وزیر آموزش و پرورش اعلام كرد

فعالیت۳۰ هزار پایگاه تابستانه دانش آموزی تا شروع سال تحصیلی

فعالیت۳۰ هزار پایگاه تابستانه دانش آموزی تا شروع سال تحصیلی

بکسیها: به گزارش بکسیها، وزیر آموزش وپرورش با اعلان اینکه 18 هزار پایگاه تابستانه در سامانه نورینو ثبت شده است اظهار داشت: پیش بینی می شود حدود 30 هزار پایگاه تابستانه تا شروع سال تحصیلی فعال باشند.


به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، رضامراد صحرایی در آیین افتتاحیه کارهای تابستانه که با حضور حدود ۱۴۰۰ دانش آموز در اردوگاه شهید باهنر انجام شد اظهار داشت: ضمن تشکر از اهتمام معاونت پرورشی و فرهنگی برای ترتیب دادن یک تابستان بسیار گرم، بانشاط و پر امید خطاب به والدین و همکاران فرهنگی می گوییم "امید" سوخت حرکت به سمت آینده است برای اینکه یکی از مهم ترین اهداف برنامه های تابستانی ایجاد نشاط و امید در میان دانش آموزان است.

وی با اعلان اینکه نکته دوم، هویت است اضافه کرد: فرهنگ ما باارزش است؛ این فرهنگ در جهان یک فرهنگ ناب است. باید فرهنگ ایثار، شهادت، همکاری، مهربانی، احترام به بزرگترها، سخت کوشی، تلاش و کمک به دیگران را بیاموزیم و به بچه ها یاد دهیم. تنوع کارهای فرهنگی برای تابستان بسیار مهم است؛ خوشحالم امسال علاوه بر کارهای تربیتی، اردویی و ورزشی، کارهای مهارتی، علمی و آموزشی در کارهای تابستانی مورد توجه قرار گرفته است.

وزیر آموزش وپرورش با اعلان اینکه در دولت شهید رییسی موضوع بهره گیری از تمام ظرفیت ها یک اصل بوده است افزود: این که از تابستان برای مهارت آموزی و جبران کاستی های آموزشی و تقویت یافته های آموزشی استفاده نمائیم، مهمست.
صحرایی اظهار داشت: در این مجموعه برنامه های متنوع، سرخط امید و هویت باید مورد توجه باشد؛ باید بر طبق آن چه داریم، برای ساختن آینده و به دست آوردن آن چه نداریم بکوشیم. داشته ها، پله ما برای به دست آوردن نداشته هایمان است؛ اگر برمبنای داشته ها به آینده نگاه نماییم از فراز قله به دوردست نگاشته ایم اما اگر برمبنای نداشته ها نگاه نماییم، از دره به مسایل نگاه کرده ایم.

وی با اعلان اینکه دشمن می خواهد در نداشته هایمان تمرکز کند اظهار داشت: باید بکوشیم چیزهای لازم را به دست بیاوریم و برای داشته هایمان ارزش قائل شویم پس باید در برگزاری اردوهای پیشرفت توانایی ها را شناسایی نماییم.

وی اظهار داشت: خاصیت امسال کارهای تابستانه علاوه بر اتحاد با دستگاه های بیرونی آموزش و پرورش، این است که کوشیدیم تنوع، جذابیت و تکیه بر امید، مهارت افزایی، نشاط و معنویت داشته باشیم.

وی با اعلان اینکه ۱۸ هزار پایگاه تابستانه در سامانه نورینو ثبت شده است اظهار داشت: پیش بینی می شود حدود ۳۰ هزار پایگاه تابستانه تا شروع سال تحصیلی فعال باشند؛ این پایگاه ها باید به والدین معرفی شوند؛ تمام فعالیت ها ثمره نگرش و نوع نگاه شهید رییسی به آموزش وپرورش است که ان شاءالله ادامه داشته باشد.
1403/04/11
11:56:02
0.0 / 5
233
تگهای خبر: آموزش , دستگاه , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد