با بیان خاطرات امدادرسانی به مجروحان؛

آیین تجلیل از زنان امدادگر دوران دفاع مقدس انجام شد

آیین تجلیل از زنان امدادگر دوران دفاع مقدس انجام شد

بکسیها: آیین تجلیل از زنان امدادگر جمعیت هلال احمر در دوران دفاع مقدس، با بیان خاطرات امدادرسانی به مجروحان اجرا شد.به گزارش بکسیها به نقل از مهر، مراسم تجلیل از امدادرسانی زنان امدادگر به مجروحان جنگی در دوران ۸ سال دفاع مقدس با حضور مشاور رئیس جمعیت در امور زنان و خانواده، رئیس دفتر حفظ و نشر آثار دفاع مقدس و مدیرکل حوزه ریاست جمعیت هلال احمر انجام شد.
در این مراسم فریبا شاه محمدی مدیرکل هماهنگی، مجامع و امور استانها در جمعیت هلال احمر، با اشاره به این که کارهای هلال احمر در بخش اسراء و مفقودین، رساندن نامه های اسراء به خانواده هایشان که کد گشایی می کردند و رساندن پیام های خانواده های به اسراء فعالیت شایان توجهی داشتند، اضافه کرد: هلال احمری ها همیشه گم نام هستند حالا نیز در زمان بروز حوادث ایثارگرانه در حال کمک و امدادرسانی به لطمه دیدگان در حوادث هستند.
وی با اشاره به اینکه زنان امدادگر هلال احمر در بیمارستان های مناطق جنگی و همین طور در اردوگاه های معاندین عراقی خدمت می کردند، اضافه کرد: هر یک از روزها و حتی لحظه های خدمت این عزیزان درس آموخته های مهمی برای پاسخگویی در حوادث است.
شاه محمدی که خود از امدادگران دوران جبهه و جنگ است، با اشاره به این که باید آموزش را سرلوحه فعالیت ها قرار دهیم اظهار داشت: در دوران دفاع مقدس نیز امکان و مجوز خدمت به مجروحان در مناطق جنگی فقط با آموزش میسر بود. کسانی که امروز در حضور شان هستیم با رده های مختلف شغلی و تحصیلی در عشق به خدمت مشترک بودند، آنها تاریخ شفاهی هلال احمر هستند که تجارب و خاطرات آنها می تواند به صورت علمی و انگیزشی راهگشای ما در حوادث باشد. بدین سبب این تاریخ شفاهی باید جمع آوری و تدوین شود.
مدیرکل اداره هماهنگی، مجامع و امور استانها در جمعیت هلال احمر اظهار داشت: حالا، بعد از گذشت ۳۲ سال از اختتام جنگ، از خدمات و امدادرسانی زنان امدادگر جمعیت هلال احمر به رزمندگان در مناطق مرزی و پشت جبهه تقدیر شده است که یک کار باارزش است. آنها عاشقانی هستند که افسانه نساختن ولی خدمت کردند.
در این مراسم ۱۰ نفر از زنان امدادگر هلال احمر در دوران دفاع مقدس با بیان خاطرات امدادرسانی به مجروحان پرداختند که در آخر با اهدای لوح تقدیر و هدیه از آنها تقدیر گردید.


منبع:

1399/11/05
00:59:08
0.0 / 5
443
تگهای خبر: آموزش , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد