توسعه خدمات غیرحضوری بیمه شدگان تامین اجتماعی با همكاری ثبت احوال

توسعه خدمات غیرحضوری بیمه شدگان تامین اجتماعی با همكاری ثبت احوال

بكسیها: مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی اظهار داشت: برای متناسب سازی حقوق بازنشستگان سالیانه بیش از 16 هزار میلیارد تومان هزینه می شود و این طرح بر طبق نظرات تشكل های بازنشستگان اجرایی شد.


به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، دکتر مصطفی سالاری در مراسم تقدیر از بازنشستگان نمونه این سازمان که به مناسبت ۲۵ ذی الحجه روز خانواده و تکریم بازنشستگان و با حضور محمد شریعتمداری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد، اضافه کرد: حمایت های آقای شریعتمداری بر خدمت رسانی سازمان تامین اجتماعی به بازنشستگان تاثیر قابل توجه داشته و امیدواریم با تداوم این حمایت ها شاهد بهبود مستمر خدمات باشیم.

وی ادامه داد: این جلسه به سبب شیوع ویروس کرونا متفاوت با سال های قبل و به صورت ویدیو کنفرانس برگزار می گردد.

سالاری با اشاره به اینکه امسال با متناسب سازی حقوق بازنشستگان یکی از مهمترین مطالبات این عزیزان محقق شده است، اظهار داشت: خدمت رسانی به بازنشستگان متناسب با ظرفیت و بضاعت سازمان افزایش می یابد و تلاش می نماییم با ایجاد منابع جدید ظرفیت خدمت رسانی افزایش یابد.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی متناسب سازی حقوق بازنشستگان را گامی بلند برای تحقق مطالبه چندین ساله این عزیزان عنوان نمود و اظهار داشت: بعد از قطعی شدن دریافت منابع مورد نیاز از طرف دولت، طی جلسات مختلفی با نمایندگان تشکل های بازنشستگی نقطه نظرات و دیدگاه های این افراد برای اجرای قانون متناسب سازی کاملاً مورد توجه قرار گرفته و سعی شده است که بودجه ۱۶ هزار میلیارد تومانی تخصیص یافته به بهترین نحو و با رعایت عدالت و انصاف توزیع شود.

سالاری اظهار نمود: متناسب سازی حقوق بازنشستگان با دریافت مطالبات این سازمان از دولت محقق شده است و باتوجه به حمایت وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و همراهی و مساعدت سایر وزرا و معاونین رئیس جمهور امیدواریم تا پیش از اختتام سال جاری بخش دیگری از مطالبات این سازمان از دولت نیز دریافت شود.

وی با اشاره به برنامه های ویژه بازنشستگان اظهار داشت: خدمات رفاهی و طرح کرامت رضوی برای مستمری بگیران عزیز این سازمان در سال های گذشته انجام می شد که به سبب کرونا برنامه ها متوقف شده است و به محض اختتام این وضعیت این برنامه ها از سر گرفته می شود.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی از به روز رسانی و ارتقاء تبادل اطلاعات با سازمان ثبت احوال آگاهی داد و اظهار داشت: با همکاری سازمان ثبت احوال در آینده نزدیک امکان توسعه خدمات غیرحضوری سازمان تامین اجتماعی فراهم می شود و بر طبق برنامه ریزی صورت گرفته میزان مراجعات حضوری مردم به شعب و کارگزاری های تامین اجتماعی در بهمن سال جاری نسبت به زمان مشابه سال قبل حدود ۷۵ درصد کاهش خواهد داشت.

علی اصغر بیات، رئیس کانون عالی بازنشستگان تامین اجتماعی نیز در این نشست اظهار داشت: متناسب سازی حقوق بازنشستگان کاری بزرگ و تاریخی است که همزمان با حقوق مرداد پرداخت شده و رضایتمندی بازنشستگان را بهمراه داشته است و این خاطره شیرین در اذهان بازنشستگان باقی خواهد ماند.

وی ادامه داد: نظرات ما در جلسات مختلف بررسی و تصمیم گیری روش اجرای متناسب سازی کاملا محقق شد و تلاش شده است که عدالت بیمه ای با اجرای متناسب سازی محقق شود.

بیات در ادامه احیای شورای عالی تامین اجتماعی و تقویت سه جانبه گرایی را مورد تاکید قرار داد و اظهار داشت: انتظار داریم که در شورای عالی تامین اجتماعی بازنشستگان نیز بعنوان خدمت گیرندگان این سازمان عضویت داشته باشند.

او همینطور خواهان حمایت بیشتر سازمان تامین اجتماعی از بیمه تکمیلی بازنشستگان شد و اظهار داشت: برخورداری از خدمات درمانی مناسب حق بازنشستگان است و بیمه تکمیلی بازنشستگان را باید با جدیت پیگیری نماییم.

حسن صادقی، رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری اظهار داشت: متناسب سازی حقوق بازنشستگان کار بزرگی است که با تلاش و پیگیری دکتر سالاری و حمایت وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به نتیجه رسید.

وی ادامه داد: متناسب سازی در شرایط اقتصادی نامناسب کشور بسیار باارزش است و این کار در شرایط اقتصادی و درآمدهای ارزی نامناسب کشور انجام شده است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، صادقی افزود: متناسب سازی حقوق بازنشستگان به نحو مطلوب و با مشورت نمایندگان تشکل های بازنشستگان اجرا شده است.
در این مراسم که به همت اداره کل فرهنگی اجتماعی معاونت فرهنگی سازمان تامین اجتماعی انجام شد و مدیران عالی سازمان و روسای کانونهای بازنشستگی نیز درآن حضور داشتند، از تعدادی بازنشسته برگزیده تقدیر به عمل آمد.1399/05/27
12:21:00
5.0 / 5
1137
تگهای خبر: خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد