استاندار تهران خبر داد

سیر نزولی پذیرش بیمارستانی بیماران كرونا در تهران

سیر نزولی پذیرش بیمارستانی بیماران كرونا در تهران

استاندار تهران از سیر نزولی پذیرش بیماران كرونائی در بیمارستان های تهران آگاهی داد.


به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی در جلسه فرمانداران استان تهران و فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در تهران که به صورت ویدئو کنفرانس انجام شد ضمن قدردانی از فعالیت فرمانداران، روسای شبکه های بهداشت و درمان، سپاه، بسیج، هلال احمر، شهرداری و همه دستگاه هایی که در مقابله با بیماری کرونا و پیشگیری و مدیریت آن تلاش نموده اند، اظهار داشت: برمبنای اعلام سازمان بهداشت جهانی سلامت تعهد سیاسی همه ارکان حاکمیت است. در تامین سلامت همه ارکان حاکمیت شامل خصوصی و دولتی باید پای کار باشند که حفظ و ارتقای سلامت محقق شود.
وی ادامه داد: در مورد کرونا نیز باید این مساله مورد توجه قرار گیرد. ۲۵ دستگاه در کنار فرماندهی عملیات مدیریت بیماری کرونا شرایطی را فراهم نموده اند که استان تهران مشکل عدیده ای در پذیرش بیمار نداشته باشد.
وی افزود: کرونا یک تهدید است و مشکلات خیلی از جمله مشکلات اقتصادی، برهم زدن آرامش و... را به وجود آورده اما برای استان تهران می تواند شرایطی را فراهم آورد که بعنوان یک فرصت نگاهی به زیرساخت های بهداشتی استان داشته باشیم و عقب ماندگی تاریخی در نظام سلامت در تهران را مورد توجه قرار دهیم.
استاندار تهران اشاره کرد: در کشور به ازای هر ۱۱۰۰ نفر یک خانه بهداشت وجود دارد در حالی که در تهران به ازای هر ۳۳۰۰ نفر یک خانه بهداشت وجود دارد. علاوه بر این در کشور به ازای هر ۱۰ هزار نفر یک مرکز بهداشتی درمانی شهری وجود دارد در حالی که در تهران به ازای هر ۵۲ هزار نفر یک مرکز وجود دارد.
وی افزود: بی شک می توانیم سلامتی را در پایه ترین و اساسی ترین نقطه که مرکز بهداشت و درمان روستایی است چک نماییم. پس باید در جهت توسعه و تقویت این مراکز گام برداریم.
استاندار تهران در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به اینکه طرح بسیج محله محور باید با بهره بردن از همه ظرفیت ها عملیاتی شود، اضافه کرد: باید همه ظرفیت ها را در اجرای این طرح بکار بگیریم و نگاهی اساسی به زیرساخت ها داشته باشیم.
کرونا مسئله امروز ما نیست و ممکنست خدایی نکرده سال دیگر بیماری دیگری داشته باشیم. باید تلاش و اقدام ویژه ای نماییم تا در جهت تامین زیرساخت ها در استان تهران تحول اساسی را شاهد باشیم.
وی اشاره کرد: در جلسه امروز فرمانداران گزارشات خوبی ارائه کردند. طرح بررسی و ارزیابی شده و در جهت تامین اهداف آن باید حرکت نماییم. هدف اصلی طرح بهره گیری از ظرفیت ها و مشارکت ها در شناسایی افراد بیمار و قرنطینه آنها است. پس باید در کنار آن توسعه خدمات سرپایی و مراکز بستری را مورد توجه قرار دهیم.
بندپی اشاره کرد: سیر نزولی پذیرش بیمارستانی را شاهد می باشیم. این مساله باید تداوم پیدا کند. مهم نیست که همه جا را تعطیل نماییم و تعداد بیماران پایین بیاید. باید فعالیت ادامه داشته باشد و با افزایش آگاهی و شناسایی بیماران بتوانیم مدیریت این بیماری را محقق نماییم. از این پس جلسات با فرمانداران به صورت هفتگی و به تناوب برگزار می شود.1399/09/11
14:54:06
5.0 / 5
455
تگهای خبر: خدمات , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد