آزمایشی که خطر حمله قلبی را ۶ ماه پیش از وقوع پیش بینی می کند

آزمایشی که خطر حمله قلبی را ۶ ماه پیش از وقوع پیش بینی می کند

بکسیها: خراسان رضوی آزمایش خون ساده، می تواند خطر حمله قلبی افراد را در 6 ماه آتی پیش بینی نماید و این پیش بینی خطر، کمک زیادی به پیش گیری از حملات قلبی خواهدنمود.


به نقل از هلث، پژوهشگران دریافتند که آزمایش خون ساده ای، زمانی که با یک ابزار آنلاین همراه شود، می تواند خطر حمله قلبی را در ۶ ماه آتی پیش بینی نماید.
پژوهشگران دانشگاه اوپسالا در سوئد این ایده را بر طبق این فرضیه ایجاد کردند که چندین پروسه بیولوژیکی در ماه های منتهی به حمله قلبی رخ می دهد که بوسیله آزمایش خون قابل شناسایی است.
محقق این تحقیق، یوهان سوندستروم، متخصص قلب و استاد اپیدمیولوژی در دانشگاه اوپسالا اظهار داشت: زمان، پیش از حمله قلبی بسیار پویاست، به عنوان مثال، خطر حمله قلبی در طول یک ماه بعد از طلاق دو برابر می شود و خطر حادثه قلبی کشنده طی یک هفته بعد از تشخیص سرطان پنج برابر بیشتر است.
پژوهشگران نمونه خونی از ۶ گروه اروپایی شامل ۱۶۹هزار و ۵۳ فرد بدون سابقه بیماری قلبی دریافت و در مدت ۶ ماه، ۴۲۰ نفر از آنان نخستین حمله قلبی خودرا ثبت کردند. پژوهشگران سپس نمونه خون آنان را بررسی و با ۱۵۹۸ فرد سالم از همان گروه ها مقایسه کردند.
سوندستروم می گوید: ما می خواستیم روش هایی ایجاد نماییم که خدمات بهداشتی را قادر سازد افرادی را که به زودی نخستین حمله قلبی خودرا تجربه می کنند شناسایی کنند. حدود ۹۰ مولکول را تشخیص دادیم که با خطر نخستین حمله قلبی مرتبط بودند و نمونه هایی فعلی مراقبت های بهداشتی برای پیش بینی خطر کافی است. ما امیدواریم که این مورد انگیزه افراد را برای مصرف داروهای پیشگیرانه یا به عنوان مثال، ترک سیگار افزایش دهد.
این گروه تحقیقاتی همین طور ابزار آنلاینی ایجاد کردند که به هر کسی اجازه می دهد تا در عرض ۶ ماه خطر حمله قلبی خودرا تعیین کند. این گروه می گوید: بیماران می توانند با آگاهی از این خطرات، انگیزه داشته باشند تا سبک زندگی خودرا تغییر دهند و از حملات قلبی جلوگیری نمایند.
انگیزه، یکی از اهداف کل مطالعه بود، برای اینکه می دانیم که مردم انگیزه نسبتا کمی برای دنبال کردن درمان های پیشگیرانه احساس می کنند. اگر متوجه شدید که به زودی خطر حمله قلبی در شما بیشتر می شود، شاید احساس انگیزه بیشتری برای پیش گیری از خطر داشته باشید.
حالا پژوهشگران مولکول های شناسایی شده را برای درک بهتر آنها و بررسی امکان درمان بیشتر، بررسی خواهند کرد.
او در آخر اضافه کرد: امیدواریم بتوانیم تحقیق جدید را در اوپسالا انجام دهیم تا دریابیم که آیا ابزار آنلاین انگیزه مورد نظر ما را فراهم می آورد یا خیر.
نتایج این پژوهش در نشریه Nature انتشار یافته است.
منبع:

1402/11/25
11:21:14
0.0 / 5
280
تگهای خبر: آنلاین , خدمات , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد