هوای تهران برای حساس ها ناسالم شد

هوای تهران برای حساس ها ناسالم شد

بکسیها: کیفیت هوای تهران درحال حاضر در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد اما پیش بینی می شود که با وزش باد شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده ها برقرار شود.به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، برمبنای پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا طی بامداد امروز (۲۸ دی) به سبب عدم وزش باد موثر افزایش غلظت آلاینده ها خصوصاً ذرات معلق شده دور از انتظار نیست. بدین جهت کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار می گیرد.

افزایش تدریجی تندی باد در طول روز شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده ها را فراهم خواهدنمود و بهبود کیفیت هوا در بیشتر مناطق تهران پیش بینی می شود اما با افزایش ترافیک در اواخر وقت امروز بر غلظت ذرات معلق افزوده می شود. با این وجود پیش بینی می شود که به سبب حاکمیت ناپایداری جوی و وزش باد موثر، کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل قبول قرار گیرد.

بر این اساس تداوم شرایط جوی ناپایدار تا بامداد فردا (۲۹ دی) سبب می شود که با وجود افزایش تردد خودرو ها، کیفیت هوا در بیشتر مناطق در وضعیت قابل قبول قرار گیرد. این شرایط مساعد جوی طی روز نیز ادامه دارد بدین سبب در اواخر وقت فردا با وزش باد موثر وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق برقرار می شود.

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته با شاخص میانگین ۸۸ در وضعیت قابل قبول قرار داشت و کیفیت هوای الان با شاخص میانگین ۱۰۸ در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس است.

منبع:

1399/10/28
15:09:26
0.0 / 5
412
تگهای خبر: كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد