند.
شرکت بازآفرینی شهری ایران برمبنای ظرفیت هایی که دولت به وجود آورده تا کنون ۱۳۷ هزار و ۸۰۰ واحد را به مرحله ساخت رسانده و برنامه آنست که این تعداد امسال به ۲۰۰ هزار واحد برسد.1402/05/06
23:04:26
0.0 / 5
452
تگهای خبر: سرمایه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد