رئیس كمیته امنیتی ، اجتماعی و انتظامی مدیریت بیماری كرونا خبرداد

ارائه پیشنهاد به ستاد ملی كرونا درباره شرط ورود مسافران ارمنستانی به كشور

ارائه پیشنهاد به ستاد ملی كرونا درباره شرط ورود مسافران ارمنستانی به كشور

به گزارش بکسیها رئیس کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی مدیریت بیماری کرونا با اشاره به اینکه باید برای شرایط پساکرونایی کشور برنامه یزی های لازم را داشته باشیم، اظهار داشت: امروز کشور به لحاظ بیماری در شرایط کنترلی قرار دارد و پیشبینی می شود پس از عید نوروز با همه گیر شدن واکسن به وضعیت گذار برسیم.به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا حسین ذوالفقاری در پنجاه و ششمین جلسه کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی مدیریت بیماری کرونا که با حضور ایرج حریرچی - معاون کل وزارت بهداشت - و علیرضا رئیسی - معاون بهداشتی این وزارتخانه - در وزارت کشور برگزار شد، با اشاره به اینکه باید کاری نماییم که در عین مدیریت هوشمند ویروس کرونا، امور جاری جامعه و کشور هم گرفتار آسیب و صدمه نشوند، اظهار داشت: با عنایت به هشدارهای وزارت بهداشت در مورد احتمال اپیدمی جدید این بیماری و موج چهارم باید با نهایت دقت و هوشمندی عمل نماییم و اجازه ندهیم بیماری که امروز در کشور در شرایط کنترلی قرار دارد باردیگر اوج گیرد.

معاون وزیر کشور خاطرنشان کرد: رسیدن آمار مرگ و میرها به عددی درحدود ۷۰ نشان از تلاش شبانه روزی و مسیر رو به روشن مجموعه دستگاههای ذی ربط در کنترل ویروس کرونا دارد.

وی تصریح کرد: باید این هماهنگی و هم نظری تا ریشه کن شدن کامل بیماری در کشور تداوم یابد.

ذوالفقاری در ادامه اظهار داشت: یکی از زمینه هایی که می تواند سبب ورود و گسترش بیماری در کشور شود، مسئله مسافرت های خارجی است و در این خصوص این پیشنهاد به ستاد ملی کرونا به خصوص در مورد کشور ارمنستان مطرح می شود که مسئله ورود شهروندان ارمنستانی به کشور به شرط انجام تست پی سی آر بلامانع شود.

رئیس کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی مدیریت بیماری کرونا با اشاره به اینکه باید برای شرایط پساکرونایی کشور برنامه ریزی های لازم را داشته باشیم، اظهار داشت: امروز کشور به لحاظ بیماری در شرایط کنترلی قرار دارد و پیشبینی مان بر این است که پس از عید نوروز با همه گیر شدن واکسن به وضعیت گذار و در نهایت به شرایط ثبات برسیم.

وی اضافه کرد: باید چهار وزارتخانه کشور، راه و شهرسازی، وزارت خارجه و بهداشت این آمادگی و هماهنگی لازم را در کنترل اوضاع و مدیریت شرایط بیماری در کشور داشته باشند.

رئیس کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی مدیریت بیماری کرونا افزود: به هر روی کرونا بیماری غافلگیر کننده ای است و احتمال اینکه با کشف واکسن هم این بیماری ادامه داشته باشد، وجود دارد. به همیت دلیل آمادگی چهار وزارتخانه برای کنترل اوضاع، ضروری به نظر می آید.

موضوع استفاده از امکانات الکترونیک برای پیشگیری از هر گونه اجتماع مردمی از دیگر محورهای جلسه امروز بود و در این خصوص ذوالفقاری اظهار داشت: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با تهیه و راه اندازی شبکه سکوی دولت همراه آمادگی خدمات رسانی در بستر الکترونیک را دارد و باید از این بستر به بهترین شکل ممکن استفاده نماییم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، معاون وزیر کشور در انتها ابراز امیدواری کرد: با عنایت به خبرهای خوبی که از تهیه واکسن کرونا در کشور می شنویم ان شاءالله شاهد حضور هر چه سریعتر واکسن ایرانی در جامعه در جهت مهار کامل این بیماری باشیم.

منبع:

1399/11/14
02:38:47
0.0 / 5
628
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد