در گزارش بكسیها مطرح شد؛

صدور ۹۵ موافقت اصولی برای پروژه های گردشگری در گیلان

صدور ۹۵ موافقت اصولی برای پروژه های گردشگری در گیلان

به گزارش بکسیها، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان از صدور 95 موافقت اصولی برای پروژه های گردشگری در استان آگاهی داد و اظهار داشت: استقبال مردم از سرمایه گذاری در عرصه گردشگری گسترده است.ولی جهانی در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: با تشکیل کمیته فنی سرمایه گذاری با حضور اعضا، تعداد ۹۸ پرونده مربوط به پروژه های سرمایه گذاری در استان گیلان عنوان شد.
وی اضافه کرد: از تعداد ۹۸ پرونده، ۹۰ پرونده به سبب دارا بودن شرایط سرمایه گذاری در عرصه گردشگری مورد موافقت اعضا کمیته قرار گرفت و مجوز صدور موافقت اصولی جهت ایجاد سرمایه گذاری در مناطق مختلف گیلان صادر شد.
مدیرکل میراث فرهنگی گیلان با اشاره به جزییات بیش از طرح های سرمایه گذاری در این بخش، بیان کرد: در این جهت صدور موافقت اصولی برای ۳ هتل پنج ستاره در شهرستان های فومن و رشت و همین طور صدور ایجاد مجتمع های گردشگری، اقامت گاه های سنتی و هتل و… همچون مواردی بود که قرار شد سرمایه گذاری در این زمینه ها صورت پذیرد.
جهانی با اعلان اینکه شهرستان های رشت، شفت، فومن پیشتاز در حوزه جذب سرمایه گذاری هستند، اظهار داشت: شهرستان های املش و سیاهکل در مرحله آخر جذب سرمایه گذار قرار دارند.
وی افزود: استقبال مردم از کاربری بناها از مسکونی به گردشگری جهت اقامتگاه های سنتی و بوم گردی در این پرونده بسیار به چشم می خورد که این امر نشان دهنده تمایل مردم استان گیلان جهت سرمایه گذاری در عرصه گردشگری می باشد.
مدیرکل میراث فرهنگی گیلان با اشاره به استقبال ویژه مردم برای سرمایه گذاری در عرصه گردشگری بیان کرد: بیش از ۹۵ درصد پرونده هایی که جهت صدور موافقت اصولی و سرمایه گذاری در عرصه گردشگری مورد موافقت قرار گرفته با کاربری گردشگری بوده یا با کاربری مسکونی به گردشگریست.


منبع:

1402/05/31
10:36:49
0.0 / 5
249
تگهای خبر: پروژه , سرمایه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد