شهرداری تهران پیشگام مقابله با بحران كرونا و مقابله با اپیدمی آن شد

شهرداری تهران پیشگام مقابله با بحران كرونا و مقابله با اپیدمی آن شد

معاون شهردار تهران با تاكید بر لزوم انسجام بخشی و افزایش آمادگی شهرداری تهران برای رویارویی با بحران های احتمالی اظهار داشت: ستاد مدیریت بحران همیشه باید آماده باش باشد و لازم است برای آموزش و توانمندسازی نیروهای متخصص سرمایه گذاری شود تا بعنوان نیروهای مسلط بتوانند نقش خودرا در حوزه مقابله با بحران های شهری به خوبی ایفا كنند.به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، حامد مظاهریان در بازدید از مرکز فرماندهی و ستاد مدیریت بحران شهر تهران اظهار داشت: ستاد مدیریت بحران یک مجموعه تخصصی با وظایف و مسئولیت های خطیر و حیاتیست که در هیچ شرایطی کار در آن متوقف و یا تعطیل نخواهد شد. باید بهره گیری از پتانسیل مجموعه شهرداری و بالابردن توانمندی و آگاهی سازمانی نیروهای آن در اولویت برنامه های این ستاد قرار گیرد.

معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران اشاره کرد: در شرایط عادی شهر نیز همیشه باید آمادگی حفظ شود چونکه شهر تهران منطقه وقوع بحران های مختلفی است. مسائل حاد و بحرانی روزمره وجود دارد و شاهد بودیم که اپیدمی کرونا شرایط معمولی شهر را چگونه تغییر داد.

وی از شیوع ویروس کرونا بعنوان یک بحران واقعی در تمام جهان و همچون ایران یاد کرد و اظهار داشت: شهرداری تهران نیز پیشگام مقابله با بحران کرونا و مقابله با اپیدمی آن شد و از همان ابتدا اقدامات بسیاری را در حوزه های مختلف خدمات شهری، نظافت شهر، آموزش نیروی انسانی، فرایندهای کاری و... در اماکن مختلف شهری در دستورکار قرار داد.

مظاهریان با اعلان اینکه از فرصت غیرمنتظره کرونا باید برای برنامه ریزی برای آینده و اتخاذ تصمیمات بموقع و صحیح استفاده نمائیم، اضافه کرد: نقش ستاد مدیریت بحران شهرداری تهران و مجموعه مدیریت شهری در آمادگی برای بحران، رعایت اصول تاب آوری و دوراندیشی بسیار استثنایی است.

وی با اشاره به قانون مدیریت بحران اظهارکرد: بر طبق این قانون وظایف دستگاه ها مشخص شده و لازم است این را در دستورکار قراردهیم و برای هر کدام بودجه لازم درنظر بگیریم و مسئولیت را پیگیری نماییم علاوه برآن در سایر بندها نیز بازنگری صورت گیرد تا در حوزه هایی مانند آموزش، سازو کارهای آمادگی برای بحران و... ضمن پیش بینی بودجه لازم، راهکارهای مدنظر برای ورود به حوزه عملیاتی نیز اتخاذ شود.

مظاهریان، آمادگی معاونت توسعه منابع انسانی شهرداری تهران را در حوزه آموزش مدیریت بحران اعلام نمود و اظهار داشت: می توان از ظرفیت های آموزشی دانشگاه های معتبر نیز بعنوان پشتوانه علمی این پروسه بهره ببریم و نیروهای مستعد را دراین زمینه به صورت تخصصی آموزش دهیم.

سرپرست معاونت توسعه منابع انسانی شهرداری تهران با تاکید بر ضرورت سازماندهی درون سازمانی در حوزه بحران اظهارکرد: در صورتی ستاد مدیریت بحران می تواند کارکرد و نقش خودرا به خوبی ایفا کند که در حوزه توانمندسازی نیروی انسانی متخصص سرمایه گزاری نموده باشد. درواقع باید برای تمام حوزه های اجرایی بحران گروه آموزش دیده مسلط به موضوع مربوطه وجود داشته باشد.

وی ابراز امیدواری کرد که با برگزاری دوره های آموزشی و تخصصی بتوانیم مسیر حرکت ستاد مدیریت بحران را بر پایه دانش و علم بعنوان یکی از اقدامات مورد نیاز در انسجام بخشی و افزایش آمادگی در رویارویی با حوادث طبیعی و بحران های احتمالی در شهر تهران را بیش از گذشته هموار نماییم.

معاون شهردار تهران تاکیدکرد: ابتدا باید برای ایمن سازی مجموعه شهرداری تهران تدابیری اندیشیده شود و بخشهای مختلف شهرداری وظایف خود در قبال بحران ها را باور کنند. در گام بعدی این نیروهای پرورش یافته و مسلط می توانند نقش خودرا در حوزه مقابله با بحران های شهری به خوبی ایفا کنند.

به گفته مظاهریان، نقش ستادهای مدیریت بحران مناطق در سطح شهر و ستادهای در رابطه با آن مانند چتری است که در زمستان همراه خود می بریم البته که شاید هر روز باران نبارد اما همیشه آماده باش بودن کمک می نماید که بموقع از شکل گیری بحران های احتمالی جلوگیری شود.

معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران در آخر اظهار داشت: ستادهای مدیریت بحران همیشه باید آماده باش باشند و در شرایط ایده آل به سر ببرند و امکانات باید فراهم باشد تا در روز مبادا بتوانند پاسخگوی نیازهای شهر و شهروندان باشند.

منبع:

1399/05/14
22:52:23
5.0 / 5
1526
تگهای خبر: خدمات , دستگاه , سرمایه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد