كاهش كیفیت هوای پایتخت طی امروز

كاهش كیفیت هوای پایتخت طی امروز

بكسیها: بر طبق اعلام شركت كنترل كیفیت هوای تهران، كیفیت هوای پایتخت الان (15 شهریور) در شرایط قابل قبول است اما عدم وزش باد موثر طی روز موجب تجمع آلاینده ها و كاهش كیفیت هوا در مناطق پرتردد خواهد شد. همین طور پیش بینی می شود در ساعات پایانی امشب كیفیت هوای پایتخت در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار گیرد.به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، برمبنای پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا در اولین ساعات امروز (۱۵ شهریور ماه) کیفیت هوای پایتخت در محدوده قابل قبول قرار خواهد گرفت که عمدتاً ناشی از شرایط جوی مساعد و آسمان نیمه ابری طی ساعات گذشته است.

عدم وزش باد مؤثر طی روز موجب تجمع آلاینده ها و کاهش کیفیت هوا در مناطق پرتردد خواهد شد.

پیش بینی می شود در ساعات پایانی امشب(۱۵ شهریور) با تداوم این شرایط جوی و افزایش ترافیک شامگاهی در بیشتر مناطق کیفیت هوا کاهش پیدا کند و در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار گیرد.

با افزایش تندی باد در اولین ساعات فردا (۱۶ شهریور ماه) شرایط برای پراکندگی آلاینده ها فراهم می شود و با وجود آغار تردد خودرو ها، بهبود کیفیت هوا را نسبت به شب گذشته به دنبال خواهد داشت.

کاهش تندی باد طی روز شرایط مناسب برای تجمع آلاینده ها را فراهم خواهدنمود و مشابه روز قبل به تدریج شاهد افزایش غلظت آلاینده ها خواهیم بود، خصوصاً در اواخر وقت فردا (۱۶ شهریور) با افزایش ترافیک بر غلظت ذرات معلق افزوده می شود که سبب برقراری شرایط نامطلوب کیفیت هوا در مناطق پرتردد خواهد شد.

به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «دی اکسید نیتروژن» با میانگین ۷۲ بود و هوای پایتخت در شرایط قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص الان «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۵۸ است و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول است.

منبع:

1399/06/15
23:36:41
5.0 / 5
1132
تگهای خبر: كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد