مدیرعامل سازمان پایانه های شهرداری تهران خبر داد

راه اندازی سیستم اطلاع رسانی هوشمند در پایانه های تهران

راه اندازی سیستم اطلاع رسانی هوشمند در پایانه های تهران

به گزارش بکسیها، مدیرعامل سازمان پایانه ها و پارک سوارهای شهرداری تهران ضمن اشاره به راه اندازی سیستم اطلاع رسانی هوشمند در پایانه های تهران، اظهار داشت: سال جاری حدود ۹ درصد افزایش مسافر داشته ایم.


به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، پوریا علیمردانی ضمن اشاره به این که در سال ۹۵ که بیشترین مسافر را داشتیم، حدود ۱۷ میلیون مسافر بین شهری از پایانه های تهران جابجا شده اند، اضافه کرد: برای نوروز سال جاری هم حدودا پیشبینی ما اینست که به عدد سال ۹۵ برسیم. بخشی از این کاهش مسافر طی این سال ها به علل جانبی مانند افزایش وسیله نقلیه شخصی، کرونا و مواردی از این دست برمی گردد.
وی با اشاره به اینکه بخش قابل توجهی از این کاهش تقاضا هم به این برمی گردد که ما عرضه مناسبی نداشتیم، تصریح کرد: عرضه بلیت باکیفیت و تعداد کافی نبوده و سبب شده تا سال به سال مبحث خدمات دهی به مسافران بین شهری کاهش پیدا کند. سال جاری با راه اندازی یک سیستم اطلاع رسانی هوشمند در پایانه های تهران اطلاعات وضعیت ظرفیت و حرکت اتوبوس ها را در اختیار شهروندان قرار می دهیم و همه مردم با رفتن به این سامانه می توانند وضعیت سرویس ها را مشاهده کنند.
علیمردانی افزود: در گذشته ما چنین وضعیتی نداشتیم و فقط عرضه به صورت اینترنتی وجود داشت. البته هنوز هم بسیاری از شرکتهای مسافری بلیت هایشان را به صورت اینترنتی عرضه نمی کنند. اما در مجموع با تشکیل این تسهیلات مردم می توانند راحتتر از گذشته شرایط سرویسهای مقصد مورد نظر خویش را ببینند.
مدیرعامل سازمان پایانه ها و پارک سوارهای شهرداری تهران با اشاره به اینکه از آغاز سالجاری تا کنون ۹ درصد افزایش مسافر بین شهری داشته ایم، تصریح کرد: بیشتر سفرها از ترمینال غرب و بیشترین تقاضای مقصد برای سفر، شهر اصفهان است. به صورتی که از ترمینال غرب حدود ۴۳ درصد مسافرت ها انجام گرفته است. رتبه بعدی هم در ارتباط با ترمینال جنوب با ۳۷ درصد تقاضاست.
طبق گزارش سایت شهر، وی تصریح کرد: هم اکنون ورود اتوبوس به پایانه و مراحل مسافرگیری آنها به صورت هوشمند (در مانیتور جانمایی شده در پایانه ها و سامانه طراحی شده) قابل ملاحظه است و تلاش می شود با تمهیدات ویژه امکان بهره مندی بیشتر و باکیفیت تر کاربران فراهم گردد.1402/11/02
12:56:46
0.0 / 5
315
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد