معاون قوه قضائیه اعلام كرد؛

اختصاص 10هزار میلیارد ریال برای هوشمندسازی خدمات قوه قضائیه

اختصاص 10هزار میلیارد ریال برای هوشمندسازی خدمات قوه قضائیه

به گزارش بکسیها معاون پشتیبانی، عمرانی و مالی قوه قضائیه اظهار داشت: 10 هزار میلیارد ریال برای ایجاد زیرساخت هوشمندسازی خدمات قضایی با هدف کاهش مراجعه حضوری مردم و سهولت در پیگیری اختصاص یافته است.به گزارش بکسیها به نقل از مهر، محمد حسین فروزان مهر عصر یکشنبه در حاشیه جلسه شورای قضائی استان مرکزی در جمع خبرنگاران، اظهار نمود: تامین زیرساخت های هوشمندسازی خدمات قوه قضائیه سبب می شود تا مردم با بهره بردن از این خدمات بدون نیاز به مراجعه حضوری، امور قضائی خودرا با سهولت پیگیری کنند.
وی با اشاره به اینکه یک سال و نیم از شروع اجرای سند تحول قوه قضاییه می گذرد و نسخه ارتقا یافته آن در دستور کار قوه قضائیه قرار دارد، اضافه کرد: این سند مشتمل بر چهار فصل است و برنامه ها و رویکردهای جدید قوه قضائیه را در دوران تحول، این قوه مورد توجه قرار داده است.
وی افزود: البته در همین راستا بر طبق این سند می توان از ظرفیت سازی برای رضایتمندی مردم و دسترسی آنان به حوزه های قضائی و حفظ کرامت ارباب رجوع بهره برد.
فروزان مهر اشاره کرد: در این سند تعدادی از موضوعات مانند کاهش اطاله دادرسی، مجازات جایگزین، حبس و پشتیبانی از واحدهای تولیدی بعنوان مباحث و ارکان جدی از طرف قوه قضائیه مورد توجه است.
معاون پشتیبانی، عمرانی و مالی قوه قضائیه در بخش دیگر سخنان خود اشاره کرد: ۱۰ هزار میلیارد ریال برای ایجاد زیرساخت هوشمندسازی خدمات این قوه باهدف کاهش حضور فیزیکی مردم در محاکم قضائی اختصاص یافته است.


منبع:

1399/11/19
20:29:38
0.0 / 5
567
تگهای خبر: خدمات , هوشمند
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد