فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی كشور خبر داد

دستگیری گنج یاب موسوم به پوآرو

دستگیری گنج یاب موسوم به پوآرو

بکسیها: فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی کشور از دستگیری فردی با نام مستعار پوآرو که مبادرت به آموزش گنج یابی و دفینه یابی در فضای مجازی کرده بود، آگاهی داد.به گزارش بکسیها به نقل از مهر، سردار امیر رحمت الهی اظهار داشت: در تیرماه سال جاری شخصی با اسم مستعار پوآرو با تبلیغ در فضای مجازی با عنوان آموزش گنج یابی و دفینه یابی ضمن تجمیع افراد زیادی با خودرو در منطقه ای در حوالی شهر اصفهان مبادرت به آموزش عملی گنج یابی کرده که خوشبختانه با هوشیاری نیروهای یگان حفاظت میراث فرهنگی و با همکاری نیروی انتظامی در اولین مرحله سه نفر در محل آموزش دستگیر و تحویل دادگاه بخش جرقویه شدند، اما متأسفانه شخص اصلی متواری و پرونده همچنان مفتوح بود.
وی اضافه کرد: فرد مذکور باردیگر در فضای مجازی مبادرت به تبلیغات در این خصوص کرد تا فالوور جذب نماید، بدین منظور به تمامی نیروهای یگان حفاظت میراث فرهنگی در سراسر کشور اعلام گردید با این مساله برخورد قانونی صورت گیرد.
فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی کشور در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی استان کرمانشاه به محض انتشار تبلیغات این فرد در فضای مجازی، ضمن انجام تحقیقات گسترده در شهرستان جوانرود، شکایتی را مقابل نامبرده تنظیم کرد.
وی افزود: از طرف دیگر با توجه به این که در دادگاه جرقویه پرونده ای برای این فرد با هویت پوآرو تشکیل شده بود، موضوع به پلیس امنیت مرکز استان اصفهان برای دستگیری این فرد ارجاع شد.
سردار رحمت الهی گفت: باتوجه به اهمیت و حساسیت موضوع، نامه ای را برای دادگاه بخش جرقویه تنظیم و به دادگستری و دادستانی استان اصفهان نیز ارسال شد تا موضوع با جدیت بیشتری دنبال شود.
وی عنوان کرد: خوشبختانه با پیگیری های زیاد یگان حفاظت میراث فرهنگی کرمانشاه و مراجع امنیتی و قضائی شهرستان جوانرود طی چند روز گذشته این فرد دستگیر شد و پیگیری های قانونی برای رسیدگی به پرونده ادامه دارد.


منبع:

1399/11/08
23:39:32
0.0 / 5
582
تگهای خبر: آموزش , فضای مجازی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد