وزیر صمت خبر داد

رونمایی از 8 خودروی برقی داخلی در سال آینده

رونمایی از 8 خودروی برقی داخلی در سال آینده

به گزارش بکسیها، وزیر صنعت، معدن و تجارت از رونمایی هشت خودروی برقی داخلی در سال آینده اطلاع داد.


به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، علی آبادی بامداد امروز در مراسم رونمایی از تاکسی های برقی اظهار نمود: برقی سازی یکی از کارهای بزرگ است و سابقه علمی برقی سازی خودرو ها از ۳۰ سال پیش در ایران وجود داشته و در گروه مپنا ۱۰ سال است که به صورت تخصصی این کار را پیگیری می نماییم. امروز نه تنها دانش برقی سازی خودرو ها در کشور وجود دارد، بلکه نهادینه هم شده است و در نظر داریم سال آینده از هشت خودروی برقی تولید داخل بهره برداری نماییم.
وی با بیان اینکه ایران جزو چند کشور اول دنیا در این حوزه است، اظهار نمود: ما فقط بهره بردار نیستیم، بلکه دانش برقی سازی خودرو ها در حالی در کشور ما از سالیان قبل وجود دارد که در هندسه ذهنی خیلی از کشورهای دنیا برقی سازی نمی گنجد و ما جزو نادرترین کشورهایی هستیم که این فناوری را داریم و جالب است بدانید که ماشین من پنج سال پیش برقی شد و هنوز نحوه برقی سازی که برای خودروی خودم داشتم در دنیا تجاری نشده است، اما اینقدر به دانش برقی سازی ایرانی اعتماد کردم که خودروی خویش را برقی کردم.
وی با بیان اینکه برقی سازی خودرو ها برای محیط زیست بسیار مهم می باشد، خاطرنشان کرد: تغییرات اقلیمی که حالا می بینیم ناشی از خرابکاری هایی است که انجام می دهیم؛ بنابراین هرچه سریع تر باید این فرایند را انجام دهیم.
علی آبادی با بیان اینکه خودرو های برقی دو نسل دارند، خاطرنشان کرد: خودرو های برقی نسل امروز و نسل فردا؛ در مورد خودرو های برقی نسل امروز باید بگویم که برای باطری های لیتیومی و بازیابی آنها باید فکری کرد.
وزیر صمت با بیان اینکه تصمیم انقلابی گرفتیم و بزودی فهرست خودرو های برقی را روی سایت می گذاریم، اظهار نمود: سال هاست که تعرفه واردات خودرو زیاد است ولی اکنون تعرفه واردات خودرو های برقی را یک درصد اعلام کردیم، یعنی اینکه من به مردم آدرس می دهم که بیایید از خودرو های برقی استفاده کنید و در نظر داریم هر هفته یک نمونه خودروی برقی رونمایی نماییم و باید بگویم که بی گدار به آب نمی زنیم، بلکه عالمانه وارد عمل شده و با استفاده از شرکتهای دانش بنیان دارای این فناوری وارد می شویم.
منبع:

1402/10/26
13:44:29
0.0 / 5
218
تگهای خبر: بازی , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد